Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Vasta
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Beretta »

PS kirjutas:100 kr hektarilt peaks olema normaalne rendihind

http://en.wiktionary.org/wiki/vet%C3%A4 ... %C3%A4teen
Grumpy old man
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Anti »

PS kirjutas:100 kr hektarilt peaks olema normaalne rendihind, mida mina tahan oma maa pealt teenida. Lisaks laseks ka mõned sead. See teeks rentnikule kuludeks 100 mehelise seltsi korral 1000 krooni kuus per nägu, mis polegi suur summa, kui rendipiirkond 10000 ha on.
Kas rendiraha tuleb kõigi piirkonna maaomanike vahel jagada, va keelajad, või sõlmitud lepingute järgi ?
Tulevikus hakkavad toimuma jahimaade rendioksjonid, kus enampakkuja ka piirkonna saab.


Loodan,et see jutt on kirjutatud naljaga siiski :wink:
http://beta.album.ee/antilaht
joosep
Postitusi: 80
Liitunud: K Jaan 12, 2005 9:48 am

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas joosep »

Raha rahaks, mind ärritavad ka mõned teised sättimised. Jahijuhataja koolituse ja jahikatse ärajätmine on paras jama, ei tea, kust kuulivesti osta saaks. Peale selle, kui ei usaldata jahimeeste loendust ja lõpetatakse jahimaade korraldus ning samal ajal hakatakse lubasid väljastama "trendide järgi" ja vastavalt riiklikule seirele, samas, kui MUK-is riikliku ulukiseire lammutamine juba kuuldavasti käib. Sellega keeratakse jahindus samamoodi sinnasamasse, nagu RMK reformi ja muude Tamkivi ettevõtmistega on läinud. Või siiski, hea mõte: maksan U-Netis 10000 aastamaksu ja kihutan metsa kõmmutama, seni kui tuleb SMS: "Loomad on otsas"
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas rajaleidja »

PS kirjutas:100 kr hektarilt peaks olema normaalne rendihind, mida mina tahan oma maa pealt teenida. Lisaks laseks ka mõned sead. See teeks rentnikule kuludeks 100 mehelise seltsi korral 1000

Ma arvan, et neid 100 mehelisi seltse ikka annab otsida. Meil praegu 24000ha ja 45 meest. 2,4 miljonit aastas maksta on ikka natuke utoopiline küll. Sinu 100 kroonise tasuga peaks siis iga mees kuus ~4500 krooni maksma :!: Ja ära hakka jahuma, et võtke siis mehi juurde. Ega neid nüüd lademetes ikka peale ka ei jookse.
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Sarvik »

no näed....härrased metsaomanikud on sihikindlad ja teevad edusamme..... :lol: :lol: :lol:
ei ole varsti metsloom enam peremeheta vara.....megairw

kas järgmisena võetakse ette marjulised ja seenelised?....megairw

kas sa kakuke ikka veel arvad et hobimehed ärimeestest teerulliga üle sõidavad?

aga tegelikult huvitab mind kas selle eelnõu/seletuskirja on ka ejs kooskõlastanud? kas ütleb jeeee.....just seda me (loe:ejs juhtkond) tahame .....või hoopis kutsub jahipüssidega toompeale? :lol: :lol: :lol:
Viimati muutis Sarvik, R Dets 11, 2009 9:18 pm, muudetud 1 kord kokku.
kärbes kirbule!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas rajaleidja »

Sarvik kirjutas:kas järgmisena võetakse ette marjulised ja seenelised?....megairw
Eks järgmine seadusemuudatus ongi, et iga jõhvikas ja mustikas maksab 10kr/tk. Ja hingamise minut erametsas 50 eeku.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas honkomees »

jah, selliseid rendihindu kuuldes tuleb kähku hakata püsside müügi peale mõtlema, seni kui neil veel hinda on :twisted: Varsti jääb Eesti peale maksimaalselt sadakond jahimeest ....
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas rajaleidja »

honkomees kirjutas:jah, selliseid rendihindu kuuldes tuleb kähku hakata püsside müügi peale mõtlema, seni kui neil veel hinda on :twisted: Varsti jääb Eesti peale maksimaalselt sadakond jahimeest ....

ja need sadakond on ei ole jahipiirkonna rentnikud vaid niinimetatud hukkamisbrigaad, kes maaomaniku palvel tulevad kahjustuste põhjustajaid likvideerima.
100kr. ha + kompensatsioon kahjustuste eest - Sõõrumaa hakkab varsti maad hulgim kokku ostma.
PS
Postitusi: 59
Liitunud: E Jaan 08, 2007 1:08 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas PS »

Keegi pole ju käskinud seda hobi pidada. Kui 1000 krooni kuus, siis teistega võrreldes on ikka väga odav lõbu. Hind selgubki oksjoni käigus. Näiteks 5 ha pealt 500 krooni aastas teenida on palju ? Alla selle summa on ka juba naljakas. Maaomanik teeniks ise turismijahti korraldades kordades rohkem. Kui raha vähe aga pauku tahaks teha, siis võib ju tiirus käia, keegi ei sunni teise mehe metsa minema. Lugedes ettepanekut ridade vahelt, siis hõlbustatakse jahiturismi, mis peakski siis vajalikud summad kokku tooma.

