Teeäärte niidistamine

2004. aasta teemad
Suletud
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Teeäärte niidistamine

Postitus Postitas Beretta »

Leidsin selle soomlaste http://www.metsastys.net/forum/viewtopic.php?t=5922
Asja mõte- tõmmatakse mingi niit pikki teeäärt / sihti lahtija hommikul hea vaadata, kas ei ole põder siit läbi käinud.
On keegi Eestis kah sama tempu proovinud. Soomlaste arvamus asjast (kui keegi viitsib lugeda) on noin ja näin.
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Vanematel meestel olen kuulnud et nemad murravad viljakõrred searajale mis läheb viljapõldu siis on näha kas loom oli põllus ja kas ta liigub ikka mööda seda rada.

Üks mees rääkis et ta oli searajale pannud elektronkella, ning oli teinud kellal patarei väljatulemise eriti lihtsaks ning patareile niit külge kui tõmbad siis kukkus patarei välja ja kell jäi seisma, nii sai teada täpse aja mill loom mööda läks. Siga pidi suht täpne loom olema, vend ise väitis et talle piisas 20 min et siga ära lasta, et lähed 10 m varem kohale , sätid ennast mugavalt sisse ja siis tuld, ei mingit ootamist ega närvitsemist et kuna ta tuleb.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Seda põhimõtet olen ma kasutanud kopraülekäikude juures, et olen pannud kaks postikest ja nende peale kolmanda pulgakese mille loom teise kahe pealt maha ajab, et teada saada kas ja kus täpselt on liikumist olnud. Olen kunagi kaalunud ka sellise riistapuu soetamist (suhteliselt odav, aga kas ka töökindel?) http://www.cabelas.com/cabelas/en/templ ... hasJS=true
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Mul on jälle nii, et siga väljakoolitatud - kui sööma läheb, astub akna alt läbi ja hõikab, et ma nüüd sööma ...
Tegelikult on siga nii tundlik ja tark loom, et kui hais peal - ei tulegi sööma. Juhtub tuul halb olema või läheb tuul maha, istud kantslis ja kuuled kuidas siga on metsas, aga välja ei tule. Kui sööma tuleb on hell, krõpsu kuuleb - läheb ära. Eriti tundlikud on vanad kuldid, kes käivad ja tõmblevad söödaplatsis. Kui kari juba sööb on lollid valmis, ei kuule ega näe eriti midagi. Siis võid endale mõningat vabadust lubada, kuid unustada ei maksa siiski.
Mis nüüd puutub aega, siis sama karja puhul on see küll suhteliselt sarnane - kuid sõltub valgusest, kuufaasist, kas karja on miski häirinud jne.
Kui jaht nii lihtne oleks, siis kaoks ju selle võlu ...
Lint annab sama tulemuse, mis lumi talvel - enne aju tehakse luure - kui kvartalisse
lähevad jäljed sisse ning välja ei tule, siis on selge - loomad on kvartalis sees.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Pikk kirjutas:
Üks mees rääkis et ta oli searajale pannud elektronkella, ning oli teinud kellal patarei väljatulemise eriti lihtsaks ning patareile niit külge kui tõmbad siis kukkus patarei välja ja kell jäi seisma, nii sai teada täpse aja mill loom mööda läks. Siga pidi suht täpne loom olema, vend ise väitis et talle piisas 20 min et siga ära lasta, et lähed 10 m varem kohale , sätid ennast mugavalt sisse ja siis tuld, ei mingit ootamist ega närvitsemist et kuna ta tuleb.

