Laikad

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
Kasutaja avatar
Indrek S. E.
Postitusi: 50
Liitunud: N Veebr 17, 2011 11:37 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas Indrek S. E. »

Ja kui püsida selle elementaarse kuulekuse piirides, siis kas on suurt vahet eri koerte/tõugude vahel? Kui rääkida tööd tegevatest koertest.

Mul ei ole kogemust jahikoertega, kuid teenistuskoerte puhul panin tähele, et suurtel võistlustel on auhinnasaajate-koerajuhtide seas ikka sakslasi ja jaapanlasi. Ja kui juhtub ameeriklane sekka, siis on tollegi perenimi Takanada või Stroesser. Seega võib oletada, et lisaks koera tõule jääb oma osa ka juhi rahvusele.
Siseministeeriumi koertekasvandus käis näiteks kiiresti alla, kui venelastest koerajuhid lasti lahti ning eestlased asemele võeti. Lausa sinnani, kus Saksamaa politseikoerte peaveterinaar tuli külla, tegi kasvanduses viie minutilise tiiru ja ütles, et 40st koerast jätaks ta vast kaks tükki prakeerimata...
Kuid seejärel hakati kasutama ka rotweilereid ja need eesti poisid, kes saksa lambakoertega püsti hädas olid, said nüüd väga ilusasti hakkama ning võistlustel lähinaabritega, noppisid auhindu küll.
Nõnda peaks tähtsust olema koonuka tõul just niipalju, kui on tähtis koerajuhi natuur. Kui seda viimast segasevõitu lauset üleepa kuidagi mõista saab :shock:
jyri

Re: Laikad

Postitus Postitas jyri »

tony kirjutas:
Ei tea jah kuidas see asi õige on? Mõnes kohas ei anta diplomit kui koer lüüa saab, mõnes kohas antakse miinuspunkte, mõnes kohas ei tehta sellest väljagi. Ometi peaksid reeglid ju ühesugused olema.


Reeglid ongi ühesugused(võin ka sulle saata,kui tahad).Nende tõlgendus on erinev.Reeglites järgu omistamiseks on min.punktid "osavuse" eest.See osavus ongi koera võime mitte lasta ennaast lüüa ja seejuures ise rünnata.Nii lihtne see ongi!Osavuse eest antakse maksimaalselt 15 punkti. Kui koer saab lüüa,kuid jätkab ründamist,võetakse hindest maha 7 punkti,ehk maksimaalselt saab 8.Aga diplomite miinimumiks on 13 esimese järgul,11 teisel järgul ja 8 kolmandal.Ehk maksimaalselt III järk,üksiktööna.
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas TRG »

Siia vahele üks laikat puudutav küsimus.
Mul laikaga selline mure,et teatavasti on tal see varvas,mis on käpast üleval pool.Nüüd kus lumel on koorik hakkab see veritsema.Tahaks küsida siis,et kuidas Teie laika omanikud olete selle "probleemi" lahendanud?(Tal valus ei ole ,aga endal on halb vaadata,kuidas jälje sees veri on,kui jäi arusaamatuks mis varbast jutt ,siis teen homme pildi)
Ette tänades,Erki
Õnne peab olema
Kasutaja avatar
Indrek S. E.
Postitusi: 50
Liitunud: N Veebr 17, 2011 11:37 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas Indrek S. E. »

Tegemist on nn lisavarbaga. See võib olla luustumata, vähe luustunud või täiesti luustunud. Esimesel puhul saab selle eemaldada kinnisel meetodil. Noh, võtab aega umbes 40 sekundit varvas. Teisel ja kolmandal puhul on asi sugu keerukam, sest eemaldama peab kehale kõige ligema (proksimaalse) liigese juurest.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas sooviku »

Tohtrid kutsuvad seda varvast "rudimendiks" :) .
Naine võib olla,koer peab olema!
valaskalakene
Postitusi: 72
Liitunud: N Mai 17, 2007 1:31 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas valaskalakene »

