Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas kakuke »

Sarvik kirjutas:kas sa kakuke ikka veel arvad et hobimehed ärimeestest teerulliga üle sõidavad?

Eks ta ole, et ikka ühest kraavist teise nagu Eestile ikka kombeks, mitte mööda teed sõita . :)
Vast kuskil kilulinna äärealal hakkab ka maaomanik teenima soovitud 100kr/ha või mis iganes. Seal palju maata jahimehi, kes aga võimalust ootavad, mujal tundub see küll pigem märg unistus.
Selleks, et miskit küsida, peab ka miskit olema vastu pakkuda, on minu mõte.
Mõistlikum siis juba mingi lapp omale soetada jahipidamiseks, 20 ha piirang kaob enivei. http://www.kv.ee kuulutusi täis ja parem maksta iga kuu kuhugi mujale see raha ja siis juba asja eest.
Ja ma usun, et kui see asi kord sellisel kujul läbi läheb, siis on ka lõpp suurtel jahipiirkondadel. Neist pole siis huvitatud enam ei maaomanikud ega ka jahimehed. Maaomaniku seisukohast lähtuvalt kes see ikka tahab kõrvalküla mitme naabriga jageleda ja pole ka jahimees mõtetust lisapallastist huvitatud.
Aga Berettal on kogu aeg peen maitse olnud, on silma hakanud. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Mart »

PS kirjutas:Tulevikus hakkavad toimuma jahimaade rendioksjonid, kus enampakkuja ka piirkonna saab.

100 EEK-i hektar. :shock:
Mis sas mõtled, et kui selline papp välja käia, siis hakkan sul seal jahimaad hooldama ka või, narr , laseme trofeed ja liha ära ja edasi, järgmine hooaeg vaata ise kuidas hakkama saad ja kellele sa veel siis rendid, kui puhas nurk lastud, ei taha sul enam sent hektari eest ka keegi.


Kõigepealt tuleks meil ikka anda aega ja lasta maaomanikel tekkida, kellel ka siis maad on. Praegu siin masu aeg on kõik popsid (100 ha omanikul ei maksaks nüüd küll suud lahti teha ja ausalt öeldes ei kujuta ette, mis jahti seal pidada ) ajud hirmsa raginaga tööle pannud, et kuda selle metslooma pealt teenida saaks. Sealt kus maaomaniku põhine jahipidamine tulnud on, seal ikka maaomanik ikka vähe teist masti mees. Aa seniks soovitus hädaldajatele, ostke maad juurde ja näidake et asja vastu ka huvi on, mitte ärge ainult vingu üles tõmmake. Meie jahimaadel on näiteks selline mees olemas, ostab kokku mis vähegi saab, ka vähemväärtuslikud metsa- ja rabatükid. Hinnanguliselt peaks tal juba nii paar tuhat hektarit olema.

Lõpuks siis jõuamegi sinna tõotatud maale ...

Lihtsalt peab endale aru andma, kus kohast me tuleme ja kui ühes Eesti piirkonnas ollakse selliseks jahindusreformiks valmis, siis ei olda seda mitte üle terve Eesti ja sellises situatsioonis mingit seadust reformida tundub suht kentsakas ehk teisisõnu korruptiivse maiguga olema.
Kellapoiss
Postitusi: 149
Liitunud: K Nov 01, 2006 5:05 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Kellapoiss »

Olen siin paar kuud jälginud asja ja mis ma näen-maaomanikust on jälle sõimusõna saamas! Aga mehed,niikaua,kui on olnud Eesti Vabariiki,on ju maaomanikest rongiga üle sõidetud.Võib-olla mina oma 200-300ha pole õige mees sõna võtma-aga muretsege 100ha.Mina mäletan,et krooni algul oli mul pere peale 170 eek.Kõigil oli ja on võimalus saada maaomanikuks.Mina ise loen maaomanikke passiivseteks ja aktiivseteks.Mina olen valinud viimase tee.Ja teades ,kui palju ma olen oksjonitel nende maade eest maksnud,maksan järelmakse.maamakse,ehitan teesid,kaevan kraave ja mis iganes veel.Ja sitt läheb keema,kui ma näen oma maadel jahirentnikke,kes varastavad,kellega pead kohut käima,kes saevad su puujalga ja kellel on savi ,mis sinu maadel sünnib.Aga ,et jahti pidada,pead kuuluma samasse seltsi.Mina puutun selliste jahirentnikega kokku.Aga ootan põnevusega-mis sünnib.Situatsioon peab ju ometi muutuma ükskord
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas wsm »

