Saapad

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
Vasta
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas TiitR »

jurakas kirjutas:.... või USAst miskit huvitavat tellida. Seal mõned mudelid päris huvitavad, aga tagasiside puudulik.

Mis saapad nimelt silmapiiril?
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas jurakas »

http://www.cabelas.com/product/home/hun ... D157915080

Selliseid huviga vaatasin. Aga esimene asi mis häiris, et äkki need traadid kulutavad naha kiirelt ära. Muidu kõrged, reguleeritavad ja mingid uhked materjalid kasutusel.
Kui huvitab, siis sügavuti!
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas TiitR »

jurakas kirjutas:http://www.cabelas.com/product/home/hunting-boot-sale-for-the-family/men-s-hunting-boots-sale%7C/pc/105625080/c/923232780/sc/157915080/cabela-s-men-s-15-speed-hunter-boots-with-boa-lacing-system-gore-tex-and-800-gram-primaloft/1968580.uts?destination=%2Fbrowse.cmd%3FcategoryId%3D157915080

Selliseid huviga vaatasin. Aga esimene asi mis häiris, et äkki need traadid kulutavad naha kiirelt ära. Muidu kõrged, reguleeritavad ja mingid uhked materjalid kasutusel.

Aga miks nii kõrgeid, kui küsida tohib? Seal samas ju 9" säärega, samuti Gore-Tex, samuti 800 gr. ja ilma traatideta ning sama hinnaga ja pea 1kg. kergemad: http://www.cabelas.com/catalog/product. ... =157915080
Mina valiksin need teised igatahes. Kuidas nii kõrgetega üldse ringi askeldada on? Seista vb. ok, kuid kui peaks natuke liikuma, siis kas...? :roll:
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas tony »

Julgen soovitada Meindl Nordkap. Kasutusel juba hulk aastaid, kerged,soojad ja vettpidavad. Mida veel tahta?
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas jurakas »

Mul selliseid poolkõrgeid mitu paari. Iirish Setterid ja 800g tsinsulatega. Justkui ok, aga huvi pärast võiks üks paar täiskõrgeid saapaid olla. Ma hull kalamees ka ja on kordi kus vesi tõusnud jää peale ja kummikuga nibinnabin ära klaarib.
Kui huvitab, siis sügavuti!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas sammal.habe »

kas Overall Customer Rating: 2.2 out of 5
ei tekitanud mõtteid?
kuigi "kastomere" vaid 5, siiski - kas on mõistlik sellised lombi tagant tellida, eriti kui saatekulud ja lisanduv tollimaks sisse ehkendada?

jurakas kirjutas:http://www.cabelas.com/product/home/hunting-boot-sale-for-the-family/men-s-hunting-boots-sale%7C/pc/105625080/c/923232780/sc/157915080/cabela-s-men-s-15-speed-hunter-boots-with-boa-lacing-system-gore-tex-and-800-gram-primaloft/1968580.uts?destination=%2Fbrowse.cmd%3FcategoryId%3D157915080

Selliseid huviga vaatasin. Aga esimene asi mis häiris, et äkki need traadid kulutavad naha kiirelt ära. Muidu kõrged, reguleeritavad ja mingid uhked materjalid kasutusel.
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas jurakas »

Olen aastatega üle 10t daala eest tellinud kindlalt ülelombi kaupa.
Ca 40-50% tuleb juurde transa+toll+km. Aga kui häid pakkumisi otsida, siis ikka tuleb odavam kui euroopast osta. Ja osa kaupa müügil aint sealpool lompi.
Kui huvitab, siis sügavuti!
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas jurakas »

Aga tundub, et tuleb kindla peale minna ja Nordkapid on selleks.
Kui huvitab, siis sügavuti!
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas mrr »

Ma ei saa aru, miks ükski jahipood Eestis korralikke suviseid jahisaapaid ei paku. Olen kõik läbi kärutanud aga pole midagi võtta.

Nagu näiteks need Meindl siin: http://www.frankonia.de/Stiefel+Rofan+f%C3%BCr+Sie+und+Ihn/Meindl/Ansicht.html?Artikelnummer=280775&lastSelected=f_s_groesse&sortOption=discount_percent_desc&f_s_groesse=45&navCategoryId=62848

:? :?
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Nõmme matkapoes on terve sein saapaid täis. Usun, et leiad sobivad.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas honkomees »

mrr kirjutas:Ma ei saa aru, miks ükski jahipood Eestis korralikke suviseid jahisaapaid ei paku. ...

