Saapad

Koondame rõivaste ja saabaste teemad siia alafoorumisse.
Vasta
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas Mart »

Meindlist soodsama hinnaga saab soetada Irish Setter ja Rocky saapaid. Nööritavad saapad metsas ju suht ebapraktilised, pole kunagi ihaldanud. Eesti mees ju läheb jahile metsa, mitte mööda metsateid kõndima. Ühed ilma nöörideta Rocky saapad kestsid 6 aastat, siis andsid otsad. Gore-tex membraan, osalt nahk ja osalt cordura tekstiil, 1000g thinsulate. Nendega võis põdrajahiaegu rabas vee sees mitu tundi seista, ilma et jalad jahedustki oleks tundnud, sama ka talvisel seajahil. Super head saapad olid, aga kui uusi samasuguseid tahtsin soetada, siis olid juba tootmisest maha võetud. :( Oleks seda teadnud, oleks mitu paari tagavaraks ostnud. :D
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas honkomees »

Mart kirjutas:...Nööritavad saapad metsas ju suht ebapraktilised, pole kunagi ihaldanud. ...

aga kas nö kummiku-kirsa tüüpi säärsaabas on etem? korralikult jala ümber ei istu, jalas loksub kannast vaatamata portjankadele, jalga ajada on ülimalt valus kuna jalalaba ei paindu sääre suhtes sellise nurga alla ja enamasti pealt pigistab kuna jalg on kõrgem (vähemalt minul) kui saapad valmistatud. Sama häda on ka viltidel jt pika säärega mittenööritavatel jalatsitel, sääremari kisub krampi enne kui saapa jalga või jalast saad.
Nööritava saapa saad ikka vastavalt jalale sättida ja nii et ei pigista ega loksu ... ainuke puudus on tõesti paelte lahtitulek, aga paelaotsad saapasäärde ja püksid tihedalt krõpsudega ümber saapasääre, nii võib korraks ka munadeni vees käia ja ikka jalad kuivad. Nii kui ilmusid eesti aja algul nööritavad saapad, olen neid ka kandnud, küll mitte kalleid firmasaapaid, aga vene sõjaväesaapad on ikka 10+ aastat teeninud ja igatsugu eesti töösaapad vähem, vooder on läbi kulunud ja kannas narmendama hakanud ning kandmise ebamugavaks teinud. Suvel on nahksaapast mõnusam kirsast nööritav töösaabas, hingab, kaste ja vee eest kaitseb hästi, kerge ... tossudes ka jalg higistab rohkem.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas rajaleidja »

Mina vahetasin sügisel saapad nende setterite vastu: http://baltichunter.ee/pood/product_inf ... ce8c150743
Kui soov jalanõud saada sügiseks/talveks, siis Honko, soovitan proovida. Jalatsil küljed, nina ja üleval pool korralikud tugevdused. Taga pool on miski imevidin jala lukustamiseks. Mart oskab paremini seletada, millega tegu. Igatahes minul seisab jalg väga mugavalt ja kindlalt paigal ja jalast võtta väga kerge. On ka omal probleeme tavalise kummari või säärsaapa jalast võtmisega, aga nendega seda probleemi ei ole. Põdrajahi alguses on nendega palav. Ei mäletagi, kas tal on 4 või 6mm neopreen vooder. Igatahes -30 kraadiga minu varbad, mis on väga külmatundlikud, külma ei tundnud. Varasemad nahksaapad, millel üleval pool riie, hakkasid suht kiiresti narmendama ja karva ajama nagu Kakuke kirjutas. Ja eks mudastes kraavides solberdamine andis oma osa saapa veepidavusele. Kui membraanid ikka igasugu turba ja muda sodi nii seestpoolt kui väljapoolt täis, siis ei täida ka membraan oma funktsiooni.
arvo
Postitusi: 15
Liitunud: T Juul 27, 2004 3:36 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas arvo »

kakuke kirjutas:Siis vist olen mina esimene. :) Mul esimest hooaega jalas olnud ja ühel saapal nina narmendab juba. :M Muidu mõnusad küll. Veel üks küsimus. Kuidas neil saapapaelu nii siduda, et need metsas ajus lahti ei tuleks. Täna mõlemad tulid lahti vähemalt korra, kui sai mööda lund koera järel joostud.