TRG kirjutas:http://www.youtube.com/watch?v=wzLui0RG6kU&feature(nõrganärvilistele ei soovita)
Siin videos hästi näha,et laika(d) ikka ei lõpeta tööd nii lihtsalt.Keela palju tahad,ei mõju.Omanik ise on sealsamas,lõpuks võetaksegi koerad jõuga maha.Kõigele vaatamata said koerad 89. punkti ja 1.järgu(kui mu vene keele oskus alt ei vedanud :lol: )


Sellest videost midagi positiivset küll näha polnud (peale selle, et koerad iseenesest ju ilusad).
Rebisid siga, häält ei teind praktiliselt üldse.
Isegi seda pehmeks tambitud aiasiga ei saanud korralikult paigale.
Algus oli ikka täiesti traagiline - peremees, keel vesti peal, veetakse rihma otsas metsa...
Kuulekuse punktid anti ikka keel pikalt põses. Mille eest, seda küll näha ei olnud. Kas selle eest, et peremeest pikali metsa ei veetud?
jyri

Re: Laikad

Postitus Postitas jyri »

[quote="valaskalakene"]
Rebisid siga, häält ei teind praktiliselt üldse.
/quote]
Vot see on tõelise eksperdi kommentaar.Proffesionaalsust lausa kiirgab! (y) Ainult meie,siin kaaskommijad, oleme lollid :VS ja kuidagi ei saa aru, kuidas saab koer haukuda,kui ta suu sea kõrvaga või turjaga täidetud?Viletsad koerad ikka seal Ukrainas,vähe sellest, et ei haugu üldse, mis kõge tähtsam-sõna kah ei kuule (n) !
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas TRG »

Oehh....See,et koerad tõmbasid oli ju tingitud sellest,et sealõhn on ju igalpool(instinkt).Nägid sa millise laksuga nad minema tõmbasid.Pehme aiasiga :lol: :lol: (ma olen üsna kindel,et kaotajaks oleks jäänud see siga,kui koeri poleks maha võetud).Laika on PEATAV koer ja seda nad ka tegid, mina oleks ülirahul kui mul oleks kaks sellist tüüpi.Saaksin üksida jahti pidada nagu muiste.
Õnne peab olema
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas rajaleidja »

TRG kirjutas:Oehh....See,et koerad tõmbasid oli ju tingitud sellest,et sealõhn on ju igalpool(instinkt).Nägid sa millise laksuga nad minema tõmbasid.Pehme aiasiga :lol: :lol: (ma olen üsna kindel,et kaotajaks oleks jäänud see siga,kui koeri poleks maha võetud).Laika on PEATAV koer ja seda nad ka tegid, mina oleks ülirahul kui mul oleks kaks sellist tüüpi.Saaksin üksida jahti pidada nagu muiste.

Ma olen üsna kindel, et metsas jahiolukorras oleks need koerad jäänud kaotajaks. Aia sigadel on tihtilugu kihvad eemaldatud. Oleks sellel seal olnud ka korralik kihv, poleks neist koertest suurt midagi järgi. Laika on peatav koer, kes peab/peaks uluki peatama haukumise ja naksamisega. OK, põrsas tõmmatakse jah tihtilugu kummuli. Aga kui sa arvad, et on hirmus lahe kesikut või suurt siga koerte eest susata, siis mõtle paar korda veel. Proovi korra jahi olukorras kesikut kinni hoida või kummuli keerata. Ma pakun, et mõtled suht kiiresti ümber.
valaskalakene
Postitusi: 72
Liitunud: N Mai 17, 2007 1:31 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas valaskalakene »

jyri kirjutas:
valaskalakene kirjutas:Rebisid siga, häält ei teind praktiliselt üldse.
/quote]
Vot see on tõelise eksperdi kommentaar.Proffesionaalsust lausa kiirgab! (y) Ainult meie,siin kaaskommijad, oleme lollid :VS ja kuidagi ei saa aru, kuidas saab koer haukuda,kui ta suu sea kõrvaga või turjaga täidetud?Viletsad koerad ikka seal Ukrainas,vähe sellest, et ei haugu üldse, mis kõge tähtsam-sõna kah ei kuule (n) !


Kuulasid siis sõna või?