Tundub , et Kellapoisile on liiga tehtud ja seepärast tal suhted jahimeestega suhted paigast ära.
Tegelikult peaksid maaomanikud ja jahimehed omavahel koostööd tegema ja omavaheline suhtlemine peaks suht hea olema, sest mõlemad osapooled vajavad üksteist. Olen ise samuti maaomanik ja jahimees kuid meil suhted head ja keegi ei soovi teisele osapoolele halba. Koostöö toimib.
Aastaid tagasi küll kippusid mingid linnajahimehed dziipidega mööda omanike maid sõitma, kuid sellised tegelased pandi suht kiiresti jahiseltsi juhatuse poolt "paika" ja seejärel hakkasid ka omanikud jahimehi kahjustustest teavitama ja appi kutsuma ning maaomanik on meil jahil alati teretulnud ja võrdne jahikaaslastega. Maaomanikud on ka head infoallikad ja teavitavad kohe jahiseltsile kahtlastest tegevustest, mis neile silma jääb.
Olgem tolerantsed, alati koostöövalmis ja probleemseid asju tuleb arutada ning austagem üksteist küll siis hakkab ka koostöö laabuma! (y)
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas smtasku »

Meie jahimaadel on palju selliseid alasid, kus võid leida 10 hektari pealt 20 maaomanikku. Enamikul on mingi väike metsasiil või vana majaplats. Ise elavad hoopis kesteabkus. Kellega me siis peame hakkama lepinguid sõlmima? Samas kõrval on väiksed külad, kus sead ka aegajalt pahandust teevad aga varsti me ei tohi metsa minna, pole lepinguid. Eks me näe kuhu see asi varsti jõuab. Sadat krooni mina küll hetari eest maksma ei hakka (usun et enamik ei hakka), pigem otsin omale mingi muu hobi.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Eik »

Sarvik kirjutas:ei ole varsti metsloom enam peremeheta vara.....megairw


See ju ainult "tervitatav" :D , ongi kindlustusfirmadel ja autoomanikel kuskilt lõhutud auto eest raha küsida, kelle maa-selle loom, jahimees maksab renti, teda see ei puuduta. Antud hetkel metsloom peremehetu vara ainult nii kaua kui sa teda ei küti. Autoga otsa põrutad siis keerab riik sulle kohe selja, loodame, et edaspidi maaomanik, kompenseerib auto remondi.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Ain Aavik »

No on näha, et siin on tegemist hoolikalt varjatud huvide ehk siis ärihuvide seaduslikuks tegemisega, et nendel, kellel raha napib, poleks enam mingit sõnaõigust.
Jahti peavad siis üle kogu riigi ainult niinimetatud eliidi hulka kuulujad elik siis ennast rahahunniku suuruse tõttu sinna kuuluvaks pidajad.
Maa- ja metsaomanik võid ju olla, punt rikkuritest ''ärimehi'', kes maadel ja metsades liiguvad ja toimetavad, sõidavad rentnikena ja hilisemate piirkonnaomanikena (100% seaduslikena tulevikus muide) igast omanikust piltlikus mõttes niikuinii jeepude mürisedes ja seaduse pügalaid appi võttes lihtsalt üle, kui too pole toetamas nende ehk siis eliidi ärihuve.
Ma ehk pisut rumalavõitu, pole küündimas ''suurte tarkusteni'' - aga see, mis on nende niinimetatud ''reformimistega'' korda saadetud, viitab kõik ainult ärategevatele ärihuvidele ... Maa ja metsaomanikul ja lihtsal jahimehel pole siin lähimal ajal ja kaugemas tulevikus miskit kaasa rääkimist, ärihuvi ja kasumi saamise hullus, ning suur rahaline üleolek sõidavad lihtsalt meist kõigist üle.
Eluke on seda näidanud siiani natukesehaaval ja eks aeg näitab, kas eksin :M

