Relva puitosa töötlus

2004. aasta teemad
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Relva puitosa töötlus

Postitus Postitas gunnar »

Selline küsimus et millega relva puitosa ilusaks saaks kui asi üpris kulunud.
Peenikese paberiga puhtaks ja siis mingi õliga ? peitsiga ? lakk ?
On siin keegi sellist tööd teinud.
Ennast huvitaks küllalt tumepruun tulemus, puidu tekstuur läbipaistma ei pea kindlasti. Eks ta samas ilusam oleks.
Kasutaja avatar
Tõnu
Postitusi: 132
Liitunud: E Veebr 02, 2004 2:32 pm

Postitus Postitas Tõnu »

lakkida küll ei maksa. peitsida või õlitada. erinevatel relvatootjatel on olemas omanimelised puidutöötlusõlid, mis teatud hulga katmiste järel jätab korraliku kaitsekihi. puu jääb seejuures väga ilus ja süvi selgesti näha
Maanus
Postitusi: 65
Liitunud: N Mär 11, 2004 11:16 am

Postitus Postitas Maanus »

Lõpetan just üht vana TOZ34-ja.
Küti ärist võtsin spets peitsi,oli vist pähkel,ja sai väga hea.
Oli mingi 150.- eeku vist.
Mul asi ainult selles,et pole ilmselt esimene kord sellele kabale
ja sisselõigatud rihveldus hakkab otsa saama. :(
Kas keegi teab,millega oleks õige uut proovida lõigata?
Kas on ka mingit spets peitlit või nuga olemas?
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Kas see peits ka veekindlust annab? Mul kama kaks sellest värvitoonist, aga vaatan et selle vihmase sügisega tükib puitosa vettima ja heledaks on kah läinud. Võib-olla linaõli aitaks? Oskab keegi soovitada...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Maanus
Postitusi: 65
Liitunud: N Mär 11, 2004 11:16 am

Postitus Postitas Maanus »

See kogemus puudub.
Tundub küllaltki Pinotexi sarnane kraam olevat.
Aga ega seal vist saagi suurt vahet olla.
Spets kaba õli on ka müüa.Sellel on see eelis,et ülejääk,mis ei imbu sisse
on kergesti lapiga eemaldatav ja puit ei jää rasvaseks.
MeelisU
Postitusi: 29
Liitunud: N Mär 11, 2004 10:40 pm

Postitus Postitas MeelisU »

Üks vana puumees soovitas teha sellise skeemi järgi-kõigepealt immutada linaseemne õliga puu korralikult ära,lasta kuivada ja siis peitsida.Nüüd on ehitustarvete kauplustes saada igat tooni veega lahjendatavaid peitsipulbreid-saab ise segada ja tempida.
Kasutaja avatar
Deerhunter
Postitusi: 62
Liitunud: N Sept 18, 2003 1:52 pm

Postitus Postitas Deerhunter »

honkomees kirjutas:Kas see peits ka veekindlust annab? Mul kama kaks sellest värvitoonist, aga vaatan et selle vihmase sügisega tükib puitosa vettima ja heledaks on kah läinud. Võib-olla linaõli aitaks? Oskab keegi soovitada...


Ei anna ükski peits veekindlust.Ise lihvisin kõigepealt vana laki maha, siis peitsisin kah vist pähklitooni peitsiga,lõpuks hiina puuõlilakiga üle:tulemus minu arust vääga hea
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

kõlab hästi, ma tahaks selle operatsiooni küll püssi lammutamatta läbi viia,
pole just eriti kogenud relva laiali lammutamises
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Jah, palju häid peitse jne. on aga läbi aastate olen kasutanud vene ajast jäänud pruuni puidupeitsi, sellele oli lisatud värnitsat ja kuivas teine vahel mitu päevagi...vajadusel, kui tumedamat tahta, siis lisakatmine toimus ja tulemus, see sai parem kui tänapäeva Pinotex ja teab mis asjadega kaetu! Imbus hästi sisse ja ka läige jäi, lakki seejuures lisamata mis teeb kaba libedaks...
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Proovi GunStock Wax vaha.Kõlbab metallile puule nahale.Täidab boorid-kriipsud ja kaitseb niiskuse eest.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kas kogu see krempel püssil väga haisema ei jää? Pärast on veel nii, et käid oma kena püssiga metsas ringi, aga loomad hoiavad väga kaugele. Kas relva puitosa mingit profülaktilist hooldust vajab? Kas on selleks midagi olemas?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Soovitan kindlasti puiduõli.
Olen ise 3 aastat kasutanud ja sellel sügisel eriti hea- tõrjub vett/ei lase kabal-laadil vettida. Ja ei haise ta midagi hullusti. Olen kasutanud kunagi Jagdweltist ostetud saksa päklitoonilist õli. Oli mäletamist mööda sigakallis 10cl pudel, aga kestab ka- peaasi, et ei võta igakord uut lappi.
Selle aasta saan veel läbi (algul kahe püssi- nüüd nelja jaoks) ja seda päris intensiivse kasutamise juures kõik nädalavahetused augustist ja nädala sees ka vahel jahtis.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Beretta kirjutas:Soovitan kindlasti puiduõli.
Olen ise 3 aastat kasutanud ja sellel sügisel eriti hea- tõrjub vett/ei lase kabal-laadil vettida. Ja ei haise ta midagi hullusti. Olen kasutanud kunagi Jagdweltist ostetud saksa päklitoonilist õli. Oli mäletamist mööda sigakallis 10cl pudel, aga kestab ka- peaasi, et ei võta igakord uut lappi.
Selle aasta saan veel läbi (algul kahe püssi- nüüd nelja jaoks) ja seda päris intensiivse kasutamise juures kõik nädalavahetused augustist ja nädala sees ka vahel jahtis.

Kui teda nii kulub, kas määrid siis iga püssikasutamise-puhastamise juures puiduõliga pära kah?
Ma ikka loodaks, et immutan kord hooajal ära ja aitab. Niigi puhastamisele läheb mitu tundi :cry:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

honkomees kirjutas:. Niigi puhastamisele läheb mitu tundi :cry:

Mida te nende püssidega teete siis,sedasi kulutate raua juba puhastamisega,mitte laskmisega ära :D Ei usu ,et need puhastus protseduurid ,mis kuskil siin f läbi jooksid nüüd iga metsaskäigu järel vajalikud on. Olen aastaid läbiajanud järgmiselt:aerosool õli törts sisse,lasen veidi seista ,lükkan puhastusnööriga saasta välja ,harjaga puhas õli v aerosool sisse ja kogu lugu.Pole selle ajaga mingeid probleeme täheldanud. Kivi kotti!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Kui mitut püssi puhastad (ajus siledaga, ees vindiga)!
Vindi saab küll üsna ruttu puhtaks umbes samamoodi, st et puhas lapp jääbki puhtaks ja siis aerosoolõli tsipa sisse. Aga siledal millegipärast nühid harjaga ja siis kaltsuga ja ikka jääb mustaks. siis nühid jälle õlise harjaga ja katsuga ja ikka jääb mustaks. On ju küll kroomitud rauad ja puha. Igavene kaua annab nühkida kui lapp puhtaks jääb.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Suletud