Algul on suu kõrva ja turja täis, siis lastakse kintsul hea maitsta ja kui kõht täis ja aega saab, antakse peremehele haukumisega asjast teada? Või ei vaevuta seda siis ka tegema, tullakse rasvaste mokkadega koju/auto juurde?
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas TRG »

Mõtlesin seda konkreetset siga...Seda,et nad jahisituatsiooni üldse sellise asjani jõuavad on kahtlane(siga oli ilmselgelt jupimat aega jooksutatud).Teadmiseks,suskan siga ainult siis,kui tõesti midagi muud üle ei jää.
Õnne peab olema
valaskalakene
Postitusi: 72
Liitunud: N Mai 17, 2007 1:31 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas valaskalakene »

TRG kirjutas:Oehh....See,et koerad tõmbasid oli ju tingitud sellest,et sealõhn on ju igalpool(instinkt).Nägid sa millise laksuga nad minema tõmbasid.Pehme aiasiga :lol: :lol: (ma olen üsna kindel,et kaotajaks oleks jäänud see siga,kui koeri poleks maha võetud).Laika on PEATAV koer ja seda nad ka tegid, mina oleks ülirahul kui mul oleks kaks sellist tüüpi.Saaksin üksida jahti pidada nagu muiste.


Peatav küll aga mis tast niisama peatada. Võiks ju peremehele ka asjast teada anda? Ammu need GPSid moodi tulid.
Peatamisel ja peatamisel on vahe. Kui sedasi kõrvust/küljest kiskuda, siis suur siga rühib ikka vaikselt vaheaegadega edasi ja lõhub koera, väike on ära lõhutud selleks ajaks kui kohale jõuad. Hea koer paneb sea koha peal seisma või tiirutama minimaalse näksamisega.
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas TRG »

http://www.youtube.com/watch?v=YZkcL3O5V_o
Siin siis parem näide,eelmine video oli näide sellest,et laika ei kuula nii lihtsalt sõna kui tööd teeb.
Need koerad samuti omavad 1.järku paaris tööle,said midagi 90 punktiga.Ilmselgelt on osavamad ja ei lähe külge,siin häälega töö ja kui lähevad siis naksavad.Aga nagu näha siis ka siin on raskusi koerte sea pealt maha saamisega(üks mees pääseb väga napilt).
Õnne peab olema
MarekR
Postitusi: 32
Liitunud: K Sept 17, 2008 7:34 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas MarekR »

Võrreldes esimese videoga on selles palju asjalikumad koerad. Hauguvad, tiirutavad ümber sea, kui siga kipub minema jooksma, siis väike naksamine. Kuidas üldse saab jahti pidada, kui koer otse seale kallale lendab? Mingit haukumist pole, vahel võib kuulda ainult seakisa...tuulise ilmaga ei kuule sedagi. Põrsas on maha murtud, ning sinna metsa ta jääbki. Suure sea puhul saab omanik tagasi vigase või surnud koera.. Ükskord isegi osalenud jahis, kus selline koer tegutses..ilm oli tuuline, lumi maas. Kütiliinilt lasti maha emis ja jaht loeti lõppenuks. Üks koertest oli veel kadunud..ilmus välja, üleni verine..ei tea kus käinud. Umbes 15 minutit hiljem ilmus metsast välja põrsas, kes tuli mööda emise jälgi. Kõrvad rippusid vaevalt naha otsas, tuigerdas ringi.. Kui omal oleks selline koer..jahiisu kaoks ära.
valaskalakene
Postitusi: 72
Liitunud: N Mai 17, 2007 1:31 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas valaskalakene »

TRG kirjutas:Oehh....See,et koerad tõmbasid oli ju tingitud sellest,et sealõhn on ju igalpool(instinkt).Nägid sa millise laksuga nad minema tõmbasid.Pehme aiasiga :lol: :lol: (ma olen üsna kindel,et kaotajaks oleks jäänud see siga,kui koeri poleks maha võetud).Laika on PEATAV koer ja seda nad ka tegid, mina oleks ülirahul kui mul oleks kaks sellist tüüpi.Saaksin üksida jahti pidada nagu muiste.


Näis, kauaks sul neid koeri jätkub, kui lähed nagu muiste üksi koertega sigu jahtima ja enne laskmist koeri sea küljest maha ei saa...
Kui suskamise peal väljas ja üksi, siis ...
Vasta