Kasutan alpinist Jaan Künnapi õpetatud sõlme.Põhim.tavaline lips,ainult,et eelsõlmega vead nöörid üht pidi ja lipsu moodustamisel teist pidi (seletada keerulisem kui siduda),aga kui nöörid
kõvasti pingul ja see sõlm peal,siis see ka kinni püsib.Probleem tekib hoopis selles,et kõvasti kinni nööritud saapad hakkavad pika päeva jooksul jalgu väsitama.Seepärast seon saapad
hoopis võimalikult mugavalt ja kannan sääriseid ja saapad püsiksid jalas ka nöörideta ja püksisääred ei roni ülesse ja on kuivad ja terved.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas Pauli »

Õigesõlme ehk rehvisõlme lipsuga variant seega: http://korpegard.se/knot/?knot=14&hideComments=1&showInt=1
Aga saapaninadest rääkides - Meindl Taigadel on kah see kummiriba mida Aivar kirjeldas ümber, aga see kaitseb ainult pealse ja talla ühenduskohta, mitte varbapealset. Minu saabastel too kummiriba juba ammu viledaks kulunud (alguses ta kuidagi kunstnaha stiilis krobeline oli) ja kummi kohalt (ehk varba pealt) nahk karvendab. Tegelikult hakkavad päka peale ka ristivoldid ja -praod taspisi tulema. Ma arvan, et see kui palju saabas vatti saab, sõltub ka kõndimise "stiilist" - mõni astub rohkem täistalla peale, mõni üle kanna ja varba. Just see varbaga tõukamise järel jala jäljest välja tõmbamine tundub saapanina hävitavat - pika sammu puhul ju paratamatult vead siis jalga mööda lund (vms) natuke maad järel.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:

Ma arvan, et selle ninade narmendamise probleem seisneb selles, et saabast tuleb korralikult määrida ja hooldada, samas seda kakuke teinud pole nagu ta viimati pajatas. Muidugi, kui ise ka nii tihedalt metsas ja jahis käiks, siis ka ei jõuaks. Kui meindli saapad ostad poest, siis öeldakse selgelt, et tuleb neid määrida põhimõtteliselt alati ennem metsa minekut, kui tahta et saapad säiliks kaua.

Siinkohal ma vaidleksin Olgerdile vastu - mina olen üritanud saapaid määrida alati peale aktiivset kasutust. Ennem pesen jooksva vee all puhtaks(soojal ajal kui õues vesi lahti lasen kohe surveveega voolikust muda ja sodi maha ka talla alt) ning seejärel toas spets vaha peale. Olgu selleks siis Nikvax, meindli hooldusvahend või mõne muu tootja gore jalatsi määre. Sellise "õpetuse" lugesin mina välja saabastega kaasas olnud hooldusjuhendist. Meindli enda sarjas kah miski eraldi puhastusvahend olemas, kuid ei ole seda kunagi ostnud. Vana kingsepp Jorr kah vist taolist määrimisviisi soovitanud. Nimelt nahk siis niiske ning määre imendub sügavamale ja paremini. Hiljem pühid üleliigse määrde kihi lapiga pealt maha (mina olen laisk ja jätan peale :oops: ). Tüütu ta on neid paelu lahti harutada, aga see võtab no 5 minutit vast kõige rohkem. Jah need nn. voldid on kah olemas aga saapad toimivad (y)
See nn. vett eemaldav "sprei" minu arusaamise järgi kõlbab nende kangast jalatsite veekindluse suurendamiseks, sest moodustab miski õhukese kile riide pinnale, milline vett tõrjub. Näiteks Camel activi puhul on sprei OK ja kannatab ka näiteks autoparklas veelombist paduka ajal läbi jalutada.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas TiitR »

Minu saapad olid jah need nn. riide variandiga ning sprei, mida kasutan on see: http://www.basspro.com/RedHead-Waterpro ... 744/133526
...kui sealt tellisin, siis poes oli neid vaid 7 tk. kohe olemas ja sai hinda vaadates kõik ära võetud 8)
Grouse
Postitusi: 85
Liitunud: T Aug 16, 2005 4:23 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas Grouse »

Ehk oskab keegi Härkila saabastest pajatada!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas tony »

aivar00 kirjutas:tsiteerin:

Siinkohal ma vaidleksin Olgerdile vastu - mina olen üritanud saapaid määrida alati peale aktiivset kasutust. Ennem pesen jooksva vee all puhtaks(soojal ajal kui õues vesi lahti lasen kohe surveveega voolikust muda ja sodi maha ka talla alt) ning seejärel toas spets vaha peale. Olgu selleks siis Nikvax, meindli hooldusvahend või mõne muu tootja gore jalatsi määre. Sellise "õpetuse" lugesin mina välja saabastega kaasas olnud hooldusjuhendist. Meindli enda sarjas kah miski eraldi puhastusvahend olemas, kuid ei ole seda kunagi ostnud. Vana kingsepp Jorr kah vist taolist määrimisviisi soovitanud. Nimelt nahk siis niiske ning määre imendub sügavamale ja paremini. Hiljem pühid üleliigse määrde kihi lapiga pealt maha (mina olen laisk ja jätan peale :oops: ). Tüütu ta on neid paelu lahti harutada, aga see võtab no 5 minutit vast kõige rohkem. Jah need nn. voldid on kah olemas aga saapad toimivad (y)
See nn. vett eemaldav "sprei" minu arusaamise järgi kõlbab nende kangast jalatsite veekindluse suurendamiseks, sest moodustab miski õhukese kile riide pinnale, milline vett tõrjub. Näiteks Camel activi puhul on sprei OK ja kannatab ka näiteks autoparklas veelombist paduka ajal läbi jalutada.


Ise kõik oma Meidl saapad (vast paari 10) ostnud Saksamaalt tehase poest ja seal müüjad sama juttu ajavad mida Aivargi. Ainult iga päev pole mõtet määrida, korra-paar kuus küll. Dovre Extreem 100% koeramehe saabas, kasutanud teist viimased 7 aastat, Taiga rohkem kütiliini saabas.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas tony »

kivikas kirjutas:jajah, uurisin kah neid völkle polar pandasid. terve neti tuhlasin läbi ja isegi tootja käest uurisin... kuni sinnamaani oli kõik kena: 3m välja töötatud fooliumikiht saapas ja puha aga vaata kui jutt läks veepidavuse peale, siis kahjuks olid müügiargumendid otsas- mingit membraani ei ole. ju siis vett peab kuni nahk läbi vettib. aga kuna välisel vaatlusel ei jätnud saapa nahk mitte väga niiskuskindlat muljet, siis hakkasin alternatiivi järgi vaatama. meindli kirunad kahjuks mulle jalga ei istu, polar pandad küll. nii et ootaks kasutaja kogemust :)


Kui soovid sooja saabast, siis kütiliinis-pukis väga head ja soojad saapad Meindl Nordkap Pro GTX, kui metsa koerte järgi, siis Meindl Garmisch GTX. Mõlemaga kogemused olemas ja soovitan soojalt.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas tony »

kakuke kirjutas:Siis vist olen mina esimene. :) Mul esimest hooaega jalas olnud ja ühel saapal nina narmendab juba. :M Muidu mõnusad küll. Veel üks küsimus. Kuidas neil saapapaelu nii siduda, et need metsas ajus lahti ei tuleks. Täna mõlemad tulid lahti vähemalt korra, kui sai mööda lund koera järel joostud.


Kas sa saapa keelel olevast aasast ka nööri läbi paned?
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Tony,liihtsalt huvi pärast küsin,palju hinna vahe sealt tehase poest ostes ka on,võrreldes meie poodidega?
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas tony »

kult kirjutas:Tony,liihtsalt huvi pärast küsin,palju hinna vahe sealt tehase poest ostes ka on,võrreldes meie poodidega?


Pole eriti meie poodides hindu vahtinud aga saapad, mis sealt ostnud on olnud hinnavahemikus 159.- kuni 199.- Kolm päeva tagasi külastasin järjekordselt Meindli poodi ja peab tunnistama, et sealgi hinnad vähe tõusnud (võrreldes nov.2011)
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Saapad

Postitus Postitas draiwer »

Jaanuaris ostsin Soomest Meindl Kansas GTX 189eur-i.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Saapad

Postitus Postitas kakuke »

tony kirjutas:Kas sa saapa keelel olevast aasast ka nööri läbi paned?

Kui aus olla, siis ei pane ja pole aru ka saanud, mis pidi seda õige teha oleks. Pole selle konksu vajalikkusest aru ka saanud. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta