Räätsad

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
roomfox
Postitusi: 2
Liitunud: N Jaan 27, 2011 11:41 am

Re: Räätsad

Postitus Postitas roomfox »

Minul sellised olemas ja igati asjalikud. Kinnitus on kahe erineva rihmaga.
Leidsin sellise pildi
Manused
kinnitus.jpg
jants
Postitusi: 43
Liitunud: T Veebr 09, 2010 5:45 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas jants »

Tervist.
Siin teile mõned pilldid väga primitiivsetest abivahenditest.
Manused
P1270222.JPG
P1270220.JPG
P1270219.JPG
Kasutaja avatar
jahipuss
Postitusi: 121
Liitunud: L Mär 08, 2008 10:14 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas jahipuss »

Suure kylmaga muredaks ei lähe see plastik?
mõtle mitu korda sihi üks kord
kaspars
Postitusi: 47
Liitunud: P Juun 20, 2010 8:49 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas kaspars »

to roomfox

Kas need pikaks ei jää, 110-120 cm tundub pika võitu et puude vahel jälgi ajada? Kas oled palju puude vahel käinud? Need mis mul eelmine nädalavahetus olid, olid kõigest 60-70cm pikad, muidugi see 120 on vist petlik, kuna neil selline pikk ja kitsas "kand".
roomfox
Postitusi: 2
Liitunud: N Jaan 27, 2011 11:41 am

Re: Räätsad

Postitus Postitas roomfox »

to kaspars

Mind pikkus küll ei sega. See pikk peenike saba on jah natuke petlik.
Olen ise suuremat kasvu ja olen proovinud turul müüdavaid plastikust räätsasid aga need olid minu 110 kg jaoks liialt väikese pinnaga. Vajusid tihti läbi ja väsitasid jalga rohkem kui kasu oli.
Igatahes antuid räätsasid julgen küll soojalt soovitada.
jants
Postitusi: 43
Liitunud: T Veebr 09, 2010 5:45 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas jants »

Jahipussile et need räästa aseained tõid mind miinus 18 kraadi juures punkti A tagasi ilma igasuguse viperuseta. Kilometraaz tuli umbes 4,5km.Pere ettevõte tegeleb toitlustamisega ja mingil põhjusel on jäänud leivakast millest aretasin NN:rästad . Algselt olid nad tagantpoolt pikemad aga ma saagisin nad lühemaks sest loopisid tagant lund saapasse.Ise kaalun koos püssi,pussi ja hommikusöögiga umbes 85kg.
Kasutaja avatar
Marekp
Postitusi: 172
Liitunud: L Sept 06, 2008 6:40 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas Marekp »

Räätsad, mis mahuvad taskusse. :D
http://anyexitshop.com/index2.html
kaspars
Postitusi: 47
Liitunud: P Juun 20, 2010 8:49 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas kaspars »

no nüüd mul need USA räätsad ostetud...hetkel jahis pole saand proovida, aga kolm neli korda ümber maja käind ja ka maja taga metsas puude vahel proovind, väga head, nüüd olen ka kinnitussüsteemi töövõtted selgemaks saanud...eriti meeldis mulle see suurem kandepind võrreldes nende kallite plasmassidega, ja puude vahel see parem et kohapeal saab jalgu paremini keerata st. et kitsa kanna tõttu, kõnnid nagu plätuga suvel mööda asvaldit, nende plasmassist räätsadel pidid pööramisel jalad rohkem harki panema, et ühe jala omaga, teise jala räätsa peale mitte astuda...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas honkomees »

kas nendel usa räätsadel ka mingid libisemisvastased kidad all on? Meil nagu peamiselt "mäed", ikkagi Haanjamaa serv ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kaspars
Postitusi: 47
Liitunud: P Juun 20, 2010 8:49 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas kaspars »

otseselt nüüd jäänagasid või kidasid ei ole... on kaks pikkupidist riba jalapaiknemise kohas millel on nagu pikem merelained, need vist mõeldud selleks et rääts küljesuunas ei libiseks...õue peal oli kiilas jää, seal sai libistada aga mitte pikalt:D, kuid lumel vist need jää nagad eriti ei aitagi. ronisin räätsadega lumehunniku otsa, ja kalle umbes selline et 5 m kohta tõusin umbes 3 m-sealt otse üles ja otse alla, ühel küjel oli veel järsem, proovisin sealt ka, kui taod enne räätsale koha sisse kus ta enam vähem tasapinnas püsib, siis saad külg ees ka alla tulla...
segane jutt tuli, ehk mõistad:D
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas hundikütt »

Tänane ilm räätsa jaoks väga kehva.Sula lumi suht pehme ,vajub palju läbi.Metsa all ja päris lagedal sumad veel kuidagi(parem ikka kui paljajalu),aga täna kasse kiusates tuli liikuda suurem jagu mööda kase-kuuse võpsikut,kus peen võsa lumeall kokku vajunud ja alt tühi.Seal pidevalt rinnuni sees ja teine rääts teisel peal ,katsu siis nad sealt kätte saada.
Krt ja kiisud lasid ka jalga. :evil:
castro
Postitusi: 47
Liitunud: K Mai 13, 2009 8:11 am

Re: Räätsad

Postitus Postitas castro »

honkomees kirjutas:kas nendel usa räätsadel ka mingid libisemisvastased kidad all on? Meil nagu peamiselt "mäed", ikkagi Haanjamaa serv ...


nende räätsade kandev pind moodustub trossist võrgust ja see tundub olevat lume peal pidamiseks täiesti piisav. Ja lisaks, nagu siin ka kirjutati, on raami all sakilised servad ja need annavad pikisuunas stabiilsust.
Nurga tagant lasksin ja raputasin püssi.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas kakuke »

Eks Eestis neid nupumehi leidu, kes ise nokitseda viitsivad. http://www.virumaateataja.ee/?id=369397
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas Tormis »

Kasutan baldas nevada castoreid ja siiamaani ei kahetse, sobib ka järske tõuse võtma, ühe korra vajusin läbi hange aga lumi oli sula vee poolt alt õõnsaks tehtud ja nii ma poolde reide mudas olin.
Kasutaja avatar
-urmas-
Postitusi: 8
Liitunud: K Mär 18, 2009 12:53 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas -urmas- »

Värskelt valminud omatehtud räätsad.
Manused
Foto0115.jpg
Foto0113.jpg
Foto0112.jpg
Vasta