Garmin koera GPS

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Suletud
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas plaaster »

Garminil siis uus mudel ka Astro 320 https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=209&pID=89564
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas kakuke »

Kas keegid on aru saanud, mis vahe on 220´l ja 320´l?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Astro omanikud võtke sõna,kuidas aparaadid on toiminud? Endal on kaks gepsu ja kolm rihma DC-40.Jama on nagu majas, rihmad "kustuvad" üksteise järel.Kaks tükki ei taha üle 300-400 meetri üldse näidata ja selle kolmanda võimekus ka aina kahaneb veel näitab max 700-900 m.Sai tehtud rihmade tarkvara uuendus ,nii ise ,kui esinduses.Tolku ei midagi! Ah ja kartsin ,et rihma antenni ühendused oksudeerunud,sai ka need ära puhastatud tulemus endine! Aparaadid on eelmine sügisel ostetud.
Kas keegi omab ka juba seda Astro 3.... sada mudelit?
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Ax1600 »

Mul 220 ja kaks dc30 kolmas hooaeg. Toimib ilusasti. Ühe rihma levi annab järgi aga see rohkem antenni viga, kuna koerad omavahel kakeldes hammustasid ühe antenni vigaseks. Levi kadu võib olla tingitud gpsi antenni ühenduse puruks keeramisest (antenni vahetamisel).
saaremees
Postitusi: 114
Liitunud: N Mär 17, 2005 2:26 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas saaremees »

"220 kaks hooaega ilusasti toiminud. Auto antenn ikka abiks.
jyri

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas jyri »

Varsti,2 kuu pärast, 5 hooaeg 220 + 2x DC20 ehk 4 aastat täis.Enamus kirjeldatud probleemidest üleelatud.Lisaks DC.de akude vahetus "mitteoriginaalidele" ja suhteliselt odavamalt,kui "standartsed".
Soovitaks esmalt teha kindlaks ,mis konkreetselt jubsib-kas DC või Astro.Selleks peaks sisestama Astrosse lisaks "puudulikule" ka mõni "toimiv" DC.Siis riputada nad kõik "ühe oksa peale" ja sõita autoga,Astro aknast väljas,kuskile eemale ja vaadata,kas ja mis esmalt levi kaotab.Kui "kaovad" kõik DC-d,siis süüdi Astro,kui erineval kaugusel-siis konkreetne DC.
Mõlemal võib levi "kadumise" põhjuseks olla asjaolu,et seesmiselt on antenni kaabel hirmus lühike ja puruneb antenni kinnituse "läbikeeramisest" ca.30 nurga kraadist.Minul asendati see palju pikemaga ja lisaks pandi sees keere ka liimiga kinni.Nagu öeldud,kestab 5 hooaeg ja levi on kui "noorest peast".
Kui keeg tahab veel kogemusi küsida,siis privas või 5641369.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Jah ,nii nagu Jüri soovitab sai täna tehtud.Sõbral tuttikas 220+DC- 40 Uus rihm kadus pärast 3,5 km minu vana juba 700m järel .Ots ringi keeratud taastus uuel side kuskil 3,2-3,0 km pealt.Minu vana rihm hakkas uuesti näitama kuskil 300 m kaugusel.Järeldus,et astro ise küll toimib,aga rihmad on kutud.Kuigist uus astro näitas ka mõnisada meetrit paremat tulemust ,kui vana astro.Nagu kirjutasin minul kolm DC-40 rihma ja kaks astrot.Ostetud kõik möödunud sügisel.Otsad andsid ükshaaval ja üsna lühikese ajavahemiku vältel.Kuna kogemus nende astro antennide katki keeramisega eelnevate astrotega olemas ,siis uutel pole ma antenne üldse vahetanud/peale maha kruttinud.Täna esimest korda proovisin seda pikemat antenni ,aga vahet peaaegu pole.Kahtlustasin siin ka ,et rihma antenn ei anna ühendust ,sai lahti võetud ja ära puhastatud ,aga tolku ei midagi. Mis need rihmad tuksi keerab ei oska arvata.Korpused on terved seega niiskus sisse ei tohiks pääseda ja eks teiste laikad käivad ju ka veest läbi :M ,kuidas siis ainult minul .... :?: Manuaal lubab küll kuni kümmet koera korraga jälgida ,minul on kolm installitud järsku avaldab see mingit mõju? Mõte on liikunud raadiosaatjate segavast mõjust ,aga neid tarvitavad ju ka teised.Kohe ei oska midagi arvata.Muideks meenub ,et ostes sai kohe üks rihm ringi vahetatud ,sest ei hakanudki koera staatust näitama.Ei tea kas otsida viga selles ,et need kollaste mehikeste juures valmistatud :) .Nüüdseks on neid ju ikka üsna mitu aastat vorbitud võiks ikka lastehaigused väljaravitud olla.Ja no ma ei tea kas selle võimsuse suurendamine on nii suur raketiteadus ,et seda ei suudeta teha .Vajadus ju oleks,maksku ta siis veidi rohkem! Vaadates telekast "Eesti kõige ,kõige"tekkis mõte ,et need onud võiksid küll midagi välja mõelda ja tootma hakata ,turu puudust ilmsel karta poleks.
jaan juhus
Postitusi: 85
Liitunud: K Mär 10, 2010 2:55 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas jaan juhus »

