Räätsad

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas Jahimees »

Ax1600 kirjutas:Tartus Sepa turul olid müügil laiad plast suusad ja ka klambreid oli.

Mis hinnaga oli?
Kas tuleb jaht???
K-Oliver
Postitusi: 36
Liitunud: E Dets 10, 2007 10:21 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas K-Oliver »

Tere,kasutasin elus esimest korda ja tulemus oli muljetavaldav-renditud 360.ee-st,käisime rabal,ja natu ka järve peal,minu 85 kg kandis lumi nii hästi ,et sisse vajusin u.10 cm-i,matk ise kestis ca 3 tundi ja sellest pool olid võsastunud rajad, väsimust küll ei tundnud.Samas proovisin tava saapaga sea jälgi ajada-no krt. arvan, et tunni suutsin, siis oli kumm tühi :)
Meelis
Postitusi: 87
Liitunud: N Aug 11, 2005 12:41 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas Meelis »

Teist nädalavahetust juba räätsadega metsas käinud ja ilma enam minna ei tahaks:) Läksin ka läbi võsastunud metsa (õnneks enamus võsast on lumealla jäänud) ja probleeme ei olnud. Ühes kohas küll vajusin läbi, lumeall oli mingi põõsas, aga natuke ukerdamist ja edasi. Peale 3h kolamist oli veel täitsa mõnus olla. Koeral oli aga selline nägu, et kas selga ei tahaks võtta :lol: Kellel võimalus siis ostke kindlasti ja sellised, millel rihmasid lihtne kinnitada, pingutada ja ära võtta.
Kivi kotti!
oks
Postitusi: 72
Liitunud: E Mär 12, 2007 6:48 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas oks »

Meelis kirjutas:Teist nädalavahetust juba räätsadega metsas käinud ja ilma enam minna ei tahaks:) Läksin ka läbi võsastunud metsa (õnneks enamus võsast on lumealla jäänud) ja probleeme ei olnud. Ühes kohas küll vajusin läbi, lumeall oli mingi põõsas, aga natuke ukerdamist ja edasi. Peale 3h kolamist oli veel täitsa mõnus olla. Koeral oli aga selline nägu, et kas selga ei tahaks võtta :lol: Kellel võimalus siis ostke kindlasti ja sellised, millel rihmasid lihtne kinnitada, pingutada ja ära võtta.

Räätsad on väga head asjad, aga koer? :shock: Ta ei viitsi joosta või omab õllekõhtu? :D Ma täna suusatasin ja koer kõndis lume peal.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas hundikütt »

Oks kirjutas:Räätsad on väga head asjad, aga koer? Ta ei viitsi joosta või omab õllekõhtu? Ma täna suusatasin ja koer kõndis lume peal.


Oleneb ju kõik koerast. Mul suur vene hagijas,kaks sammu käib ja kolmanda vajub läbi.Varsti küüned pahupidi ja verised.Kas on mõtet siis sellisel loomapiinamisel.Seda ka ainult lagedamatel kohtadel,metsas vajud ka suusaga läbi.Aga taks silkab muidugi rõõmsalt peal.
Otto
Postitusi: 25
Liitunud: L Nov 22, 2008 11:56 am

Re: Räätsad

Postitus Postitas Otto »

Lisan veel seda, et mõni aeg tagasi enne sula tegime aju. Kahel mehel olid räätsad kolmel mitte. Tulemus oli see, et räätsadeta mehed olid enne ajust väljas kui räätsadega. Asi vist selles, et koheval lumel on ilma lihtsam, sest muidu peab räätsasid lumest välja tirima. Aga see on ainult minu nägemus asjast. Sula ja külmund lumel on nendest suurem kasu.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas kakuke »

Aga kas räätsadeta mehed peale esimest aju ka teise ajama edasi läksid?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: Räätsad

Postitus Postitas Ax1600 »

