Optika kiil mosinale

Küsimused relvameistritele lootuses kompententsetele vastustele.
Vasta
Laugo
Postitusi: 26
Liitunud: P Nov 12, 2006 1:00 pm

Optika kiil mosinale

Postitus Postitas Laugo »

Plaanis mosinale optika peale panna. On kellegil häid mõtteid?
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Optika kiil mosinale

Postitus Postitas peepk »

Ehita või keevita see lukukoja vahe kinni kust luku nupp läbi peab minema ja vana nupp lõika maha hästi luku korpuse vastast ja kui sobib siis seesama nupp või lase uus treida ja keevita luku viimase otsa lähedale,sinna kuhu vinnak kandma jääb.See hea selleks et kinni keevitatud või ehitatud lukukoja vahele saad kalasaba tapi aretada ja seega teise kalasaba saad kinnitada lukukoja etteotsa ,sinna kuhu raud keeratakse.Kogu see väike aga tõhus ümberehitus vajalik et optika kindlalt kahe teineteisest piisaval kaugusel asuva kinnituspunktiga kindlalt fikseeritud saab ja ei pea maadlema edaspidi jamadega et jalad kinni ei taha püsida nagu külg kinnitusega on juhtund.Saada priva ja saad nr et küsida minu sõbralt kuidas tema seda tegi,igatahes minu silmis parim lahendus.
remington
Postitusi: 77
Liitunud: N Apr 13, 2006 7:09 pm

Re: Optika kiil mosinale

Postitus Postitas remington »

Palju viisakam on teha optika kronstein, see lukukoja vasakule küljele jäigalt kinni, siis jääb ka alt laskmise võimalus lahtise sihikuga.Luku käepide pikemaks ja õige nurga all külge keevitada, alt natuke tagasi väänata.(siis ei tule lukk lahti kui püss seljas) Sellisel moel jääb optika ja raua tsentr 45-55mm, olenevalt optika esimese läätse suurusest.Peale seda viimistlus, oksiid peale ja tehtud ta ongi.Edu!
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Optika kiil mosinale

Postitus Postitas peepk »

Omal olnud aastate jooksul mitu vinti milledele optikad olen nii ligi rauda pannud kui võimalik ja vot pole vaja olnudki alt sihtida ja isiklikult ei näe selleks vajadust ka edaspidi.kes arvab et optika peab kõrgel raua kohal olema siis see iga mehe oma teha.
Laugo
Postitusi: 26
Liitunud: P Nov 12, 2006 1:00 pm

Re: Optika kiil mosinale

Postitus Postitas Laugo »

Keevitamine tundub algatuseks natuke karm. Internetiavarustest tulid vastu sellised:PiltPiltPilt
Eeldab vinnastushoova painutamist. Mis võiks olla materjal, millest Tuttav Metallimees sellise valmistab?
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Re: Optika kiil mosinale

Postitus Postitas karupoeg »

Sileraudsete peale olen kuulnud ka, et tinutatakse plaat optika kiirkinnituseks peale. Tinutamise tehnoloogia muidugi pidi olema teistmoodi kui tavaline tinaga plötseramine. Eks see ole ilmselt kogenud relvameistri rida. Relvaraua keevitamist küll hästi ette ei kujuta... (võin ka sügavalt eksida ag see kuumutamine ei tohiks relvale hästi mõjuda.)
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Optika kiil mosinale

Postitus Postitas aivar00 »

No kui sa päris gaasilõikajaga ligi ei lähe, siis väike sirts traatkeevitusega eriti veel vene päritolu paksuseinalise vintraua korpusele küll midagi halba teha ei saa.
ikka lõbusalt
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Optika kiil mosinale

Postitus Postitas duv »

Antud relva ei saa sileraudsega selle moel võrrelda, siledal 2-he raudsel tõmbaks keevituse temp rauad kiiva, vene vindil võid aga kindluse mõttes raua koja pealt hoopis maha keerata. Väga ränga keevituse puhul tunnuseks see, et lukk enam kojas vabalt ei käi.
Laugo
Postitusi: 26
Liitunud: P Nov 12, 2006 1:00 pm

Re: Optika kiil mosinale

Postitus Postitas Laugo »

Militaar.net´is müüakse sellist komplekti, mis kinnitatakse, nagu ma aru saan, suhteliselt vähese vaevaga mosina tagumise sihiku koha peale. Toimib vist ainult punatäpi alusena. On kellegil sellisega kogemusi?
Viimati muutis Laugo, K Nov 11, 2009 3:58 pm, muudetud 1 kord kokku.
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Optika kiil mosinale

Postitus Postitas Olavi Kool »

seda militaar.neti kinnitust on siin juba lahatud ning tulemus pole odavam kui lasta korralik kinnitus teha. Sellise kinnituse juures on vaja ka spets optikat mille läätse kaugus silmast on suht suur no nii 30cm. Lihtsam minna Tartus Trapperi poodi ja seal muret kurta, olen kindel, et saab abi
naised saunas rääkisid
Külaline

Re: Optika kiil mosinale

Postitus Postitas Külaline »

Siin on kõik olemas, ka. uus luku käepide:
http://www.brownells.com/.aspx/pid=78/P ... ING_SYSTEM
Komplekt 47$ + saatmin (saadavad Eestisse, olen isegi sealt paar asja omandanud). Vajalik CC (krediitkaart).
ja veel:
http://www.brownells.com/.aspx/sid=5056 ... Nagant_M44
Vasta