Metskitse terriin

Tore oleks ju ka teada, mida teised söövad ehk kui oled midagi maitsvat valmistanud, paku teistelegi.
Vasta
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Metskitse terriin

Postitus Postitas Beretta »

Pühadelauale midagi erilist.
Võtke talle maks ja süda, puhastage ja lõigake kuubikuteks, mina proovisin teha umbes sentimeeter korda sentimeeter. Kui juhtub olema pardi rinnafileed, siis samasuurteks tükkideks. Ei hakanud parti ülesse sulatama, asendasi kana rinnafileega. Siis talle abatükk ja esikoot, liha kontide küljest lahti lõigata ja tükeldada. Ikka sama suureks kui eelmisedki. Sisefileed läksid ka käiku. Et selle aasta kitsed ja talled on olnud väga rammusad, tuleks rasv eemaldada ja proovida tihastele anda. Kui jääb natuke liha kondi külge, pole hullu. Kontidest keedame puljongi ja koer rõõmustab lihajäänuste üle. Puljongit aga läheb vaja terriini sisse. Kui aba ei juhtu olema võib panna välisfileed või tagakintsu.... Kindlasti midagi külmikus ikka on . Üks inglise kokk soovitas terriini teha just enne uue jahihooja algust kõigest mis külmkapi põhja on jäänud: part, püü, faasan, hirv. Laske fantaasial lennata.
Lihakuubikud maistestada soola ja värskelt jahvatatud pipraga. Lisada värskelt riivitud muskaatpähklit. Oregaano, basiilik, majoraan on igaühe enda otsustada. Kotletitainast olen harjunud maitsma, siin läksid maitseainete kogused silma järgi. Sorts konjakit või brändidt ja liha läbisegada.
Nüüd tuleb võtta kuumakindel vorm, määrida see kergelt õliga. Prantslased kasutavad kindlasti oliiviõli. Mul oli rapsiõli. Vorm katta seest suitsupeekooni viiludega , nii et peekoni viilud jäävad üle ääre. Sain selle lihakoguse juures hakkama ca 400 gr poes viilutatud peekoniga. Nüüd lihasegu vormi panna ja üle serva ulatava peekoniga pealt katta. Ahju temperatuuriks valisin 160° C. Küpsetasin 2 tundi. Vahepeal keetsin puljongi , kurnasin ja lisasin zelatiini, et saada kallerdist. Kui olete veendunud, et liha on läbiküpsenud (kontrollisin sisu peene pulgaga), võtke vorm välja ja kallage puljong peale ja pange jahtuma.
Küpsetamiseks on veel teine variant, vorm pannakse veega täidetud teise suuremasse vormi. Soome keeles on selle kohta väljend- "vesihautassa" küpsetamine. Sel juhul soovitasid erinevad kokaraamatud ahju temperatuuriks 180° C.
Grumpy old man
Vasta