Kas Sako või Norma - millise firma padrun valida..?

2005. aasta teemad
Suletud
TereX

Kas Sako või Norma - millise firma padrun valida..?

Postitus Postitas TereX »

Kumb on parem? Relvaks 30-06 ja põhiliselt suurulukijahiks. Milline oleks sellele relvale ka parim(universaalseim) kuuli kaal ja kuul?
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Ise kasutan Sako 9,7g S.Hammerhead-i. Notsuga ning sokuga siiani veel hätta pole jäänud. Kui põdra jaoks raskemat 11,7 g pauku tahtsin ostma minna, ütlesid targemad - pole vaja. Siis sai uuritud, et lastakse selle 9,7grammisega kõike sokust - põdrani ja kõik tuleb maha. Rebase ja teiste väikeulukite jaoks on vaja 8 g kuuli.
Norma kohta olen näinud / kuulnud, et selle rohi tahmab rauda aga muidu on kah hea pauk.
Aksel

Postitus Postitas Aksel »

Proovimist võiks alustada normast. Alustuseks lase relv täismantliga sisse ja kontrolli siis poolmantliga üle. Minul jookseb ühte. Poolmantliks soovitan vulkanit. Hästi deformeeruv kuul, kusjuures ei anna kildu ning ei riku ka asjatult liha.
Ära põhjuseta ühelt moonalt teisele mine. Rääkida võib alati, iseasi kuidas soovitajal kogemusi on.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Tänud Aksel! Norma Vulkan on tõesti väga OK! ja püssi senine "loopimine" sa
muti kadunud..:). Ka täismantliga mul samuti imeväike, ehk peaaegu olematu erinevus. Rohi aga minu meelest suurt küll rohkem ei tahma kui Sakol...
Aksel

Postitus Postitas Aksel »

Siis ju hästi, kui tulemused head. Kas looma peal ka kogemusi juba on? Mis rohu tahmamise kohta puutub, häbi öelda, kuid nii vähe ma ka jahil ei käi, et peaks relva rohkem kui paar korda aastas puhastama :)
vollike
Postitusi: 62
Liitunud: P Dets 07, 2003 7:36 pm

Postitus Postitas vollike »

mina olen juba paar aastat lasknud ainult norma kuuliga ja just vulkaniga ja see kuul eriti võsa ka ei karda olen lasknud läbi paksu rohu päris mitu siga ja läbi kerge okste ka põtra .isiklikult kiidan norma moona väga .
vaata selja taha et keegi ei luusiks seal ....
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

Postitus Postitas serx »

vollike kirjutas:mina olen juba paar aastat lasknud ainult norma kuuliga ja just vulkaniga ja see kuul eriti võsa ka ei karda olen lasknud läbi paksu rohu päris mitu siga ja läbi kerge okste ka põtra .isiklikult kiidan norma moona väga .



no võsaga on nii ,et olen ise kasutanud nii oryx-it kui ka vulkanit...

oryx oli läbi võsa lastes parem .... aga vulkani kipuvad suuremad oksad ikka ära kallutama.... ....kuid ise kah vulkani peale jäänud ...tapab paremini ja tõesti ei pillu kilde ära...
Kaupo Kindsigo

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Tahmamine? Ei ole probleem, sest tänapäeva puhastusvahendid on nii heaks läinud! Mäletan kuidas kunagi (isa) Los-i ja Zastavat nühkisime nii leelisõlide kui ka mineraalõlidega...Praegu, lükka Brunox sisse ja lase vilet!
Läbi võsa laskmine jäägu ikka ekstreemseks riskivõtmiseks, ega "normaalsed" poolmantelkuulid selleks konstrueeritud ei ole! Võsas kasutage hoopis Norma Alaskat.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Ja Lapua Mega ka võsas super. A sellest vist juttu olnd. Huvitav, et Foorumis suht vähe juttu olnd just Lapua moonast. Ise olen 30-06 kasutand 12g Mega ja just seda tehases laetud asja. Ai-ai kui hea on sia ja põdra jauks. Ja kui norm hinnaga veel. Küsige Levandi käest jahiseltsist. 30-06 pauk vist 15.- aint oli. No pika maa peale ilmselt jääb kuulil "lennuomadustest :D " puudu aga kuni sada ja võsas ja varitsuses ikke väga hea. Praega kasutan Normat ja Vulcanit, et mis "imeloom" see niuke on,et kõik kiidavad. Põdarale on hea 8) , siga ka võtab. Ah jaa Mega nad laevad mingi teist sorti rohuga oopis. See püssi käitumine lasu ajal on ka isemoodi kogemus kui Mega läbi raua libiseb. Tagasilöök üpris korralik aga üldsegi mitte ebameeldiv. Selline rahulik ja mõnus. Julgen soovitada.
Aksel

Postitus Postitas Aksel »

Ka Lapua Mega proovitud. Parem kui Sako, sest ei purusta asjatult. Kuid "ujub" rohkem kui Norma. Nagu ma eelnevalt ütlesin, minu relvale istub Norma siiani kõige paremini, sest kuuliotsad on kaitstud. Pean ka rebasejahti ning väga oluline on, et ma ei pea optikat näppima täismantli tarvis.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Olen kasutanud kogu aeg ( 8 a.) valdavalt Sako moona. Praegu põhiliselt 9,7 Super H. ja 11,7 Super H. , täismantlitest samuti sako 8gr. Viimasel suvel avastasin enda jaoks 8gr Gameheadi, mis aitas sokujahil päris hulka. Loomad kenasti kohe maas ja lihakahjud minimaalsed. Relv sako 308win. Sõber kasutab Tikka 30-06 sprg. ja moona samasugust kui mina. Tõttöelda ei ole veel aru saanud, et sako moon loobiks vms. tabamused on seni kõik kütist kinni olnud. Niipalju küll pean tunnistama, et enesetunne on parem kui võsastikus on rauas 12gr Lapua Mega kui 11,7 Super H.
Tiirus käin ka suht tihti. Mingi septsialist ei ole aga püssi ja moonaga olen tõesti rahul olnud...
Suletud