Mina jahimehe ja maaomanikuna olen hetkeolukorraga suhteliselt rahul. Loodav uus süsteem on tänase info alusel läbi mõtlemata ja toob palju kisa ja kohtuskäimisi kaasa. Kogukonnal pole lihtsalt võimalik kokkuleppele jõuda. Tuleb arvestada seda 2/3 maa pindalast, mitte omanike arvust ja jätta alles nõutava pindala olemasolu, sest ega hektar maad nüüd loomale elupaigaks pole.
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Jahimees »

honkomees kirjutas:jah, selliseid rendihindu kuuldes tuleb kähku hakata püsside müügi peale mõtlema, seni kui neil veel hinda on :twisted: Varsti jääb Eesti peale maksimaalselt sadakond jahimeest ....


Ei püssi tohi ära müüa, millega siis sala paned. :D :D :D
Kas tuleb jaht???
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas rajaleidja »

Mis kuradi turismijahti sa oma 5 ha peal korraldad? jah, 5ha pealt 500 krooni aastas on justkui mõtetu summa, aga ära vaata asja ainult oma mätta otsast. Jahimaa koosneb päris paljudest hektaritest ikka ja kokku tuleb ikka päris korralik summa jahipiirkonna kohta. Tegin kiire ja robustse arvutuse ja Viljandimaal tuleks keskmiseks kuumaksuks 2000kr jahimehe kohta. Sellist raha ei võluta kuskilt välja. Lõpptulemuseks ongi see, et jahimehed tõstavad lihtsalt käed püsti ja loobuvad. Ja kui sa arvad, et siis tood aga turistid kohale ja probleemi pole, küll nemad maksavad kordades rohkem, siis eksid ikka küll. Oleks see turistide vool siia nii suur, siis iga selts tegeleks juba turismiäriga, omaks uhket jahilossi ja istuks miljonite otsas. Ära ole nii sinisilmne.
Ma kujutan juba ette, milliseks kemplemiseks läheks maaomanike vahel, kui paarsada maaomanikku hakkavad turismijahti korraldama: mul on head põdrametsad, mina pean rohkem saama...aga hommikul enne jahti magas see pull minu metsas, mina pean enamuse papist saama...see siga, mille turist lasi, sõi suvel minu vilja, pool rahast mulle...
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas baddmann »

Beretta kirjutas:
PS kirjutas:100 kr hektarilt peaks olema normaalne rendihind

http://en.wiktionary.org/wiki/vet%C3%A4 ... %C3%A4teen


:D Krdi peen värk :D

BM
PS
Postitusi: 59
Liitunud: E Jaan 08, 2007 1:08 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas PS »

Selles kemplemises näengi ohtu. 5 ha oli toodud näitena, minul on neid üle 100 ja arvan, et suudaks turismi edendada ka naabreid mitte segades. 900 krooni kuus pole ka just rikastumise viis. Aga kahjustuste korvamist ma ei nõuaks. Kõik ei ole maad pärinud vaid ostnud.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Fantaseerigem pisut! Ega see sada krooksu polekski ju palju,rendiks näiteks endale 10 ha ,koos söödakohtade ja kantslitega .Kui siis maaomanik helistab ,et sead käivad juba mitmendat õhtut ilusti söödal,et noh võid jahti tulla,mis sa hing veel tahad ! Lased sea ära ja sellega sinu mured jälle murtud,maaomanikul pole oma vilja nagunii kuskile panna ,las tal olla siis see metsa viimise võimaluski! Jahimees võiks ennasd sedasi ju lausa härrana hakata tundma :) Vaat kohalik jahimees jääks isegi rahule.Ütleme ,et maaomanik tahaks oma varaga aga nagu rohkem teenida.Otsib siis võimalusi,leiab ka kindlasti kuskilt mõne turisti,aga pagan siis hakkavad jamad pihta,kui on turist majas pole sigu ja vastupidi.Siis jälle on turist ja sead mõlemad olemas ,turist aga teatab ,et vaat tema laseb ainult suurt kulti ,mida muidugi ei ole ja jälle küna lõhki! Kõigele lisaks tuleb seda turisti ka käekõrval loomani juhatada ,toita ,kuskil magatada jne.Muidugist ei saa mingit hinnaalandust teeninduses lubada ,sest see mõjuks ju kohe ärile kehvasti ! Ja kui siis juhtumisi veel kibedaid talutöid pooleli ,võib kõigest sellest jamast peremehele paras katsumus kujuneda :!:
Karta on ,et need kõvad rendinõudjad ei ole veel niikaugele jõudnud mõelda ja jääb vaid neile soovida head haljale oksale jõudmist jahimajandusliku vankrit vedades!
Ps . Et nüüd sigu /metsloomi mingil sajal ha paigal hoida selleks peab ilmselt mitu korda rohkem vaeva nägema ja kulutusi tegema ,kui seda praegu tehakse.Arvestamata ei tohi jätta tõsiasja ,et sinu maa piirneb järgmise omanikuga ,kes samuti tahab oma osa saada ja kindlasti rohkem kui naaber ,sest muidu me poleks ju eestlased :!: :cry:
PS
Postitusi: 59
Liitunud: E Jaan 08, 2007 1:08 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas PS »

Ja peale näppude loopimise ( ei pea ju kõik olema arenenud eneseväljendusoskusega ) jõudsimegi järeldusele, et ka uus kavandatav jahindusareng ei sobi ei maaomanikele ega ka jahimeestele. Kellele see siis kasulik on ? Tuleb mõelda hoopis kolmandat moodi. Kõik võivad omi mõtteid ju jagada ja ehk on mõni ka arutlemist väärt. Kuid tänane sotsialism pole ka enam eluõiguslik.
Aga maata mehed võiks osaleda riigimaa oksjonitel ja peale maaostu vaadata, kas tonn kuus oleks odavam maksta, kui maalaenu. Siis saaks võrdsete partneritena asja arutada.
Vasta