Püstol & revolver jahil

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Suletud
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas Pikk »

http://www.jahipaun.ee/index.php?leht=3 ... toode=1792

kas selline asi oleks antud lõimes räägitavas jahijutus liiga overkill?

Kährikule ei pea vist pihtagi saama piisab kui toru ots sinna suunas on paugu hetkel :lol:
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
turbolents
Postitusi: 118
Liitunud: T Aug 07, 2007 9:05 pm

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas turbolents »

http://www.liveleak.com/view?i=fc4_1260308265

No selles olukorras nagu siin näidatud, oleks revolvrist kindlasti abi olnud. See vennike lihtsalt ei jõudnud püssi tõstagi, kui juba kult kallal oli.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas baddmann »

turbolents kirjutas:http://www.liveleak.com/view?i=fc4_1260308265

No selles olukorras nagu siin näidatud, oleks revolvrist kindlasti abi olnud. See vennike lihtsalt ei jõudnud püssi tõstagi, kui juba kult kallal oli.


Kle see kult polnud ühti kallal, juhuslikult jooksis vist ajust välja otse mehele peale :D Kuna relv jäi mehele kätte, siis oli selle kasutamine ka täiesti võimalik ja efektiivne ning käsitulirelvast poleks eriti rohkem kasu olnudki. Kuid juhul, kui jahirelv oleks kas puruks või eemale lennutatud vms ja kui kult oleks otsustanud uuesti rünnata, siis oleks mees olnud parajalt plindris küll.

BM
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas duv »

Kui nii võtta, siis tuleks üldse meestel ennast kuuli ja lõikekindlatesse kaitseriietesse pakkida, et kuulid, karu küüned ega kuldi kihvad külge ei hakkaks. Oleks enam abi, kui püstolist. Ainuke viga, et kes seda kõike kaasas tassida jõuab.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas andrus »

Miks??Täiesti olemas Swedteamil kevlarist koeramehe riietus.
jahismurf
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:No selles olukorras nagu siin näidatud, oleks revolvrist kindlasti abi olnud. See vennike lihtsalt ei jõudnud püssi tõstagi, kui juba kult kallal oli.


Minul tekib küsimus kui paljud sellise väite esitajad on üldse reaalselt käsitulirelva kasutada saanud? Kasvõi tiirus.
Ei pea küll ennast asjatundjaks- siin foorumis militariste küllaga, kes asjaga kordades paremini kursis, kuid minule on jäänud meelde 90-ndate algusest ühe soome laskeinstruktori jutt ja seejärel praktilised "katsetused" väite tõestamiseks:

Juba 10 meetrise vahemaa puhul ei jõua inimene haarata vööl olevast kabuurist püstolit (millisel ei ole padrunit rauas vaid relv on vaja vinnastada) ja seejärel sooritada lask sind noaga ründava päti pihta...
Revolvriga teine lugu.

Selle alusel julgen 100% väita, et kui sul ei ole laskevamis relv käes, et tee sa kuusetihnikust välja kargava kuldi puhul mitte muhvigi...
Seda enam, kui relv asub kabuuris kuskil "aluspükste põuetaskus" jope hõlma all.
Aga nagu vanasti räägiti- puss vööl või tukk põues (tihti ka 100 gr nahavahel) muutub ka sääsk elevandiks :lol:
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
jahipuss
Postitusi: 121
Liitunud: L Mär 08, 2008 10:14 pm

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas jahipuss »

mõtle mitu korda sihi üks kord
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas kahro »

Mina ole mõelnud ka püstoli soetamisele, kuid mitte enesekaitseks (selleks on jahirelv) vaid haavatud väikeuluki surmamiseks. Ma olen palju kähriku nahku rikkund lähetalt jahikaga lastes. Eile oli juhus kus haavasin rebast, järgiminnes leitsin ta keras urisevalt, ei tõusund minu käsi kaikaga matertamiseks vaid rikkusin lasuga naha!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas kakuke »

Ma ise olen siis pannud püssitoru (püss muidugi tühjaks laetud) rebasele sel juhul kaela peale ja siis rinnale jalaga surudes ära lõpetanud. Kaba ei soovita kaela peale panna. Sellest korrast on mälestus püssikabal siiani peal. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
turbolents
Postitusi: 118
Liitunud: T Aug 07, 2007 9:05 pm

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas turbolents »

aivar00 kirjutas:Minul tekib küsimus kui paljud sellise väite esitajad on üldse reaalselt käsitulirelva kasutada saanud? Kasvõi tiirus.


