Jahinuga

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Vasta
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas aivar00 »

Kohe mitte ei saa viimasest postitusest aru :M
ikka lõbusalt
achtung
Postitusi: 102
Liitunud: E Okt 19, 2009 7:31 am

Re: Jahinuga

Postitus Postitas achtung »

Möte oli selles et teete siin maha saemehi ja keda köike veel. A õpetage need saemehed ja teised säänsed nuge õieti kasutama. Minu teada seda metsas sugugi tegema ei kiputa. Muud ei miskit. :D Isegi võtaks sellistest õppetundidest väga hää meelega osa :D :D
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas rajaleidja »

achtung kirjutas:Möte oli selles et teete siin maha saemehi ja keda köike veel. A õpetage need saemehed ja teised säänsed nuge õieti kasutama. Minu teada seda metsas sugugi tegema ei kiputa. Muud ei miskit. :D Isegi võtaks sellistest õppetundidest väga hää meelega osa :D :D

Aga oled sa mõnele kogenud mehele öelnud, et "ma hakkan nüüd toimetama, tule ja jaga õpetussõnu" :?:
Ise vaatasin alguses kõrvalt, kuidas teised toimetavad, siis toimetasin ise kogenud meeste juhendamisel. ja kõige parema õppe sain ikka üksinda kitsejahis olles või koerte eest sigade laskmisel. Oled seal koertega ajus, lased sea, vaja välja vedada. Ikka lased sisikonna seest välja, et omal kergem oleks. Ja on suurem loom, et üksi vedada ei jõua, siis kütiliini kohale jõudmise ajaks on loom juba vedamiseks valmis. Nii need kogemused tulevad.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas kakuke »

Rajaleidja mõtted täpselt minu mõtted, et ennekõike tuleb ise huvi ülesse näidata. Uurid, puurid, katsetad, küsid ja nii muudkui edasi arendad. Natuke naljakas olla lapsehoidja, et tule võta nüüd nuga kätte ja tõmba siit ja oot oot, kuhu sa nüüd kadusid, krt jälle jalga lasknud jne. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
achtung
Postitusi: 102
Liitunud: E Okt 19, 2009 7:31 am

Re: Jahinuga

Postitus Postitas achtung »

:D Kakuke (y) Aga tegelt leidub ju selliseidki kes liinis seistes põdra möödamineku ajaks pea teise suunda keeravad ja teist nägugi ei tee.Ise küsida ei pelga.Pole lolle küsimusi,on ainult lollid vastused :D Oleks ainult vastajaid :D
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas gunnar »

achtung kirjutas::D Kakuke (y) Aga tegelt leidub ju selliseidki kes liinis seistes põdra möödamineku ajaks pea teise suunda keeravad ja teist nägugi ei tee.Ise küsida ei pelga.Pole lolle küsimusi,on ainult lollid vastused :D Oleks ainult vastajaid :D


Mis puutub siia kütiliinis seismine ? Ja on ikka küll olemas lolle küsimusi.
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas smtasku »

Äkki lükkaks selle teema ka pooleks, jutt on algsest küsimusest päris kõrvale kaldunud.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
glaidlaev
Postitusi: 9
Liitunud: K Nov 11, 2009 5:46 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas glaidlaev »

räägitakse kyll et suuruluki jahil peab olema ikka pussnuga, kuid mina olen oma taskunoaga töödanud yle 3 aasta ning ei taha enam pussi nähagi. Aga kui ostad taskunoa siis ikka uuri enne, sest see kõik oleneb firmast. Mul isiklikult on greiner'i oma ning olen väga rahul
Kahtluse korral jäta näpp sirgeks.
Parem hilja kui mitte kedagi:d
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas sooviku »