Olen juba mõnda aega sama plaani audunud ,aga laiskuse tõttu see plaaniks on jäänudki,võibolla nüüd teen asja ära ,kas või huvi pärast.Tore kuulda ,et kellegi mõtted samu radu jooksevad :D Kivi kotti!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mhmm ... see elektronkell saab ju olla vaid see seieritega kell, aga need mida ise olen näinud tiksuvad ikka päris kõvasti. Kas tegu on olnud sedatüüpi kellaga ja kas loom tiksumist ei karda?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Selle niidi peab siis õigele kõrgusele vedama, kui niit katki, siis jälgi ka vaatama, mine tea kes sinna otsa koperdanud on, on see nüüd kits või siga, põder või Vello... aga miks peaks kell seieritega olema? ei ole vaja miskit, puha elektroonika. st, täielik vaikus. Kiirega fikseeritakse möödumine ja salvestatakse aeg, ja siis tead, et öösel on sellest lõigust, antud kõrgusel liikunud x arv kordi.
Sea- ja põdrajahis on siiani ikka saadud hakkama eelluurega. Kui lumi maas, siis ei ole mingit probleemi, ja jõua sa igale poole niite vedada. Ja kui nii hästi teada, kust see põder parajasti välja käib, siis piisab eelnevast jälgede vaatamisest ja hommikul siis kontrollist (kui just kogu aeg ei saja).
Kopraga on ka nii olnud, et kui mingid kindlad ja suuremad rajad sees, siis liigub ta sealt suht kindlasti. Aga seda kõrte teemat olen ka katsetanud. Olid ilusad rajad aga kui rauad sisse sain, siis ei liikunudki. Nu, siis rauad välja, kõrred ette, ja siis selgus, et näe, liigub. Ja kui rauad ette sai, siis ei liikunud jälle (nii 4 ööd, viiendal sain kätte).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Oleme sõbraga kasutanud kella sigade söödal käimise aja selgitamiseks. Kuna sead tulevad reeglina söödale mööda sama rada, siis sidusime patareiga äratuskella raja kõrval oleva puu tüve külge. Teisel pool rada oleva puu külge sidusime tamiili ühe otsa, teise otsa aga kella patarei külge. Kui siga tuli, läks ta vastu tamiili ja tõmbas sellega patarei kellast välja ja kell jäi seisma ning sigade saabumine saigi fikseeritud. Muideks neid patareisid kulus nagu maisi, praktiliselt iga kord oli patarei ära näritud kui mitte lausa pintslisse pistetud :lol:
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Vot see kell peaks olema 24 tunnise plaadiga. Neid on võimalik kellasseppade käest osta. Ja ilmselt niiskuse tõttu tuleks see kell panna karpi.Samas on ju olema ska spets seakellad.Aga kas k ameil neid müüakse. Nii selles, kui siga kella ümber ajab jääb kell seisma.
Egas elevant pole siga!
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

kakuke kirjutas:Seda põhimõtet olen ma kasutanud kopraülekäikude juures, et olen pannud kaks postikest ja nende peale kolmanda pulgakese mille loom teise kahe pealt maha ajab, et teada saada kas ja kus täpselt on liikumist olnud. Olen kunagi kaalunud ka sellise riistapuu soetamist (suhteliselt odav, aga kas ka töökindel?) http://www.cabelas.com/cabelas/en/templ ... hasJS=true


Kas kopraonu seda ehitist kartma ei hakka? Ma mõtlen seda pulkade asja.
Mine metsa!! ;)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

väike põrsas kirjutas:Kas kopraonu seda ehitist kartma ei hakka? Ma mõtlen seda pulkade asja.

Ei kartnud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas shikaree »

seletage nüüd minusugusele lollile ka, et mis moodi elektronkellale pilt ette jääb kui patakas välja tõmmata.
seal on teine rebane!
Kasutaja avatar
Kolevoll
Postitusi: 249
Liitunud: E Apr 05, 2004 2:16 pm

Postitus Postitas Kolevoll »

shikaree kirjutas:seletage nüüd minusugusele lollile ka, et mis moodi elektronkellale pilt ette jääb kui patakas välja tõmmata.


Osutitega kellal ei tohiks patarei lahtiühendamine küll pilti eest ära tõmmata...
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Mul just eksperiment käsil ,kell muidugist seieritega .seisma oli jäänud pool üks öösel.Settisin patarei tagasi ,näis mis täna öösel toimub :D
KAKUKESEL oli mingi peenem vidin pildipeal näha ,ehk seletad täpsemalt -kus ,mis maksab ,mismoodi töötab?(inglist ei valda)
Kivi kotti!
Suletud