Räätsad

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Räätsad

Postitus Postitas Beretta »

Peale laupäevast metsas müttamist tekkis tõsine huvi räätsade vastu. Kas kellelgi on kogemusi?
Grumpy old man
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Räätsad

Postitus Postitas baddmann »

Ostsin ja proovisin. Hoopis teised lihased hakkavad tööle :, nt minul väsisid maru kiiresti ära puusad. Samas kui muidu kippusid pehmes tuhkjas lumes poolde reide sisse vajuma, siis nendega poolde säärde.

BM
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas mustlesk »

Ma olen ise ka nende peale mõelnud, kas ja kus neid eestis saada oleks ja mis hinnaga?
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas andrus »

Foorumi reeglid(puntk 18) ei luba mul seda siin öelda aga vaata oma postkasti. :D
jahismurf
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas valdo »

Peale nädalavahetust liikusid samuti mõtted räätsade hankimise teemadele, aga peale piskest uurimist tundub, et alla 1200....1500 krooni neid kuskilt saada pole. Kuna nendega varem käinud ei ole, siis katsetamiseks ei raatsi sellist investeeringut teha.
Peaks enne uurima, kuskil äkki renditakse neid, saaks proovida ja vaadata, kas need end ikka õigustavad....
ennt
Postitusi: 28
Liitunud: P Juul 27, 2008 8:58 am

Re: Räätsad

Postitus Postitas ennt »

Räätsad on praeguse lumega head küll,aga ise eelistan suuski.Liikumine suuskadel kergem ja kiirem.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas aivar00 »

Kuskil alles hiljuti telekast reklaamis rästa matkasid. Sealt siis saad kah proovimiseks neid näppida.
ikka lõbusalt
Kristjan Piir
Postitusi: 59
Liitunud: K Okt 14, 2009 9:32 am

Re: Räätsad

Postitus Postitas Kristjan Piir »

Laupäevasel seajahil olid kaasas ja sai demotud, kuid praeguse tuhklumega erilist abi pole, kohati isegi nuhtlus. Lumi langeb jälje sisse ja väsitab jalga rohkem, kui niisama lumes sumbata. Kui sula või koorik selline, et päris veel ei kanna, võivad räätsad abiks olla.
jell
Postitusi: 65
Liitunud: L Dets 05, 2009 2:25 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas jell »

Nõus Kristjaniga, pehmes lumes on nendega jala ülestõstmine raskem kui ilma. Aga põldudel kannatab praegu juba käia küll, sisse vajub tükk maad vähem kui ilma, meie kandis umbes pahkluuni kui muidu oled peaaegu põlvini lumes. Kõige hullemad on hooldamata sihid, kus lumi on näiteks vaarikavarte peal kohev, seal ei aita vist miski. Aga kui kasutad samu radu, siis saab mõne korraga endale tee sisse ja juba hoopis lihtsam mütata. Suusa eelis see, et mingil määral liugled, räätsaga peab ikka astuma. Endal on kingituseks saadud reklaamnänn ja mitte päris nii suured kui need matkaräätsad, mida poodides müüakse aga abiks on ikka
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas Beretta »

Vaata entt, ma tean küll mis asjad suusad on ja oman isegi jahisuuski. Aga metsa, mööda searada suuskadega.... anna minna ennt.
Grumpy old man
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas andrus »

No ega nende räätsadega sa kah seale eriti järgi ei pääse.Varem või hiljem jõuad sa võssa ja viskad need nuhtlused jalast ära.Kui siga jalutaks männikus siis on neist jah abi,seajahil on nad sul küll üks ikaldus kaasas.
jahismurf
ennt
Postitusi: 28
Liitunud: P Juul 27, 2008 8:58 am

Re: Räätsad

Postitus Postitas ennt »

Olen suurem osa aega ikka suuskadega metsas käinud,aga olen ka räätsasid proovinud.Minu eelistus on igal juhul suusad.Vähemalt praeguste lume olude juures.Aga eks igamees valib enda jaoks parima.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas tony »

Koertega jahis olles ei sobi ükski.Andrus juba seletas ära.Muid toimetusi aga kannatab nii suusa kui ka räätsaga teha.
Kasutaja avatar
MilanP
Postitusi: 20
Liitunud: R Nov 27, 2009 8:33 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas MilanP »

Olen räätsadega palju ringi kakerdanud. Tihedas võsas õigustab enda igati suusa ees. Avamaastikul suusk muidugi kiirem. Aga matkasport pakub 1200 eeki, ega odavamalt saagi.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas andrus »

:M KUi tihe on sinu tihe võsa,et sa nendega seal liikuma pääsed??
jahismurf
Vasta