Aga mis mina ka tean neist ''suurtest'' asjadest, see lihtsalt üks tähelepanekutest, mis tehtud viimaste aastakümnete jooksul - elu liigub omal viisil ühest metsast teise võsasse ja soosse :M
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
PS
Postitusi: 59
Liitunud: E Jaan 08, 2007 1:08 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas PS »

Ja praegu sõidavad vaesed mehed viletsamate autodega maast ja omanikust üle ... Kui rentnik rikub kokkuleppeid, siis on võimalik rendilepingu lõpetamine ja olemasoleva kasutuslepingu järgi kahjutasu nõudmine. Vähemalt on ehk raha, mida maksta ja see on ette saadud.
100kr/ha on summa, mis saab olema keskmiseks. Mõnel kohal rohkem, mõnel vähem.
Riik saab korralikult tulumaksu kasseerida. Konkreetne hind selgub oksjonil, mille võitja ei pea mitte siit vabariigist olema, kui seda veel tähele pole pandud.
Liiklusohutuse mõttes saab erateel omanik panna vastutuse juhile vastava märgiga, avalikel teedel on normaalne, kui omaviletsus või riik kahjud korvab.
Ka tänase seaduse järgi on jahiõigus ainult maaomanikul. Just jahimeeste suhtumine on see, miks maaomanikud läbi oma organisatsioonide uue seaduse poole tüürivad. Süüdistage oma laisku ja ebaviisakalt käituvaid seltsimehi.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas jorr »

Aga mehed,siin tundub,et pannakse joodiku moodi ühest teeäärest teise.Kuna ise kõrvalseisja, siis üsna huvitav lugeda nii jahimeeste kui maaomanike vaidlust ja väljatoomisi.Mina arvan,et kui tuleb selline aeg,et jahimees saab olla aint suure rahakoti omanik,siis väheneb ju jahimeeste arv tublisti ja seegi (vähene vist) mida jahimehed praegu oma vabast ajast teevad,ma mõtlen loomade arvukust,kaob ju ära,ning ega ikka rikkurid iga jumala laupäev metsas jahi.Siis tõuseb kindlasti ka metsulukite tekitatud kahju maaomnikele.Usun,et meil Eestimaal on vaja nii tavajahimehi kui ka maaomanikke ja nagu siin on juba korduvalt mainitud,peavad nad omavahel lihtsalt koostööd tegema,ehk üksteist toetama,mitte seadma üksteisele mingeid tõkkeid,ka rahalisi mitte.
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas kakuke »

PS kirjutas:100kr/ha on summa, mis saab olema keskmiseks. Mõnel kohal rohkem, mõnel vähem.

Kas tead midagi ja omad mingeid fakte tõendeid või lahmid niisama? :)
Ma ise pakun, et hinna osas saab RMK teeviidaks ees olema. Vähemasti meil käib põhijaht neis metsades ja need kõige ulukirikkamad.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
PS
Postitusi: 59
Liitunud: E Jaan 08, 2007 1:08 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas PS »

Selline summa on olnud jutuks tuttavate erametsaomanike vahel, ehk ega üle selle ei loodeta saada, kuid vähem ei ole majanduslikult huvi pakkuv.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Ahto Kattai »

PS kirjutas:Selline summa on olnud jutuks tuttavate erametsaomanike vahel, ehk ega üle selle ei loodeta saada, kuid vähem ei ole majanduslikult huvi pakkuv.

Jutuks võib ju paljugi olla,aga teeme väikse rehkenduse.Ütleme meie jahtkonnas on 6000 ha maad järelikult selle rentimine maksaks 600000 eeku.Mehi on 13 v 14 ,see teeks siis iga mehe kohta 42857, eeku +liidame sinna praeguse maksukohustuse riigile,mis teeb vast veel paar tuhat näkku antud summale lisaks.Seega siis peaks iga jahimees kuus välja käima 3750 krooni,mis on maainimeste palgataseme juures vist üle poole palga.Mitu kilo liha sellest rahast poest osta saaks?
Teistpidi arvestus : Lasta lubati meil sellelt maalt 6 põtra ,millest üks jäi laskmata ja kaks olid vasikad.On suure poonusega pandud kui nende kõigi põtrade müügist saab 30000 eeku.lastakse veel vast 30-40 siga noh rehkendame 1000 tükist, kitsedest ei teeni praktiliselt midagi,aga lisame siiski veel 20000 eeku.See teeb siis kokku 90000 eeku ja kogu limiit on läinud müügiks,seega ise pole saanud midagi .Vähe sllest, mis maksis sigade söötmine ,mis maksis autokütus ja oma aeg? Ja sellest rahast jätkub vaid kahe mehe rendi rahaks. Ah ja ,kahjustused on ju veel ka vaja jahimehel kinni maksta! Mats võib ju küll lolllim olla ,kui rikas maaomanik ,aga sellist väljaminekut ta ometi ei saaks endale lubada :!:
Siit muidugi saad arvestada oma 100 ha laskelemiidi,mis siis vist on iga kümne aasta tagant üks põder ,.....jne. Siit nähtubki ,et 100 eeku hektarist küsides on näruselt vähe ja tulebki oma jahivaldused oksjonile paisata ,et sealt vähemalt kümne kordset tulu teenida ja iga kümne aasta tagant oodata rikast turisti suurt trofee pulli laskma ! Kas see turist aga ka nii rikas on ,et selle pisku eest sellist pappi välja kõhib ,seda ei oska mina küll arvata :M
krants
Postitusi: 2
Liitunud: L Dets 12, 2009 6:35 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas krants »

Kahtlen väga, et sellest seadusest väikse, 20-30-50 ha omanikule mingit tulu tuleb. Nii nagu ei saanud rikkaks kahe lehma pidajad, ei maksa loota ka siit imet. See seadus tehakse suurtele ja rikastele, maade kokkuost igatahes käib. Rikas välismaalane ostab Eestis odavalt maa ja metsa kokku ja teeb ...... mida iganes. Ennegi väikse grupi huvides seadusi tehtud.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas kakuke »

See mida PS loodab küsida ja saada eeldab kohe kindlasti uut kihti jahimehi jahindusse. Praegused kohe kindlasti seda välja ei vea sellisel kujul. Ma juba puht sportlikust huvist uurin, et kas PS ikka ise on jahimees ja teab millised on tegelikult jahimehed üle Eesti? Et kui maksujõulise grupiga tegemist on? Mul tunne, et inimene lihtsalt ei oma reaalset ettekujutust. Ja kui suured tegelikult on jahtkonnad (100 liiget on selgelt ulme)? Pakun, et 1000kr kuus ainuüksi maaomanikule rendi eest suudaks igas jahtkonnas heal juhul ühekäesõrmedel loetavad mehed ära maksta.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas honkomees »

kakuke kirjutas:... eeldab kohe kindlasti uut kihti jahimehi jahindusse. Praegused kohe kindlasti seda välja ei vea sellisel kujul....

kui paljud jahimehed jätsid selle asja katki üheksakümnendate esimesel poolel, kui jahipidamine läks järsku oluliselt kallimaks. Plaanitav kallinemine teeb jahimeeste seas puhta vuugi. Eks tuleb sama lugu nagu raudteega (läänlastest omanikud ei lase eestivenelaste firmat isegi odavama hinnaga teed remontima, siis kena soome firma mingi selleks tööks kõlbmatu kökatsiga ületab kolm korda tähtaegu ja kõik on rahul :lol: ), müüme eesti jahinduse maha ja pärast hakkame kordades kallimalt teenust sisse ostma ning paneme eesti looduse p...sse.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vasta