Garmin koera GPS

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Suletud
Itimees

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Itimees »

Miks ei toimi? Paneme toimima... Rihm ja telefon omavahel kokku ja asi vask... Järelikult neil käib asi läbi terminalide-serverite... Seega mingi lisatasu. Muidu oleks asi lihtne ju, GSM sagedused ühtivad... Ju nad pole lollid... Ja kas siis Mehed ei oska oma Astrote vanu rihmasid teiste Gepsudega kokku viia? Ja ikka saaks Astrot kasutada. Astro toetab ju vist 20-t rihma, miks siis ei saaks jahikaaslasi KOERTENA GPS-i kanda? Aga kas nende kanne on ka vajalik? Jaht ei ole Digiparaad, ainult koer om vaja saada levisse. Minge jahile ikka nautlema loodust ja jahti ennast, mitte mingi tiluliluga jurama... Las see olla nii rimitiivne, kuid mugav, et saaks asjad vaid aetud ja kõik. Arvan, et ma ei eksi. Muidu võiks ju ehitadagi suure auto-terminali, kus oleks iga mees ja peni kuvatud, aga mõtet ju poleks sellel... Purjekaga ei minda ka merele mootorit kasutama...

Ja veel: nad pakuvad ISE omalt poolt mingeid kaarte, mitte sa ei saa kasutada omatehtuid või muid. Ja see ei kasuta Google Mapsi. Lugesin just!
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas plaaster »

Itimees kirjutas:Miks ei toimi? Paneme toimima... Rihm ja telefon omavahel kokku ja asi vask... Järelikult neil käib asi läbi terminalide-serverite... Seega mingi lisatasu. Muidu oleks asi lihtne ju, GSM sagedused ühtivad... Ju nad pole lollid... Ja kas siis Mehed ei oska oma Astrote vanu rihmasid teiste Gepsudega kokku viia? Ja ikka saaks Astrot kasutada. Astro toetab ju vist 20-t rihma, miks siis ei saaks jahikaaslasi KOERTENA GPS-i kanda? Aga kas nende kanne on ka vajalik? Jaht ei ole Digiparaad, ainult koer om vaja saada levisse. Minge jahile ikka nautlema loodust ja jahti ennast, mitte mingi tiluliluga jurama... Las see olla nii rimitiivne, kuid mugav, et saaks asjad vaid aetud ja kõik. Arvan, et ma ei eksi. Muidu võiks ju ehitadagi suure auto-terminali, kus oleks iga mees ja peni kuvatud, aga mõtet ju poleks sellel... Purjekaga ei minda ka merele mootorit kasutama...

Ja veel: nad pakuvad ISE omalt poolt mingeid kaarte, mitte sa ei saa kasutada omatehtuid või muid. Ja see ei kasuta Google Mapsi. Lugesin just!

(y)
Itimees

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Itimees »

Olen nüüd põhjalikult uurinud seda Soomlaste koera GPS-i ja vastus on lihtne: Muudkui maksad. Maksad paketi eest, et andmeside kiirem oleks, maksad tarkvara eest, mis telefoni saad, kuigi väidetavalt tasuta. Maksad oma nutitelefoni aku eest aega, sest kui su GPS on järel, EDGE/HSPA ühendus (maakeeli 3G) on pidevalt aktiivne, siis oled sa paari tunniga oma akust prii, lae siis seda kuskil metsas. Su SIM-kaart liidetakse rihmaga kokku, seega vead teist akut veel taskus kaasas varujuhuks. Kokkuvõttes koorivad sommid su pealt klotsi... Ma ei ole tark, ma ei oska nullist seda jullat ehitada, aga teoorias on mõtted olemas, kuidas see töötada võiks. Siiski jääge palun oma Astrote juurde... On asjalikumad ja odavamad riistad kokkuvõttes! Ja see LG P500 idee oleks ka odavam kadunud peni leidmiseks. Kui kellelgi selle vastu huvi on, võin toota sellise juustu katseks valmis... Või kui kellelgi katkise ekraaniga Androidi vedav telefon vedeleb... Esimese teeks ikka, nagu tava on olnud, tasuta!

Leidsin oma tahvelarvutiga laheda tasuta rakenduse, mida saab heaoluühiskonna heaks nõnda rakendada: kui teha poolvigasest nutitelefonist koeraleidja, siis ei ole vaja kasutada androidwebkey'd, vaid on ka lihtsamaid rakendusi, et kadunud koer leida. TASUTA, kordan, see on tasuta kõik. Kuludeks saaks lugeda vaid ühte traktori ratta alt läbi käinud Androidiga nutitelefoni ja minu kätetööd...
jyri

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas jyri »

Soomlaste koerte GPS puhul peab arvesse võtma ka seda,et see töötab vaid seal,kus mobiililevi olemas.Eestis on mobiilside võrguga kaetud 98% pindalast küll, aga enamus jahte toimub just selle katmata 2% alal :D .Vähemasti need,kus mina osalenud.Samad puudused on ka venelaste GLONAS-il,mis tegelikult GPS täpsem.
purunduk
Postitusi: 27
Liitunud: K Okt 04, 2006 2:36 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas purunduk »

