Räätsad

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
Kasutaja avatar
-urmas-
Postitusi: 8
Liitunud: K Mär 18, 2009 12:53 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas -urmas- »

reimakas kirjutas:Järsku keegi juba on teinud aga ma arvan, et tasub proovida:
http://www.youtube.com/watch?v=3RSIzMTfX7A


Proovisin,plasttoru ei pea vastu külmale.Minu omatehtud räätsade raam oli valmistatud sarnaselt selles videos ja murdus ühest kohast.Põhjuseks 3 mm auk torus ja külm.
Tuleb ringiteha alumiinium torule.
vana känd
Postitusi: 59
Liitunud: P Jaan 27, 2008 2:18 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas vana känd »

Plasttorule tuleb ennem sisse lükata treitud pikad puupunnid, siis puurid augud läbi puupunnide ja toru selle koha pealt kuhu kinnitub niiöelda suusaside.Siiamaani on mul vastu pidanud ja km. ka üksjagu läbi longitud.Toru ühenduskoht samamoodi puupunni ja kruviga kokku.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas Ahto Kattai »

-urmas- kirjutas:
Proovisin,plasttoru ei pea vastu külmale.Minu omatehtud räätsade raam oli valmistatud sarnaselt selles videos ja murdus ühest kohast.Põhjuseks 3 mm auk torus ja külm.
Tuleb ringiteha alumiinium torule.

Mul poiss tõi soomest ,alumiinjum torust raam ja katteks mingine riie võibolla kavler.See alumiinjum toru on aga liiga nõrk .Paindub kõveraks kuskil roigastel/ebatasasel pinnal ronides ja pehmel pinnal/lumes tõmbab see riie raami koomale,nii et riie pole enam pingul.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas kakuke »

kult kirjutas:
-urmas- kirjutas:
Proovisin,plasttoru ei pea vastu külmale.Minu omatehtud räätsade raam oli valmistatud sarnaselt selles videos ja murdus ühest kohast.Põhjuseks 3 mm auk torus ja külm.
Tuleb ringiteha alumiinium torule.

Mul poiss tõi soomest ,alumiinjum torust raam ja katteks mingine riie võibolla kavler.See alumiinjum toru on aga liiga nõrk .Paindub kõveraks kuskil roigastel/ebatasasel pinnal ronides ja pehmel pinnal/lumes tõmbab see riie raami koomale,nii et riie pole enam pingul.

Siis tuleks nagu mingi 1 või 2 kaigast sinna kahe toru vahele aretada juurde, et kokku ei annaks tõmmata?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Eks midagi annaks aretada kindlasti,aga siiani pole viitsinud vabriku tööd ringi hakata tegema ,on saanud jälle laiali venitada ja kärab mõnda aega jälle!
Vasta