Karujaht

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Karujaht

Postitus Postitas jorr »

Lugesin kuskilt(allikat ei leia üles),et venes anti koopas magava karu laskmiseks load.Küll vist aint kümne päeva ulatuses.Ehk keegi teab lähemalt pajatada,et kus just ja milleks?
noorus on ilus aeg
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Karujaht

Postitus Postitas tony »

Venes talvine koopajaht väga levinud.Selleks spetsiaalsed koeradki olemas kes magava karu üles otsivad.Seejärel minnakse vaikselt uru juurest ära,et siis hiljem suurema kängiga tagasi tulla ja üks vägev karutapp teha.Ei vaata seal keegi kas tegu isas- või emasloomaga.Iga nägu kes urust välja tuleb kohe ka tina saab.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Karujaht

Postitus Postitas jorr »

See,mida mina lugesin,ütles,et on kuskil Uuralide kandis päris ametlik lubadega karu koopajaht.Oli vist kümne päeva ulatuses uuel aastal?Muidu selline jaht ametlikult lubatud sealkandis polnud.
Viimati muutis jorr, K Dets 23, 2009 9:46 pm, muudetud 1 kord kokku.
noorus on ilus aeg
soul
Postitusi: 124
Liitunud: N Jaan 27, 2005 1:22 am

Re: Karujaht

Postitus Postitas soul »

jorr kirjutas:Lugesin kuskilt(allikat ei leia üles),et venes anti koopas magava karu laskmiseks load.Küll vist aint kümne päeva ulatuses.Ehk keegi teab lähemalt pajatada,et kus just ja milleks?


Uurali küttidel lubati tappa karusid une pealt
http://www.postimees.ee/?id=203279
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Karujaht

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Venes ju müügil ka poolautomaadid kaliibris 10/89, pidavat eriti hästi just selliseks jahiks sobima :lol:
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Karujaht

Postitus Postitas Joosep Käba »

Jah ja lastakse karuhaavlitega. :D
Millised need veel on? Eks ikka hästi jämedad. :D :D
Häid pühi Jahimehed. 8)
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Karujaht

Postitus Postitas honkomees »

Venelased peavad seda pesast karu laskmist õige adrenaliinirohkemaks ja ohtlikumaks jahiks üldse - ehk see unest ülesäratatud karu on vääääga tige ja ründab, selleks puhuks otsitakse siis kõige tõhusamat relva mis looma tõesti peataks ka suhteliselt kehva tabamuse korral, tavaliselt tähendab see valik siis silerauda ja poolautomaati ning mida jämmem ja suurema laenguga, seda parem. Täpsus pole seal lähilaskude puhul eriti oluline
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Karujaht

Postitus Postitas Joosep Käba »

Mul lihtsalt tuli seoses teemaga meelde üks juhtumine kui töökaaslasega koos sai sekretäri neiule jahipidamisest räägitud ja et miks me ikka iga laupäe metsas loomi kimbutame. Lõpuks jõudsime sinnani välja, et kui väikest linnukest lastakse pisikste haavlitega siis millega karu lastakse? :shock: Üks mees pakkus, eks ikka karuhaavlitega, selliste jämmetega. :shock:

Sellest sai selline insaid tsõuk, et kui midagi tõsist vaja korda saata oleks vast karuhaavlid abiks. :D
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Karujaht

Postitus Postitas jorr »

Tea,neid noori naisi,mis mõõt neile sobib,kuid minu teada üle 9mm haavleid pole?Aga lähivõitluses laseb ka kartez juraka augu sisse,jämmem igal juhul kui kuuliauk.
noorus on ilus aeg
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Karujaht

Postitus Postitas tony »

Lähedalt lastes võib päris peenikesi haavleid kasutada :wink: .Eelmisel aastal pidasime itaallastega nepijahti.Jahi käigus sattusime haavatud põdrapulli peale.Kuna kõige jämedam laeng oli nr 9, siis tuli sellega vaese looma piinad lõpetada.Noaga ring padrunile peale ja kusagil 10 m kauguselt vastu kaela.Toimis küll.
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Karujaht

Postitus Postitas kahro »

Ka mina olen paremate padrunite puudumisel kustutand 5+5 põdrapulli piinad 00-ga(rekka ette jooksis kurivaim).
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Karujaht

Postitus Postitas kakuke »

tony kirjutas:Lähedalt lastes võib päris peenikesi haavleid kasutada :wink: .Eelmisel aastal pidasime itaallastega nepijahti.Jahi käigus sattusime haavatud põdrapulli peale.Kuna kõige jämedam laeng oli nr 9, siis tuli sellega vaese looma piinad lõpetada.Noaga ring padrunile peale ja kusagil 10 m kauguselt vastu kaela.Toimis küll.

Mis moodi see noaga ring peale välja näeb, kust kohast lõikasid ja kui palju?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Karujaht

Postitus Postitas tony »

Konteineri tagant.Lendas kogu kupatusega,moodustades ühtse terviku.Meenus kunagine venes kuuldud jäägrite jutt, et seal taigas olla mõni mees sel moel padrunit kasutanud ründava karu vastu.Kas see tõsi või väljamõeldis,ei oska kommenteerida.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Karujaht

Postitus Postitas kakuke »

Lõikasid terve ringi peale või jätsid mingi osa lõikamata?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Karujaht

Postitus Postitas tony »

Terve ringi ikka aga kesta päris läbi ei lõiganud.Õigemini itaallane lõikas minu õpetuse peale (kuna padrun,nuga ja püss olid tema omad) ja mina lasin.Pakkusin umbes 10m aga täpsemalt järele mõeldes võis isegi lähemal olla.
Vasta