Belgja jahikas

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Rebsik
Postitusi: 1
Liitunud: K Nov 11, 2009 12:19 pm

Belgja jahikas

Postitus Postitas Rebsik »

Kas siin oskab keegi infot anda Belgja jahirelva Liege tehases toodetud et mida märgid relva peal ka tähendavad?Ja mis aastatel ka taolisi relvasi toodeti, mis sellise relva väärtus võib ka olla? Ette tänades.Panin ka mõned pildid ülesse http://album.ee/Rebane112
Viimati muutis Rebsik, N Nov 12, 2009 10:51 pm, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
kranz
Postitusi: 37
Liitunud: T Okt 24, 2006 11:16 pm

Re: Belgja jahikas

Postitus Postitas kranz »

Mis loom see "belgja jahikas" on? Miski uus koeratõug we?
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Belgja jahikas

Postitus Postitas peepk »

Keri allapoole ja vaata küsimus```IDENTIFITSEERIMINE``seal üht koma teist kirjas ja natuke just parandasin ja lisasin juurde.Kukkedega püss on lihtsalt ilus ja mina kui vanadest asjadest lugupidaja seda ei müüks põhimõtte pärast,olgu siis vene toru või see belglane.Siiski Sinu püss tava masstoodang ja haruldus pole,kui on loksud sees ja rauad seest enam mitte väga siledad ja lööknõela ümber sütiku gaasidest sööbinud ringid ja laseb keskpäraselt siis see kujundabki hinna ja maasturit selle eest kohe kindlasti ei saa,pigem hind selline nagu kasutatud vene püssil.Belgias toodeti juba 1880 jahirelvi rohkem kui kõik ülejäänd euroopa riigid kokku.See ``C`` tähe moodi pikaks venitatud kujund kus kaliiber ja padrunipesa pikkus,niimoodi hakati märkima 1924 ja sealt saad tuletada oma relva ligikaudse vanuse ,see vist ainuke pidepunk ja arvan et pane veel 10 aastat juurde siis peaks enam vähem klappima ja sobiks nagu pildil oleva toruga paremini.Aga kui kindel plaan loobuda ja hind valmis mõeldud siis võiksid privada.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Belgja jahikas

Postitus Postitas duv »

peepk kirjutas:Keri allapoole ja vaata küsimus```IDENTIFITSEERIMINE``seal üht koma teist kirjas ja natuke just parandasin ja lisasin juurde.Kukkedega püss on lihtsalt ilus ja mina kui vanadest asjadest lugupidaja seda ei müüks põhimõtte pärast,olgu siis vene toru või see belglane.Siiski Sinu püss tava masstoodang ja haruldus pole,kui on loksud sees ja rauad seest enam mitte väga siledad ja lööknõela ümber sütiku gaasidest sööbinud ringid ja laseb keskpäraselt siis see kujundabki hinna ja maasturit selle eest kohe kindlasti ei saa,pigem hind selline nagu kasutatud vene püssil.Belgias toodeti juba 1880 jahirelvi rohkem kui kõik ülejäänd euroopa riigid kokku.See ``C`` tähe moodi pikaks venitatud kujund kus kaliiber ja padrunipesa pikkus,niimoodi hakati märkima 1924 ja sealt saad tuletada oma relva ligikaudse vanuse ,see vist ainuke pidepunk ja arvan et pane veel 10 aastat juurde siis peaks enam vähem klappima ja sobiks nagu pildil oleva toruga paremini.Aga kui kindel plaan loobuda ja hind valmis mõeldud siis võiksid privada.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Belgja jahikas

Postitus Postitas duv »

Minu valik analoogse Vene ja Belgia toodangu vahel langeks küll belglasele. Põhjuseks see, et istub tunduvalt mugavamalt palge, ka ei ole vanemad ilma kroomita venelased rohkem roostekindlad. Sellele püssilkabale eelistaksin muidugi poolpüstol laadi, mis kukkedesse puutub, siis mulle nad meeldivad, tunduvad veidi ohutumad, aga kahjuks on moest täiesti väljas.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Belgja jahikas

Postitus Postitas Pauli »

See nüüd küll teemast väljas, aga ei saa jätta tegemata märkust kukkede ohutuse koha pealt. Mulle ka kuked meeldivad, aga üks põhjusi, miks relvatööstus väliskukkede pealt sisekukkedele üle läks, oli justnimelt ohutus. Väliskukkedega ei anna teha nii efektiivset kaitseriivi kui sisekukkedega relvale.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Belgja jahikas

Postitus Postitas peepk »

Duv,kukkedega süsteem mujal maailmas pole mitte kunagi olnud ``moest täiesti väljas´´see on ja jääb ja võidab tulevikus kindlasti poolehoidjaid ja kukkedega relv jääb kindlasti aukohale paljude tõsiste küttide arsenalis millega pühapäeviti valitud sõpradega jahti tehakse ja niisama igapäevaselt ei plärtsutata ja esikohale mitte lastava uluki lihakilod ei seata vaid laskmine ilusast relvast.Ja kukkedega relvadele (isegi otsast laetavatele)läbi aegade erinevaid hästi lollikindlaid kaitseriive tehtud ja veel kummalegi kukele eraldi.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Belgja jahikas