Minu esimene astro mis Norrast toodi väsis ka ruttu ära.Ei pidanud ühte hooaegagi vastu,iga päevaga läks raadius väiksemaks,kuni lõpuks üle 500m ei toiminud.Sai pidevalt antenne vahetatud küll pikema varjandi ja autovarjandi vahel,kasu ei mingisugust.
Õnneks sain Jakaris garantiikorras uue vastu vahetada.Uuel pole kordagi antenni puutunud ja see toimib korralikult.
Pole mingi eriline elektroonik,aga olen kuulnud,et antenne küljest kruvida ja pikemate vastu vahetada võib ainult välja lülitatud seadmel.See reegel pidi kehtima ka kõigile teistele raadiosaatjatele ja lällaritele.
Rihmadega DC 30 pole probleeme olnud,need veel selle esimese astroga koos soetatud.Ühe rihma keeras "üks tark" tuksi,külma ilmaga kui näpud külmunud,lülitas noa otsaga välja ja rikkus lüliti ära
Küsin ka siin teemas,et kui kellegil on mõni DC 30 mis on ära väsinud ja korpus terve siis andke palun ps teada,äkki saame kuidagi kaubale
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Pauli »

kakuke kirjutas:Kas keegid on aru saanud, mis vahe on 220´l ja 320´l?

Kakukese küsimus juba pealt kuu vana, aga vastata võib ju ikka. Vahe on selles, et kui Astro 220 GPS-moodul baseerus Gpsmap 60-nel, siis 320 aluseks on Gpsmap 62. Aga kui sa nüüd küsid, mis on 60 ja 62 vahe ...
Garmini esinduses vastati minu küsimusele, et kas peale veidi muudetud välisdisaini miskit muud kah on muutunud, et absoluutselt kõik on uus - antenn, kiibistik, kõik. Katsetada pole saanud, seega ei tea, kas uuem masin parem kah on.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
jyri

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas jyri »

Jaan Juhus
Pole ka mina elektroonik,aga antenni vahetamise kohta töötaval seadmel on asi selline,et vastuvõtjal,näiteks ASTROL,ei oma see mingit tähtsust,aga saatjatel võib väliskontuuri põletada ainult siis,kui see üle 2W võimsusega on.Nii mulle targad ütlesid korra.
Tasapisi kauguse vähenemine tähendab ikka midagist antenniga-näiteks antenni sisejuhtme niidid purunevad üksteise järel või teeb rooste oma töö antennile-ikka õhemaks ja õhemaks.
Raadiosaatjaid müüvates esindustes ja ka mõnedel teistel on väljuva signaali tugevust mõõtvad riistad-see peab DC antennil olema ca. 2W.Tahan öelda,et põhjuse võivad leida ka lihtsate raadiosaatjate spetsid,ei pea Garmini esindusse kohe tormama.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas aivar00 »

Lisaks Jüri jutule veidi täpsustust - läbipõlemine võib toimuda siis kui saatja on edastusreziimis. Ja edastusreziimis kaelarihm ka sisselülitatuna pidevalt on :lol:
Võimsad raadiojaamad(sõjaväelaste kasutuses statsionaarsed tööraadiusega 5000 km näiteks) võivad sul peopesa ära küpsetada kui edastusreziimis antenni katsud :lol:
Kaasaegsed riistad on aga väga tundlikud ning kõikide toimingute tegemiseks nendega on soovituslik seade välja lülida.
ikka lõbusalt
kaspars
Postitusi: 47
Liitunud: P Juun 20, 2010 8:49 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas kaspars »

Mul astro 220-ga sama viga-500 m levi siis jokk...Aga sain targematelt teada, et astro antennile ei mõju hästi ka autoraadiosaatja(jahijaam autos ligikaudu 20 W ja rohkemgi, mul endal 40 W-ne) soovituslik kaugus oli 6 m, aga arvan et see võis ka veel mõjutada, et nii gps kui ka pika antenniga raadiojaam olid ajus, taskutes olles, üksteise peal...See kõik siis pidavat kõrvetama mingi antennikiibi ära, sest seadmete sagedused kattuvad mingil määral.
Pikkmets
Postitusi: 45
Liitunud: N Dets 31, 2009 2:31 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Pikkmets »

Sai täna ostetud dc 30 antenn ja panin dc 40 le. külge . Varem oli levi 400 m. nüüd pikka antenniga 4 km. Dc 40 antenni ots oli väga roostes, antenni traadi ja kruviotsa omavahelises ühenduses.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Ahto Kattai »

On siis neid antenne eraldi müügis ja mis maksavad?
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas rajaleidja »

kult kirjutas:On siis neid antenne eraldi müügis ja mis maksavad?

http://www.garmin.ee/lisavarustus/antennid
Suletud