Püstol & revolver jahil

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Suletud
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas andrus »

Sama kehtib ka sileda kohta.
jahismurf
jyri

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas jyri »

Videol olev mees oleks vaevalt läbinud Eestis nõutava laskekatse.30m pealt rahulikult sörkiv siga,ja kisa kui palju.Pole see ei enesekaitse ega armupauk,seega revolver mõttetu.Võibolla õpetati noori koeri,aga siis oleks neile antud ka rohkem aega. Nii et midagi peale kellegi suure EGO siin näha ei ole.Kui oleks ise koertega metsas,siis sellist meest kütiliinil näha küll ei tahaks.
Miks mitte jätta sõrm sirgeks?
Kaarel
Postitusi: 98
Liitunud: R Mär 05, 2004 9:48 am

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas Kaarel »

Lugedes seda teemat, tuli minule üllatusena, et püstolit/revolvrit võib haavatud uluki surmamiseks kasutada?
Siis ju variant ka kombi püssidel(vintraud siis peenem kui 6,5mm). Lasen pukist(vindiga) sea maha ja siledaga juba sea juures olles haavan teda.
Tark ei torma!
jyri

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas jyri »

Eks jahimeestel(peaaegu 100% ausatel) tagataskust erinevaid trikke võtta,kaasaarvatud sinupoolt toodu.Kui nõukaaja lõpupoole ei peetud lõpuks kuriteoks mitme looma samaaaegset laskmist,siis jahi viimasel päeval lasti niipalju kui torust tuli,esimees aina kirjutas Akte samaaegse laskmise kohta.Kuidas muidu,kui näit.6 põtra pidid algul "riigile" laskma,alles siis endale? :D Sama käib ka näiteks praegu "enesekaitse" kohta karudega kohtudes-tõmmatakse mõmmik maha ja öeldakse,et enesekaitse.Mõtlemata sellele,et kuul küljepealt ja kauglasust sees.Mine siis karu juurde ja lase teine pauk lähedalt rinda(enesekaitse) ja siis see küljepealt kaugelt olla"armupauk". (y) Puhas poiss jälle.
Palun mitte süüdistada rikkumistele õhutamises! :D
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas rajaleidja »

Kaarel kirjutas:Lugedes seda teemat, tuli minule üllatusena, et püstolit/revolvrit võib haavatud uluki surmamiseks kasutada?
Siis ju variant ka kombi püssidel(vintraud siis peenem kui 6,5mm). Lasen pukist(vindiga) sea maha ja siledaga juba sea juures olles haavan teda.

Minu loll mõistus ei jaga aga välja, miks teha sea pihta kaks lasku, kui võiks lasta kohe siledast ja piirduda ühe lasuga :roll:
Kaarel
Postitusi: 98
Liitunud: R Mär 05, 2004 9:48 am

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas Kaarel »

rajaleidja kirjutas:
Kaarel kirjutas:Lugedes seda teemat, tuli minule üllatusena, et püstolit/revolvrit võib haavatud uluki surmamiseks kasutada?
Siis ju variant ka kombi püssidel(vintraud siis peenem kui 6,5mm). Lasen pukist(vindiga) sea maha ja siledaga juba sea juures olles haavan teda.

Minu loll mõistus ei jaga aga välja, miks teha sea pihta kaks lasku, kui võiks lasta kohe siledast ja piirduda ühe lasuga :roll:


Võid teha ka ühe paugu siledast, keegi ei keela, pigem keelatakse seda esimest varianti.Tegemist ju näitega, mis võimalusi armupaugu tegemine jahipidamiseks keelatud relvast(kaliibrist suurulukitele) annab. Ja kui varitsus pukk on tõesti 50+ meetrit söödakohast on ikkagi vintrauast kordi kindlam tabada kui siledast, olenemata siis kaliibrist.
Tark ei torma!
Ten
Postitusi: 161
Liitunud: K Mai 13, 2009 10:06 pm

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas Ten »

Võid teha ka ühe paugu siledast, keegi ei keela, pigem keelatakse seda esimest varianti.Tegemist ju näitega, mis võimalusi armupaugu tegemine jahipidamiseks keelatud relvast(kaliibrist suurulukitele) annab. Ja kui varitsus pukk on tõesti 50+ meetrit söödakohast on ikkagi vintrauast kordi kindlam tabada kui siledast, olenemata siis kaliibrist.