Olen sõbra makarovist lasknud u 150 pauku lehe pihta, ning 20 sammult ka haavatud ( liikuva) kähriku surmanud. Julgen väita, et relva oskan kasutada


aivar00 kirjutas:Juba 10 meetrise vahemaa puhul ei jõua inimene haarata vööl olevast kabuurist püstolit (millisel ei ole padrunit rauas


Mis mõttega seda relva üldse kaasa vedada, kui ma teda ohuolukorras laskevalmis ei hoia.

Üleüldse teema tekkis siia selle mõttega, et uurida käsirelva kasutamisega seonduvaid seaduslike nüansse. Ei ole foorumit selle jaoks sisustanud, et teada saada, mida Aivar00 & Co elust ja relvadest arvavad.
Krt kui midagi muud teha ei ole, kui teiste inimeste mõtteid ja plaane maha teha, ning niisama ilkuda ja tõõpida, siis tuleks endale tegevust otsida või arsti juurde minna.

Aitäh kõigile asjalikele vastanutele !
Häid pühi
turbolents
Postitusi: 118
Liitunud: T Aug 07, 2007 9:05 pm

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas turbolents »

Pikk kirjutas:http://www.jahipaun.ee/index.php?leht=3&mod=epood&kategooria=18,36&toode=1792

kas selline asi oleks antud lõimes räägitavas jahijutus liiga overkill?

Kährikule ei pea vist pihtagi saama piisab kui toru ots sinna suunas on paugu hetkel :lol:


Desert Eagle tundub tõesti natuke overkill, hind on ka overkill. See on nagu telliskivi taskus.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas aivar00 »

Eks ma võin ju ka küsida- millal viimati arsti juures käisid? :lol: :lol: :lol:
Minu & Co elust ja relvadest arvamust ei ole ma kellelegi absoluutse tõe pähe serveerinud- mainisin ka, et siin minust targemaid militariste :lol:
Selle seaduslikkuse kohta ju ammu vastus olemas- võid küll kaasas kanda ja vigastatud (haavatud) ulukit surmata.
Aga, aga- koerte poolt kinni hoitav seapõrsas ei ole mitte vigastatud :VS
Eks eestlane ongi selline- teiste kogemused ei kõlba, enda omadest (kasvõi lollustest)ikka vaja järgi proovida.
Jah 150 pauku lehe pihta :M see ju suur kogemus (y) .
Kui sellisest seisukohast lähtuda, siis mina olen juba "suurmeister", sest lasen käsitulirelvast tiirus korraga vähemalt 100 pauku. Ja tiirus käin üsna tihti (kahjuks tihemini kui jahirelvaga) :lol:

Kokkuvõttes tänase päeva puhul tee parem 1 (b) ja kui soov on, siis kummitoas võime edasi vastakuti "viisakusavaldusi vahetada" :lol: :lol: :lol: .
ikka lõbusalt
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas gunnar »

aivar00 kirjutas:Minu & Co elust ja relvadest arvamust ei ole ma kellelegi absoluutse tõe pähe serveerinud- mainisin ka, et siin minust targemaid militariste :lol:


Lihtsalt vahemärkusena. See on just põhjus miks ma väga tihti oma arvamust siin ei avalda. Inimesed tegelikult ei taha su arvamust kuulda, vaid kinnitust sellele et nad on õigesti arvanud. Vaja siis seda tüli ja ütlemist... Ja üldse, närvikava peaks natuke kõvem olema enne kui avalikku ruumi oma muret kurtma asuda.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas andrus »

jahismurf
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas kakuke »

Ma ei saa aru, mida seal mõelda on? :M Vindiga oleks üks pauk ja siga vaga.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Suletud