1. suvel ju jahti pole :lol: . Siga katkusurnd, kitse-sokku vähe ja sedagi märjas rohus hiilid ikka kalamehekummikutega
2. su pakutud lühikese säärega saapad mu arust ei kõlba just sääre pikkuse pärast meie märga metsa üldsegi, soode ja ojade ületamisel vaja ikka min 30 cm säärepikkust
3. minu arust pole meil korralikke käimiseks sobivaid TALVISEID jahisaapaid müügil, kõik need gore voodriga saapad on ikka sügisjahiks sobivad, -30 juures joosta ja siis seista veel numbril, vot selliseid pole silma jäänud. Nende meindlite juures pole ka kusagil peale üldise kiidulaulu täpsemat kirjeldust, millistesse oludesse erinevad mudelid mõeldud on või mille poolest nad erinevad (või pole minusugune loll neid leidnud).
Üritan Venemaalt sellised talvesaapaid leida http://rox.ru/item/171/
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas aivar00 »

Need vene päritolu kalosssaapad kindlasti täidavad su soovid - saad nendega joosta ja ka numbril seista. Iseküsimus kus sa selle -30 võtad :M . Seda enam, et seajahti suure tõenäosusega peale seda hooaega enam pikalt ei tule (ähvardavad ju uue katkupuhanguga suveks ning vajadusel veel vähendada sigade arvukust).
Kui sa arvad, et sulle Meindl Kirunad kah ei sobi - siis vast kõikse paremad vildid külge sulatatud kalossidega :lol: - nendega saab joosta, seista ja kraavikaldast neljakäpakil üles ronida - tallad ju ülimalt libedad :lol: :lol: :lol: .

Ilma irooniata aga - universaalset asja ei ole olemas. Nii nagu sa sügisel lühikeste pükstega jalutada ei taha aga joosta võistlustel OK nii ka jalatsitega - seda enam, et ükski saabas ei ole tegelikult jooksmiseks ette nähtud. Mida pikem säär seda rohkem jalgadele hakkavad. Samas pikk ja tihedalt ümber jala olev Meindli säär hoiab vähemalt minul jala kindlalt paigas ning kuskile oksataha takerdudes ma jalga lihtsalt välja ei vääna. Samuti Vibram tald on väga hea pidamisega. Kokkuvõttes maitse asi - kas osta 1 kord kallimad ja korralikud või jäädagi otsima seda mida ei ole olemas :lol: Ja kindlasti on Meindli kõrval ka teisi samaväärseid tegijaid - iseasi kes neid müüb, sest isegi Meindl on meil suhteliselt kallis ning seetõttu ka valik kohapeal pea olematu.
ikka lõbusalt
Landisurm
Postitusi: 11
Liitunud: E Sept 01, 2014 10:06 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas Landisurm »

Mina ostsin suvel käimiseks Samelini saapad. Veekindlad ja väga mugavad ning saapa sisemine riie on hingav. Kasutan teist aastat ja ei kahetse. Maksid midagi 100 euro kanti.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas aadu kadakas »

Sameliniga ise ka rahul.
Leitsakuga sobiks muidugi ka nn džungli saapad, mis mingil määral kopeerivad meie esivanemate nahast pastlaid (ka viiske).
Eduard Schabak "Taksaatori märkmed":
"Seepärast sobivad taksaatorile üksnes nahast pastlad. Baltikumi eestlased ja lätlased teevad kõik oma suvised tööd niisugustes omavalmistatud pasteldes."
"Pastelde või viiskude eelis seisneb igasuguste muude jalatsite ees palaval ajal ja märgades metsades selles, et vesi voolab neisse kergesti sisse kui ka neist välja, jalad ei hõõrdu ega väsi, samas kui ühtlaselt kinni nööritud ning justkui külma kompressina kaetud säärelihased säilitavad värskuse ja elastsuse ka pärast päevapikkust käimist kuni hilise õhtuni."
Tegu 1800 lõpupoole ajaga.
Jalgade enda higistamine on suvel ju suurimaks jamaks.
Viimati muutis aadu kadakas, E Juun 06, 2016 9:08 am, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas mrr »

Andrus Michelis kirjutas:Nõmme matkapoes on terve sein saapaid täis. Usun, et leiad sobivad.


Tänan soovituse eest! (b) Käisin seal Nõmme matkapoes ja neil oli tõesti väga hea saapa valik. Kapis nüüd uues Chiruca Bulldog Boad kenasti nädalavahetuse ootel. :wink:
Vasta