Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Vasta
Kasutaja avatar
-Ivar-
Postitusi: 204
Liitunud: L Aug 16, 2008 9:10 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas -Ivar- »

Aga milline on maaomaniku vastutus populatsioonide säilimise arvukuse ees (ei leidnud sellist asja) kui selgub et neid turiste polegi nii palju ja omad mehed raske raha eest ei soovi jahti pidada? Vaktsineerimise näide on meil omast käest võtta (suure hurraaga tehti asi kiiresti ära kõik oli JOKK ja nüüd tagajärjed on jahimeeste kanda). Näide ei ole küll kõige parem aga sinna kanti.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Vaat selles suhtes on PS küll õigus ,et antud sektsiooni jahipiirkonnas maad omades peaks ikka olema tal õigus sinna jahimehena ka kuuluda.On omaslgi üks sõber ,kellel saaremaal suvekodu ja neli-viiskümmend ha maad ja nüüd mees kempleb mitmendat aastat kohalike meestega ,et jahtkonda sisse saada.Siiani ei ole isegi Ärmuse kaasamisest antud konflikti suurt kasu olnud.Samal ajal kui sead majaaknaalust tuhnivad pakutakse 1000 -e eegust sealuba ,tingimusel ,et kohaklik mees oleks ikka pundis :P Mees ise on proovinud ikka madalat profiili hoida,sest mis läbisaamist sa kohalikega ikka loodad ,kui kunagi sinna jahtkonda peaks pääsema. Tegu on muuseas sama jahtkonnaga ,kus see laineid löönud sea kõrvupidi kinnivõtmine sommidega toimus! Mees oli vist aasta tagasi võetud siiski ka ühispõdrajahti,kuid liha jagamise juures nagu portsjoni vääriliseks ei hinnatud! Ei ole kindlasti asi selles lihakäntsakas ,aga no selline asi on juba inimese mõnitamine! Mõni ime siis kui mõnigi maaomanik käib rusikas taskus ringi ja ootab oma aega.
Ma millegipärast kipun arvama ,et sellised jamad toimuvad meil põhiliselt saartel ,tänu sigade rohkusele ja hirvede olemasolule,mis kahtlemata jahimaa atraktiivsust tõstab.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Mart »

Sellest tulenevalt alustas keskkonnaministeerium juba 2006. aastal meie ajaloos esimese jahindusstrateegia väljatöötamist, et kavandada meie jahinduse kohandamine euroopalike tavadega.

Nii on kirjas ja siit mõte, et mis pagana pärast peaks meie jahinduse kohaldama euroopalike tavadega. Mida see meile head toob, millega on euroopalik jahindus meile eeskujuks. Null ilvest, null hunti, null karu, null põtra. Kas see olekski see eeskuju, mille poole koogutades igatsusega vaatame.

Võtsin selle üllitise uuesti ette ja hakkasin seda kommentaaridega uuesti lugema, juba esimesele lehele sain 20 kommentaari-küsimust, millele tahaks põhjendust või vastust. Näis mis lugemise lõpuks saab.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas baddmann »

kult kirjutas:Vaat selles suhtes on PS küll õigus ,et antud sektsiooni jahipiirkonnas maad omades peaks ikka olema tal õigus sinna jahimehena ka kuuluda....


No aga tulebki ju nii ? Kui on piirkonnas maa, siis:

1. kui võetakse liikmeks, siis renti ei küsi;

2. kui liikmeks ei võeta, paned jahi kinni või küsid renti;

3. paned teiste maaomanikega seljad kokku (piisavas ulatuses) ja võtad jahipiirkonna üle.

Väga normaalne minu meelest.

BM
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Mart »

Nagu iga seadusemuudatusega, kaasneb ka käesolevaga selline tilluke fenomen, et kui tahetakse põhiküsimustelt tähelepanu eemale juhtida, visatakse üks kont niikauaks hambusse, kui asi ära tehtud. Praeguse näitena siis see hektari rendihind, mille üle siin targutamine tegelikkuses midagi ei muuda, aga kisa-kära kui palju. Millelt aga tähelepanu tahetakse hajutada selgub peagi.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas kakuke »

kult kirjutas: Ma millegipärast kipun arvama ,et sellised jamad toimuvad meil põhiliselt saartel ,tänu sigade rohkusele ja hirvede olemasolule,mis kahtlemata jahimaa atraktiivsust tõstab.

Tuleb sellist asja mandrilgi ette. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
turbolents
Postitusi: 118
Liitunud: T Aug 07, 2007 9:05 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas turbolents »

Mulle ei kuulu ühtegi Hektarit maad, kuid mina saan maaomanike murest täiesti aru.
Nagu ma asjast aru saanud olen, ei ole tegelikult probleem selles, et maaomanikud tahaksid nüüd äkitselt enda maade peal jahiturismi, liha müügi vms asjaga kiirelt rikastuda. Maaomanikud tahavad lihtsalt, et nendega rohkem arvestatakse.
Praegune olukord on tegelikult absurdne, kui sa omad maad, aga ise seal jahti pidada ei või ja kohaliku sektsiooni liikmeks lihtsalt ei võeta. Vaatad vihase näoga ja vesise suuga aknast välja, kuidas jahimehed mööda sinu põldu põtra välja veavad.
Muidugi kõik sektsioonid on erinevad ja erinevad nad vastavalt sellele, kes seal vägesid juhatab. Olen käinud sellises jahis, kus ennem jahi algust jahijuhataja saatis maaomanikule SMS-i, ( kell oli 8 hommikul laupäevale ei tahetud helistada nii vara) et teeme selles ja selles tükis jahti. Pärast viidi maaomanikule tükk maksa ja lepiti kokku, et järgmine nv tehakse tema maapeal jälle jahti. Maaomanik veel rääkis pikalt laialt, kus ta põtru on näinud ja kus sead maad on "tsunginud" . Sellises sümbioosis ei tule maaomanik 400 eeku ha pealt renti küsima. Ta tunneb, et temaga on arvestatud.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Ain Aavik »

Tubli Mart (y) - said sellele ''naelale'' küll nüüd täpselt pea pihta, just täpselt see asi niimoodi ka on ja läbi see ka viiakse meie käest küsimata. Tähtis on maaomanike ja jahimeeste konfliktil hoida tähelepanu, et siis öelda jälle hüüdlause ''tehtud'' ja deviisiks on, et pärast ''meid'' tulgu või veeuputus ...
:M Kui juba asi otsastatud pole - näiliselt hoitakse asi aktiivne konfliktiga, et pärast takkajärgi täpisteadlasena öelda juhtide poolt, ''oli ju avalik arutelu'' ja :V
Mu jutt võib mõjuda küll targutamisena, kuid poole sajandi pikkune elu on õpetanud, et puude taga tuleb ikka metsa otsida ja sõnad on tihti peale parimad segadusetekitajad ja hämamise vahendid suurte otsuste tegijate käes.

Siinkohal on tähtis, et tähelepanu püsiks konfliktil, seni, kuni suured otsused on kinnitatud.
Näis kas eksime Mardiga, eks elu näitab
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas kakuke »

Ma ei saa aru, et mida Mart ja Uugamets kahtlustavad. Asi ju siililegi selge, et põhieesmärk võimuvahetus. Rendiraha ja kahjustuste komp. jne vaid vahendid selle saavutamiseks.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Ain Aavik »

Võimuvahetus küll jahh, osaliselt on see juba toimunud - nagu ütlesid eespool ''Kas nüüd siis hakkavad selguma ka Kuristiku t. võimuvahetuse tagamaad,kus tibist on saanud direktor ja ...jõmmidest suured juhid !?''
Võib ju olla, et olen liiast eelarvamuslik, kui kusagil miski selline suuremat sorti lärm või kõva mürtsuga tegevus käib :M aga miskit on selle asja taga veel.
RMK ühte külge jahimaade nö käest ära andmisega juba näitas, andes võimaluse uute jahisektsioonide tekkimiseks, kes said vabaks jäänud maadele kandideerida...
Kuidas läks kandideerijatel ja kes maad ka tegelikult said mõnedes piirkondades :V :V :V

Ma panen tsuu nüid ilusti kinni :V
:P :M jälgin huviga, mis edasi juhtub ja juhtuma hakkab :M
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Joosep Käba »

uugamets kirjutas:Kuidas läks kandideerijatel ja kes maad ka tegelikult said mõnedes piirkondades :V :V :V


Kandideerijaid oli ja maad saadi täpselt sellistel alustel kui praegune Jahiseadus maade jagamisel ette näeb. Ise tiba kursis ja sai tegeldud asjaga.
Maksa igas asjas ka tonti näha. :shock:
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas aivar00 »

Täpselt nii oligi- vähemalt Raplamaal oli tegemist ausa tehinguga. Kontrolliti reaalselt kehtiva jahitunnistuse olemasolu ning kinnistu olemasolu. Löödi ha kokku ja millisel pundil rohkem oli see ka maa enda kasutusse sai. Tänu "päälinna" lähedusele oli tahtjaid endise Mahtra jahimajandi (viimati Hageri jahipiirkond) aladele päris palju. Ja pundis on kohalikud maaomanikud-jahimehed. Mis edasi aga saab-eks aeg näitab. Võimalik, et nende nn. "mustade arengustsenaariumite" ennustuste täitumisel pilt ka kardinaalselt muutub. Eks aeg näitab.
ikka lõbusalt
turbolents
Postitusi: 118
Liitunud: T Aug 07, 2007 9:05 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas turbolents »

Aga kuidas saaks tavajahimees kaasa aidata sellele, et asi laheneks võimalikult valutult mõlemale osapoolele?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas aivar00 »

Eks ikka kõva kisa tehes kõikvõimalikes kohtades. Alates Erametsa liidust ja lõpetades EJS-ga. Ajakirjandus ja muu ka veel juurde.
ikka lõbusalt
Asso
Postitusi: 29
Liitunud: K Veebr 27, 2008 3:24 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Asso »

Et siis 19 000h ja selle eest peaks 40 meest maksma 100 kr hektar- ma hakkan oma mõistuses kahtlema,esiteks kui selle summa maksaks siis tasuks seda maksta vb olla 5000 hektari eest ehk siis paremad palad ja siit siis küsimus kes neid ulukeid ülejäänud 14 000 h peal haldab Sõõruma võtab pool Eestit rendile?-tema ju ei ole idioot
Vasta