Olen kasutanud juba 3 aastat soomlaste gps-i nimega Huntview. Olen väga rahul, kuna sellel ei ole mingeid vahemaa piire nagu on Astrol. Ei ole vahet, kas koer on sinust kahe või kahesaja kilomeetri kaugusel, alati leiad ta üles. Lisaks on veel hea see, et saad koerale helistada ja kuulata millega ta parajasti tegeleb. Mul on tehtud EMT liitumised ja jahikuudel on kulutused maksimum 8-12€ maksimum kuus(oma telefonis SIM kaart millel on piiramatu interneti ühendus 6,30€ + kaardid, mis on kaelarihmades kumbki umbes 2-3€ kuus, kui seaded on järel 8h päevas ja 8päeva kuus). Üks kaelarihm koos softiga maksab hetkel soomes 527€.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kas sellel on siis ka koer ekraanilt pidevalt jälgitav,nagu Astrol v peab siiski koera nägemiseks/leidmiseks hakkama tilu-liluga tegelema,nagu Itimees kirjutas?
Itimees

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Itimees »

527€ üks rihm, 527€ teine rihm, 10€ kuumaksud... Mitu koera on? Vanas rahas oli ju see umbes nii, et 10 000.- + 10 000.-... Njah. Ei teagi kohe, mis oleks odavam. Ja pakun, et omatehtud kaarte ei saaks ikka kasutada... Mõni mees ju seda eelistabki, et oleks mingid märgid peal, jahialapiirid...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
527€ üks rihm, 527€ teine rihm, 10€ kuumaksud... Mitu koera on? Vanas rahas oli ju see umbes nii, et 10 000.- + 10 000.-... Njah. Ei teagi kohe, mis oleks odavam.

Siin tulebki meie ja sommide nn. elatustaseme vahe välja. Kui neid rahuldab selline hinnaskaala, siis ju kõik OK ning alternatiivi ei otsita (Nokia ju leiutatud :lol: ).
Eesti jahimees aga peab oma pead vaevama, et leida odavam lahendus. Selle lahenduse otsimise tulemuseks võib juhtuda, et leiutatakse paremini toimiv asi. Hind kah väga hea kuniks "leiutaja" selle idee ise ära patenteerib või mõnele firmale maha müüb. Nõudluse tekkimisel koheselt ka "leiutise" hind tõuseb. Üldjoontes aga on kasu ikkagi olemas kuna leiutati praktilisem vidin. Nii et edu jahimeestele korraliku koeraabimehe leiutamisel (y) .
ikka lõbusalt
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas draiwer »

http://www.eratuote.fi
Siin need rihmad ja hinnad.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Ain Aavik »

Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Itimees

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Itimees »

Mina tõmban tegevuste otsad kokku pikemaks ajaks, sry... FORMAT C:\
Itimees

Garmin koera GPS

Postitus Postitas Itimees »

Itimees kirjutas:Mina tõmban tegevuste otsad kokku pikemaks ajaks, sry... FORMAT C:\


Põhjus: Ühe jahiseltsi päämees otsustas mult teenuseid tellida ja tegin VÄGA suure töö ära ja usaldasin testimiseks kogu materjali, mille kallal nägin vaeva 2 nädalat! Ja lõpptulemus oli see, et õeldi lihtsalt: "Sinusugusele me ei maksagi!" OK, kui nii, siis nii! Leidke uus itimees omale! Eks ma siis edaspidi teenin oma leiba millegi muuga!

Jah, see on Garmin Astro 220 USA versiooni minu tehtud tõlge! Seda raha eest ei saa,
sest seda pole olemaski! Ma ise tegin ja kunagi sellega teenisin. Edaspidi jagage seda
tasuta oma sõpradele jahimeestele. Saata saab ka e-mailiga, piisavalt väike!

Head teed teile metsas ja maal...

Ja kui räägin, siis vaid asjalike inimestega!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas andrus »

Ja kohe päris nii oligi vai,et töö tehtud,tulemus OK ja "sinusugusele me ei maksagi"???

Juvitavad seltsid ja nende pealikud. :M

ps.Tulevikuks pead tegema sellise programmi,et täpselt testimise aja(nädala näiteks) funkab ja siis adjööö.Sellega garanteerid endale nii mõndagi.
Mõne "tagaslöögi" pärast pole mõtet veel astroid põõsasse visata. :lol:
jahismurf
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Solvumisest on vähe abi,kui nii oli siis tuleb oma asja eest seista.Vahet pole kes teenust pakub ,oma kaup tuleb ikka kinni maksta! Algatuseks võiksid siia meeste nimed/asukoha ülesse kribada,vaataks mis juhtuma hakkab.Tegelikult kui selline teenus on ikka asjalik ,siis meil on seda vahel tarvis küll .Olgu see siis probleemid gepsuga v saatjaga.
Itimees

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Itimees »

Astro 220 tõlke võtsin oma serverist maha, jagage siis omavahel edaspidi seda!
Suletud