Just,ma ka ,kui ostsin omale uue relva(Browningu),ei saanud kuidagi jätta ostmata ka Browningu liigendnuga.Ja ma olen sellega väga rahul.Muidugi oleks võinud olla ilma deflonkatteta.Väits on kahe teraga(üks konksuga,teine ilma)ja kummise kestaga,ning ei ela seal sees kedagi :) .Konksust seda,et kui oled korra kasutanud,hakkab meeldima.Selle noaga on saanud igas suuruses loomi surkida ja vajadust mõõga järgi pole kunagi tundnud :wink: .
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
alotomson
Postitusi: 25
Liitunud: N Jaan 22, 2009 4:21 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas alotomson »

Minu soovitus on lihtne. Võta üks konksuga nuga ja üks kitsama teraga ilma konksuta ja saad ilusti hakkama. Seda, et mõni väidab kui halb see konks ikka on ei maksa kuulata. Ega selle konksuga noaga ei pea p**et puurima hakkama. Iga asi oma otstarbega.

Endal siis üks suurema kaarega ja konksuga mingi Rapala nuga(nahka võtta ja kõhtu avada ei oska muud tahta, soolikad saab ka võetud.) Ja teine nuga on mul praegu mingi lihtne töömehe nuga(kunagi ostan midagi paremat)
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas Mart »

alotomson kirjutas:Ega selle konksuga noaga ei pea p**et puurima hakkama. Iga asi oma otstarbega.


Täpselt, nahastuskonksuga noaga on ülihea nahka lahti lõigata, aga torgata ja lihakeha töödelda halb, selleks jälle teine nuga vaja, nii et kokkuvõttes kaks nuga vaja.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas Pauli »

sooviku kirjutas: ... Browningu liigendnuga ... Väits on kahe teraga(üks konksuga,teine ilma)ja kummise kestaga, ning ei ela seal sees kedagi :)

Muidugi-muidugi. Me Feeniga võiks rääkida pikki ja koledaid lugusid sellest, mihuke elu isegi puhtal ja kuival kirjutuslaua plaadil kihab.
Aga tahtmata üldse liigendnuge maha teha, vaid tõsisest teadmisjanust küsin, kuidas te oma noad peale jahti puhtaks saate? Isegi nii jahis kui ka kalal korduvalt taskunuga kasutanud ja ikka ja jälle "pussiparteisse" tagasi pöördunud, sest noa pesemine on pärast pöörane vaev. Ja peale kolmandat pesu tundub ikka veel, et kuskil piludes elu keeb. Aga äkki on mingi lihtne ja lollikindel nõks?
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas aivar00 »

Kas see elu seal noas on kohe naa kole? :lol:
Koheselt meenub Seifgardi seebi reklaam- kokkuvõttes aga tapab ka inimese eksistentsiks vajalikud bakterid.
Minu arvates liigne steriilsus ei too meile kasu (mõnel lööb isegi rabakraavist joogiks võetud vesi põhja alt ära :lol: ) ja see "elu", milline jääb kokkupandava noa sisse ei tohiks kedagi morjendada. Pealegi tänapäeval olemas supervahend Fairi. Usun, kui suured "kollid" on eemaldatud ning siis nuga kuuma vee all ja veel Fairiga pestud on kõik OK.
ikka lõbusalt
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas Pauli »

Roiskuvas lihas elab tegelane nimega Clostridium botulinum, lihtsamalt öeldes botulismitekitaja ja teda ma natuke kardan. Liigendnoa puhul teevad mulle muret peamiselt liigendpinnad ja vedru (või fiksaatori) ja tera vahe. Kehvematel nugadel mahub sinna päris palju verd ja "kolle". Küsimus ei ole mitte selles, et räpase noa puudutamine mul kohe põhja alt võtaks (rabakraavist joomine pole siiani tervisehädasid tekitanud), vaid selles, et "elu täis" nuga hakkab järgmisel kasutuskorral tööle külvimasinana: botulismipoiss rändab noalt lihakehasse, koos tollega vorsti sisse ja seal läheb tal pidu lahti.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas peepk »

Mosse mis pabistad?see pesuvahendite koogel-moogel ja kuum vesi plus vana hambahari ja pärast uputa nuga kas või viina sisse kuni järgmise jahini ja``kaagid teevadki minekut``
Vasta