Relva ostmine

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
Kasutaja avatar
Thor
Postitusi: 4
Liitunud: K Dets 30, 2009 6:23 pm

Relva ostmine

Postitus Postitas Thor »

Tere

Pärast pikka kaalutlemist otsustasin endale esimeseks relvaks soetada Tikka T3 Hunter'i 308win.
Kuna edasimüüjaid Eestis on mitmeid ja letihind ei ole alati see lõplik, otsustasin küsida, et äkki on kellelgi kogemus millise kaupmehe juures võiks hind soodsamaks kujuneda ja kas garantiitingimustes ka erinevusi on täheldatud? Ega seda kaupmeeste juttu ka alati puhta kullana ei saa võtta, tarkus tuleb ikka kogemusest ja pahatihti ka tehtud vigadest.

PALUN MITTE HAKATA KEDAGI MAHA TEGEMA! Ootan ikka positiivseid kogemusi ja soovitusi!

Thor
Only a clean wiipon can kill cleanly. Only a calm mind can act swiftly.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Relva ostmine

Postitus Postitas Beretta »

Hea Thor.
Mine poodi ja räägi kaupmehega. Kui jutt sujub ja Sinust kui kundest lugu peetakse, saad vast ka hinnast rääkida. Garantii koha pealt, et selle annab ikka tehas. Ja jälle, kui Sinust kui kundest poes lugu peetakse, ei ole ka hiljem probleeme. Sest tark kaupmees on aru saanud lihtsast tõest: ostjat saab petta ainult 2 korda- esimest ja viimast...... samaaegselt. Kivi kotti.
Grumpy old man
Kasutaja avatar
Thor
Postitusi: 4
Liitunud: K Dets 30, 2009 6:23 pm

Re: Relva ostmine

Postitus Postitas Thor »

Küsisin just selle mõttega, et kuna asun ise Pärnus ja siinsed kaupmehed Tikka't ei müü, siis oleks
hea omada natuke infot teiste poodide kohta enne kui mööda Eestit ringi sõitma hakkan. Kütus sunnik ju üsna kallis ja ega see tööajast poodides käimine nii lihtne ei olegi.

Thor
Only a clean wiipon can kill cleanly. Only a calm mind can act swiftly.
Kasutaja avatar
einstein
Postitusi: 94
Liitunud: L Juun 18, 2005 4:20 pm

Re: Relva ostmine

Postitus Postitas einstein »

Soovitan soojalt Tikka puhul teha kaupa Mustamäe Küti Äriga. See on saanud minu lemmikkaupluseks ehkki ise pole Tallinnast. Teenendus ja järelteenindus alati head. Kui tahad letis olemasolevast erinevat relva, siis pane ükstaspuha mis müüja lubadusele minimaalselt 30-60 päeva otsa. Tehaste kiiksude vastu ei saa keegi. Osta seda mis letis olemas ja kõik OK.
taivox
Postitusi: 20
Liitunud: P Jaan 03, 2010 7:01 pm

Re: Relva ostmine

Postitus Postitas taivox »

delete
Viimati muutis taivox, L Juun 22, 2019 4:22 pm, muudetud 1 kord kokku.
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: Relva ostmine

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

ise ostsin küti ärist, soovitan
Ole kui leebe tuul...
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Relva ostmine

Postitus Postitas Joosep Käba »

Kui sa vaatad Sako või Tikka kodulehte peaksid leidma info siinse maaletooja kohta.
Kasutaja avatar
KeegiVeel
Postitusi: 120
Liitunud: T Okt 04, 2005 11:09 am

Re: Relva ostmine

Postitus Postitas KeegiVeel »

Tere!
Ka mina soovitan saata e-mailid kõikidele relvakaupmeestele ning küsida pakkumist. Lisa sinna maili ka küsimus muude relvade kohta mis oleks samas hinnaklassis, sest kunagi ei tea enne proovimist... Kui näkkab, siis saad ka vastuse(d) (mina olen aasta oodanud trapperist vastust, ikka ootan). Aga muidu edu relvaostmisel!
Austage ka teisi jahimehi!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Relva ostmine

Postitus Postitas andrus »

Mina jälle soovitan,et võta ja kuluta natuke kütte peale ja tee üks eesti tuur,tallinn,tartu, viljandi ja rapla.Väike eeltöö netis ja oma silm on kuningas.Kirja teel suhtlemine :M ei ole just eriti tark otsus.Mõne kauplusega jõuab tõesti ennem uus aasta kohale kui vastus.
jahismurf
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Relva ostmine

Postitus Postitas rajaleidja »

Kui mulle tulevad kirjad sisuga "Palju ma sellelt tootelt allahindlust saan", siis vastus on suhtkoht üks: Tule läbi ja vaatame kohapeal või siis ei saagi. Kaubeldakse ikka otse suheldes. Ja eks palju sõltub ka sellest, kas ostad selle ühe toote ainult või veel midagi sinna juurde. Kui tahad ainult püssi, siis võid saada ühe allahindlus %, aga kui teisest kauplusest leiad lisaks püssile veel sobiliku optika, siis allahindlus % võib kujuneda hoopis teiseks.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Relva ostmine

Postitus Postitas hendrik »

Kui tikka, siis küti äri ja ongi moos. Maaletooja ja tehasega otsesuhtleja on ikkagi maaletooja ja tehasega otsesuhtleja, teised on järgu võrra teistsugused edasimüüjad-vahendajad.
Kasutaja avatar
Thor
Postitusi: 4
Liitunud: K Dets 30, 2009 6:23 pm

Re: Relva ostmine

Postitus Postitas Thor »

Tänud asjalike soovituste eest!

Tundub et sean lähiajal sammud Küti Äri poole. Hea kui enne sellist suurt
investeeringut mõned asjad endale natuke selgemaks saab. Siis on ka valida
lihtsam ja asi konkreetsem.

Plaanis osta püssile ka optika kuskil 10 000.- ringis, hiilimis ja varitsusjahi tarvis.
Oskate äkki soovitada milline läätse suurus ja suurendus oleks mõistlik valida.

Thor
Only a clean wiipon can kill cleanly. Only a calm mind can act swiftly.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Relva ostmine

Postitus Postitas andrus »

Vaata...nüüd on juba lugu järgmine.Kuna sellise arvestuse kohaselt läheks sul umbes see lugu maksma sulle
püss 13900
jalad kah 1500-2000 (päriselt hinda ei tea,pakun umbes)
optika 10000
see teeb kokku suurusjärgu u 26000
Leia see 4000 kuskilt veel ja saad äkki Küti Ärist väga hea komplekti mida reklaamiti.Kokkutuleku Eri.T3 hunter koos Zeiss Diavari 2.5-10x50. il ristiga.(norm.hind 42kg)
Muidugi ma ei tea kas ta enam pakub seda aga kui sinna lähed ja ütled,et tahad just seda, nüüd ja kohe.Ma arvan,et sa ei pea pettuma.

Aga siis tekkib juba muid agasid.Kui sul on 30000 välja käia läheb valik juba tunduvalt suuremaks ja asi keerulisemaks.

Jama värk kohe......ma tean mida sa tunned :D
jahismurf
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Relva ostmine

Postitus Postitas Joosep Käba »

Ma tean kust saab ca 20-ga väga hea komplekti. :D
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Relva ostmine

Postitus Postitas andrus »

Jah ega sellel komplektil kah viga ei ole. :wink:
jahismurf
Vasta