Garmin koera GPS

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Suletud
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Eraser »

jyri kirjutas:
TOZike kirjutas:Küsimus selline, et kui palju annab pikamaa antenn koera jälgimisraadiust juurde? Üldiselt tava- antenniga üle 1,5 km. ei tea koerast enam midagi.

Tasasel maastikul tavametsas näeb ikka 3 km kergelt.Kui koer urgu ronib,siis tõesti 1...1,5 km.Mul suunatud antenn tõstab kaugust 2.2 korda,ehk tavametsas 6..7 km (y) .



Tahaks päris teada kuidas sa tavaantenniga urus 1-1,5 km saad. Iga nädalavahetus kasutatud juba 2 aastat ja kui koer ikka kasvõi kännu alla kährikule järgi läheb pole ka 500 m enam haisu. Urust rääkimata.

Ja tasasel maal 3 km lihtsalt ? 2km+ on isegi tasasel maal juba kõva saavutus, ainuke 3km tulemus tuli siis kui GPS vastu pikka puud paigutada.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas kakuke »

Eraser kirjutas:... ainuke 3km tulemus tuli siis kui GPS vastu pikka puud paigutada.

Puu toimib antennina?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Andrus Michelis »

2-3 kilomeetrit pole mingi probleem.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Eraser »

kakuke kirjutas:
Eraser kirjutas:... ainuke 3km tulemus tuli siis kui GPS vastu pikka puud paigutada.

Puu toimib antennina?



Ju ta siis toimis, näitas 3,7 km ära. No ei tea mis aparaat küll mulle on sattunud, et mina üle 2,1 km heades tingimustes kätte ei saa ja tavaliselt üle 1,5 km hakkab juba "Connection lost" sõnum ette tulema. Tore muidugi et teie stabiilselt koera 3 km peal näete ja isegi urus 1,5 km pealt hakkama saate.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas duma »

Eraser kirjutas:
kakuke kirjutas:
Eraser kirjutas:... ainuke 3km tulemus tuli siis kui GPS vastu pikka puud paigutada.

Puu toimib antennina?



Ju ta siis toimis, näitas 3,7 km ära. No ei tea mis aparaat küll mulle on sattunud, et mina üle 2,1 km heades tingimustes kätte ei saa ja tavaliselt üle 1,5 km hakkab juba "Connection lost" sõnum ette tulema. Tore muidugi et teie stabiilselt koera 3 km peal näete ja isegi urus 1,5 km pealt hakkama saate.


eks see oleneb maastikust, ilmast ja muudest asjadest. See hooaeg ei ole yle 2,1 km saanud vahest viskab ka 1,5 km peal connection lost ette, siiski talvel sain 3,2 km kätte see oli maksimumiks. Üldjuhul 2 km ei ole probleemiks a 3 juba nii ja naa
duo on parem
jyri

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas jyri »

duma kirjutas:


eks see oleneb maastikust, ilmast ja muudest asjadest. See hooaeg ei ole yle 2,1 km saanud vahest viskab ka 1,5 km peal connection lost ette, siiski talvel sain 3,2 km kätte see oli maksimumiks. Üldjuhul 2 km ei ole probleemiks a 3 juba nii ja naa


Vot selle vätiega nõus kõik 100% omadest kogemustest.Lisaks vaid juurde,et samas metsas samal päeval võib levi kõikuda olenevalt,kas puulehed on märjad või kuivad.Kuivas teatavasti on levi parem.
Eraserile-mul DC20,antenn koera seljas.Nii et kui koon urus,tagumik võib ikka välja ulatuda :D
jaan juhus
Postitusi: 85
Liitunud: K Mär 10, 2010 2:55 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas jaan juhus »

tony kirjutas:Lõpuks sain siis selle DC40 ära katseteda.Tavalise antenniga näitas koera 3 km kauguselt samas DC30 kõigest 1,9 km kauguselt.

On kellegil veel kogemusi,et DC 40-l suurem tegevusraadius?
Gunman
Postitusi: 51
Liitunud: T Apr 10, 2007 8:18 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Gunman »

jaan juhus kirjutas:
tony kirjutas:Lõpuks sain siis selle DC40 ära katseteda.Tavalise antenniga näitas koera 3 km kauguselt samas DC30 kõigest 1,9 km kauguselt.