Postitus Postitas kirp »

Kukepüssil ei ole ju tavaliselt kaitseriivi. On nn. kukepüüdja, mis ei lase kukel lööknõela lüüa kui kukk lahti läheb ilma päästikule vajutamata. Kui ikka võsas ragistades oksaga vms. päästikule vajutad ja kukk vinnas, siis käib ka pauk. Kukepüssi (endal ka üks) probleemiks on ebamugavus,aeglus ja tekkiv heli kuke laskevalmis sättimisel või kuke vinnast maha laskmisel. See kui vale kukke hoiad (maha vinnastamise eesmärgil) ja hoopis teise päästikule vajutad on üks võimalikest apsakatest (ei tunne püssi on muidugi kohe võimalik hüüda, aga palju siis kukepüssiga keskmiselt jahil käiakse). Muidugi võib isegi vaikselt vinnastamise küllaldase harjutamisega selgeks õppida (siis peab sama ajal kuke tõmbamisega päästikule vajutama), aga ikka on see aeglasem kui sisekukkedega püssi kaitseriivi maha võtmine. Ohutum oleks kui kukepüssil saaks padrunid enne kukkede alla laskmist välja võtta, aga vähemalt minu venelasel seda teha ei saa - vinnas kukk jääb avamiskangile lihtsalt ette. Aga meeldivalt klassikaline on kukkedega püss küll.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Belgja jahikas

Postitus Postitas sammal.habe »

mu esimene püss oli kukkedega "tuulakas" - on praegugi kapis - ja seda on korra juhtunud, et kange külmaga ja kinnastatud käega kuke alla laskmisel kukk käest lipsab ja pauk lahti läheb.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Belgja jahikas

Postitus Postitas peepk »

Kirp, läbi ajaloo on ikka küll ka kukkedega püssidel jahmatavalt lihtsad kaitseriivid mille peale ise ei tulekski ,mul raamatutes hulga häid pilte sellistest relvadest,aga kas uutele kah tehakse,oletan et vist mitte.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Belgja jahikas

Postitus Postitas duv »

Kukkedega püss käsitsemisel üliohutu, võin laetult toru otsast kinni võtta, sinna toetuda, aga sisekukkedega relval seda ei teeks. Mingit riivi sinna lisaks küll toppida pole vaja, sest isegi kuke kuhugi taha jäädes püüab kukepüüdja kuke kinni ja eeskiri ka nõuab takistuste ületamisel püssi tühjaks laadimist. Kõik mis puutub vinnastamisse klõpsudesse, maha vinnastamisse ja milline päästik millist rauda päästab tuleb endale lihtsalt selgeks teha. Ma ei kujuta näiteks ette, kuidas keegi sellel juhul üldse poolautomaati saab kasutada, selle käsitsemine tunduvalt keerulisem ja luku ragina vastu küll mingi kuke klõps ei saa
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Belgja jahikas

Postitus Postitas peepk »

Postitus kustutatud,veelkord duv-i ees vabandus loen edaspidi tema jutu ikka TÄHELEPANELIKULT lõpuni.
Viimati muutis peepk, T Nov 17, 2009 1:33 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
kranz
Postitusi: 37
Liitunud: T Okt 24, 2006 11:16 pm

Re: Belgja jahikas

Postitus Postitas kranz »

Mina, vana õelusekott kallaks nüüd kõikidele siinsetele vaidlejatele natuke külma vett krae vahele - vaadake teemaalgataja postitust!
See ei ole teps mitte alustatud "kukkede või kukkedeta" teemal! :twisted:
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Belgja jahikas

Postitus Postitas duv »

peepk kirjutas:DUV,ei tahaks foorumist lugeda et keegi ``duv ``tahtis vinnastatud kukkedega relvaga teha uskumatutele tõestamiseks miskit ohutu testimise eksperimenti ja see eksperimenteeria jaoks õnnetult lõppes.Laetud ja vinnastatud mistahes(ka kukkedega)relv on alati ohtlik ja kui külmund sõrmede vahel kukk ära libiseb siis pole seda kukepüüdjat kuskil ja pauk tuleb,tean seda omast kogemusest .

Vaata palun korralikult, kus ma kirjutan, et kukk peab laetud püssil vinnas olema? Sõna laetud, ei pea kukkedega relval tähendama kuked vinnas ja vinnastatud peaks nad olema alles siis, kui uluk fikseeritud. Tegelt on asi lihtsalt maitses ja on igaühe oma asi millist ohutumaks pidada.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Belgja jahikas

Postitus Postitas peepk »

No jah minu viga,mõte liikus kiiremini kui lugesin,seega vabandan Duv -i ees . :oops:
Vasta