Belgja jahikas

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
oliver
Postitusi: 79
Liitunud: E Sept 25, 2006 9:25 pm

Re: Belgja jahikas

Postitus Postitas oliver »

Vinnas kukkedega püssi võib ju lahti murda ja seejärel ohutult maha vinnastada?
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Belgja jahikas

Postitus Postitas sammal.habe »

minu väliskukkedega püssi ei saa vinnastatud olekus lahti murda. mõnda teist isendit pidavat saama, olen kuulnud.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Belgja jahikas

Postitus Postitas duv »

Kaheraudsel ülemise avamishoovaga jääb parem kukk(vähemalt neil mida näinud olen) avamishoovale ette. Küll on omalajal kohatud külgmise hoovaga, alumise hoovaga ja ka neid mille avamine päästikukaitsest, ning nendel seda probleemi pole, et kukk ette jääks. Need viimasena mainitud süsteemid on küllalt vanad ja kasutuskõlblikena küllalt vähe säilinud, kui paljud näinud pole ei maksa valelikuks pidada.
rebasenahk
Postitusi: 11
Liitunud: P Veebr 20, 2005 8:24 pm

Re: Belgja jahikas

Postitus Postitas rebasenahk »

Minu pätsuaegse belglase (teemaalgataja piltidega vägagi sarnase) kikkis kuked hoovale ette ei jää, vene analoogiga on algaastatel kahel korral kukki alla lastes `võsa raiutud` :oops: .
rebasenahk
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Belgja jahikas

Postitus Postitas Mart »

Peepk'lt mõned kaitseriivi näited
Manused
kaitseriiv 005.jpg
kaitseriiv 004.jpg
kaitseriiv 003.jpg
kaitseriiv 002.jpg
kaitseriiv 001.jpg
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Belgja jahikas

Postitus Postitas peepk »

Veel näiteid nii kahe ja kolme raudsete kukkedega relvade kaitseriividest.Alumine pilt kolmeraudne,ja kuke ülaosa väljas ,vinnastatud asendis.
Manused
kaitse 004.jpg
kaitse 001.jpg
kaitse 002.jpg
Kasutaja avatar
Kristjannn
Postitusi: 106
Liitunud: P Apr 26, 2009 7:26 am

Re: Belgja jahikas

Postitus Postitas Kristjannn »

Ise sain päranduseks vana vanaonu püssi,ka Belgias toodetud.Ilus kukkedega ja kuldkirjadega püss.st raudade peale on kullatud kirjas kirjutataud ORIGINAL DIANA ja siis veel jahijumala pilt joonistatud.Raudade külgedele on metalli sisse taotud kiri POUR POUDRES VIVES, niipalju kui olen asja netist uurinud,peaks see tähendama Prantsuse keeles ilma suitsuta rohtu.Täpset valmistamise aastaaega pole kahjuks tuvastatda suutnud aga eks ta sinna 100 aasta taha umbes jääb.Ahjaa veel seda ,et leidsin netist ühe täpselt samasuguse püssi ja seda müüb keegi Itaalias vist hind ka juures.....http://www.iltiro.com/mercatino/mercati ... 2&ida=1496 Minu püssil on küll kerge loks sees aga laseb veel täitsa rahuldavalt,12 cal.....Huvitav kas kellegil Eestis ka selline püss veel on :roll:
Vasta