On kellegil veel kogemusi,et DC 40-l suurem tegevusraadius?



Mul on DC 40 Ma jätsin kepsu autosse ja kihutasin kodunt minema, signaal kadus nati üle 4-ja kilomeetri kepsujärgi (3km lagedat ja 1km metsavahel), aga metsas hetkel koer üle 1,6-e kilomeetri ei ole ära käinud. Kui aega saan, siis huvipärast kindlasti katsetan ja annan teada. :D
Ma arvan et see on hea tulemus (y) :?:
silm sihib,süda vajutab
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Olen minagi nüüdseks slle DC -40 -ne ära katsetanud ja väidan ,et märkimisväärset vahet DC-30-nega ei ole.Ka see on selge ,et riputades seade kuhugi põõsa oksa ja koera kaela,siis vahe on enamasti tuntav.Seda siis koera kaelas oleva seadme kahjuks.Kas on point selles ,et koer liigub ja läbib erinevaid paiku ,kus levi ei ole ühesugune.Või on midagi veel määravaks....?Kindlasti vähendavad levi kaugust rohkem näiteks künkad,kui mets.Kokkuvõteks :meie tingimustes(soised metsaalad) 1,2 kilomeetrilt hakkab katkeid ühendusega tulema ,kuni 2-e kilomeetrini ajab veel asja ära,kui on leviks hea ilm ja koht, saab ka 2,5 -3 -e kilomeetrilt koera kätte.Aga mida rohkem üle 2 kilomeetri seda suurem loterii on.See ,et mingites tingimustes nüüd näitab kolme ja enamat kilomeetrit on õige,aga nii katkentliku näitamist ei saa ju tööks lugeda.See jutt käib siis lühikese antenni kohta.
jyri

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas jyri »

Tavaliste raadiosaatjate kohta räägivad spetsialistid,et STABIILSE side kaugus km-s võrdub saatja võimsusega W-s.Eks antennidega annab mängida,kasutada märga puud antenni pikendusena jne.
Koerte saatjad teatavasti KÕIK 2W võimsad,seega ka kaugus sõltub/muutub ainult saatja antenni kõrgusest pinnast ja vastuvõtujoone nurgast horisondi suhtes.Ehk pikemajalgset koera näeb kaugemalt kui taksi!Muidugi suunatud - või muud moodi võimendatud antennid vastuvõtjal tõstavad kaugust.
Siit tulenevalt erilist kauguse kasvu sama saatja võimsuse juures samadel sagedustel ei tasu loota.
See on minu,kunagi ammu TPI sõjakateedris raadioside ohvetseriks tudeertud inimese loogika :VS .
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas vallo »

Mul on nii dc 30 kui dc 40 . Üks kaob levist kiiremini kui teine, pean homme vaatama kumb oli kumb , vist oli nii, et kui koerad jooksid koos , siis dc 40 kadus enne levist.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Sama võib vabalt ka ühesuguste saatjate korral toimuda.Eks seal mängib vast rolli patarei täituvus ,igasugu ühendused ja kes teab veel mis.
Jyri jutuga ka täitsa päri!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas aivar00 »

Lisaks veel, et ilmastikust oleneb samuti leviala. Teatud soodsate tingimuste korral on räägitud käsijaamadega 20 km kauguselt auto emajaamaga. Sellist asja aga juhtunud haruharva.
Selle kohta ka spetsialistidel seletus olemas, kuid siin raadiolainete levikut elektroonikutena lahkama hakata ei ole vist mõtekas :M
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas Ax1600 »

Tuttav lasi GPSile pikema saatja antenni paigaldada ja sellega suurenes ka levi kaugus. Õpetage koerad normaalseid distantse pidama, saab odavamalt hakkama :D ja jääb ka loomale pääsemisvõimalus.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Garmin koera GPS

Postitus Postitas andrus »

Õpetab mees kes oli natuke aega tagasi probleemi ees kuidas koerte vahelt siga lasta. :lol: :lol:
jahismurf
Suletud