_________________
Tark ei torma!
Mis takistas Sind enne seaduse muudatust seda tegemast?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas kakuke »

Kaarel kirjutas:Lugedes seda teemat, tuli minule üllatusena, et püstolit/revolvrit võib haavatud uluki surmamiseks kasutada?
Siis ju variant ka kombi püssidel(vintraud siis peenem kui 6,5mm). Lasen pukist(vindiga) sea maha ja siledaga juba sea juures olles haavan teda.

Ma tahaks seda lolli näha, kes hiljem läheb ma ei tea kelle jaoks seda pukist lastud surnud siga üle lätsutama. Milleks see hea on? :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas aivar00 »

Ole mureta- küll selliseid "geeniuseid" ka leidub. Nagu ka selliseid, kes arvavad, et kui on teinud tulirelvast ca 50 lasku, siis on juba saavutanud kõrgeima laskeoskuse :lol: .
ikka lõbusalt
Kaarel
Postitusi: 98
Liitunud: R Mär 05, 2004 9:48 am

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas Kaarel »

kakuke kirjutas:
Kaarel kirjutas:Lugedes seda teemat, tuli minule üllatusena, et püstolit/revolvrit võib haavatud uluki surmamiseks kasutada?
Siis ju variant ka kombi püssidel(vintraud siis peenem kui 6,5mm). Lasen pukist(vindiga) sea maha ja siledaga juba sea juures olles haavan teda.

Ma tahaks seda lolli näha, kes hiljem läheb ma ei tea kelle jaoks seda pukist lastud surnud siga üle lätsutama. Milleks see hea on? :D


Kuna esimene lask oli keelatud kaliibrist, siis teine lask siledast teeb esimesest keelatud kaliibriga lasust armupaugu.
Veelkord ütlen, et tegemist näitega erinevate võimaluste kohta, mida siis armupaugu tegemine võimaldab.
Tark ei torma!
Ten
Postitusi: 161
Liitunud: K Mai 13, 2009 10:06 pm

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas Ten »

Kuna esimene lask oli keelatud kaliibrist, siis teine lask siledast teeb esimesest keelatud kaliibriga lasust armupaugu.
Veelkord ütlen, et tegemist näitega erinevate võimaluste kohta, mida siis armupaugu tegemine võimaldab.[/quote]
Ma ei mõista,miks Sa seda nii hirmsalt nämmutad?Ei hakka kokku lugema võimalusi sigaduste tegemiseks. Tundub,et tead neid ise.Kõik on ju kinni inimeses.Selle asemel võiks rõõmu tunda,et hakkavad kaduma tobedad piirangud.Elu on näidanud,et seadused on seadusekuulekatele. See,kes neid rikkuda tahab ei arvesta nendega.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas andrus »

Milleks sul on vaja teha seda armu pauku surnud seale????
Olen mina loll või mis värk on??
Sa üritad ise endale või siis inspektori härrale hiljem valetada?? :D
jahismurf
Kaarel
Postitusi: 98
Liitunud: R Mär 05, 2004 9:48 am

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas Kaarel »

Ten kirjutas:Kuna esimene lask oli keelatud kaliibrist, siis teine lask siledast teeb esimesest keelatud kaliibriga lasust armupaugu.
Veelkord ütlen, et tegemist näitega erinevate võimaluste kohta, mida siis armupaugu tegemine võimaldab.


Ma ei mõista,miks Sa seda nii hirmsalt nämmutad?Ei hakka kokku lugema võimalusi sigaduste tegemiseks. Tundub,et tead neid ise.Kõik on ju kinni inimeses.Selle asemel võiks rõõmu tunda,et hakkavad kaduma tobedad piirangud.Elu on näidanud,et seadused on seadusekuulekatele. See,kes neid rikkuda tahab ei arvesta nendega.[/quote]

Tean, tean ...kahjuks. Piirangute kaotamise vastu ei ole mul midagi, aga seadusi tehes ei tohiks küll lootma jääda kellegi seadusekuulekusele.
Tark ei torma!
Kaarel
Postitusi: 98
Liitunud: R Mär 05, 2004 9:48 am

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas Kaarel »

andrus kirjutas:Milleks sul on vaja teha seda armu pauku surnud seale????
Olen mina loll või mis värk on??
Sa üritad ise endale või siis inspektori härrale hiljem valetada?? :D


Usu mind, mul tõesti ei ole seda "armupauku" vaja teha :P
Tark ei torma!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Püstol & revolver jahil

Postitus Postitas andrus »

Teades ja tundes sind vähesel määral arvan ma ise kah seda. :D
jahismurf
Suletud