Meil mehed suuski kiidavad rohkem kui räätsasi. Püsib paremini lumel. Laiade poolplastikute (mõõtudelt sarnased vanade vene jahisuuskadega) hind Sepa turul koos sidemetega oli ca 100 euri. Tegu kaupmehe jutu järgi kodumaise toodanguga.
jaan juhus
Postitusi: 85
Liitunud: K Mär 10, 2010 2:55 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas jaan juhus »

Proovisin eile ja täna need vigurid ära.Väga positiivselt meelestatud ja ilma praegu metsa minna küll ei taha.
Varem mul ka ei olnud usku nendesse,arvasin et minusugusel mehel(kaal kolmekohaline) on vaja kapi ustele klambrid peale panna ,kui seegi aitab.
Omal jalal katsetatud ja täiesti uskumatu tulemus,kõnnid igal pool probleemiteta nii kuusikus,rabas,kui raielankidel.See kindlasti tänu sulale ja sellele järgnenud külmale.
Soovitan kõigile.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas sooviku »

Tundub,et kohevast lumest vajub räätsadega läbi.Suuskadega kannatab ka pehmes lumes liikuda ja kõvemal saab kiiremini edasi.Samas praeguse lumega ja rupsikus on kindlasti räätsad väga head.Aru ma ei saa ainult,miks nende hind nii ropp on.Need Eestis valmistatud suusad tunduvad päris kobedad olema(laiad ja heade klambritega).Tellisin omalegi ära.
Naine võib olla,koer peab olema!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas aivar00 »

Sooviku võttis sõnad suust ära- koheva lumega meil üks koeramees viskas räätsad peale esimest 100 m kõrvale- võsa vahel nendega ukerdades rohkem pikali kui püsti. Siis muidugi oli lumi ka täiesti kohev kuid "kelladeni". Nüüd on kokku vajunud ja peale sula peaks täitsa hää olema.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas Beretta »

sooviku kirjutas:..kindlasti räätsad väga head.Aru ma ei saa ainult,miks nende hind nii ropp on..

Vaatasin, et maksin aasta tagasi Prisma poes Soomes räätsade eest 59.90. Täiesti talutav hind, arvestades et aastaga ei ole midagi ära kukkunud, lahti tulnud ega katki läinud.
Vaadates pühapäeva õhtul Tallinna sadamas laevaleminejate hulka, peaks vist igal foorumlasel vähemalt 1 sõber/ tuttav seal tööl käima.
Grumpy old man
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas reimakas »

Järsku keegi juba on teinud aga ma arvan, et tasub proovida:
http://www.youtube.com/watch?v=3RSIzMTfX7A
See, kes tapab, pole veel jahimees
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas aadu kadakas »

reimakas kirjutas:Järsku keegi juba on teinud aga ma arvan, et tasub proovida:
http://www.youtube.com/watch?v=3RSIzMTfX7A


Päris põnev. Plastikraami polnud ette kujutanudki, kuid tundus eriti lihtne variant.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas rajaleidja »

Hommikul sai suusaga sõidetud paar kilomeetrit. Polnud paha. Ainult üle oja ja võsas kole tülikas liikuda. Tagasi tulles, võsani jõudes, viskasin suusad jalast ja mõtlesin, et lähen autoni jala. Paarkümmend meetrit läksin, siis panin suusad jalga tagasi :lol: Peale seda sai jalga tõmmatud räätsad. No krt. supper asjad. All ka metall nagad libisemise vastu. Jõe kallastest ronid üles-alla probleemideta. 3,5-4 tunniga sai maha kõnnitud 12-13 kilomeetrit. Oleks päevad pikemad, oleks võinud 5-6km kindlasti veel kulgeda nendega. Läbi vajus täna enamasti vaid mõned sentimeetrid. Vahest harva ka natuke rohkem. Koer tundus isegi rohkem läbi vajuvat. Kui paari kilomeetri suusatamise järel oli nahk märg ja higi jooksis, siis räätsadega peale 12-13km olid alusriided kuivad(välja arvatud paar kohta, aga see oli tingitud jões suplemisest :lol: ) ja omal tunne nagu oleks väikselt jalutuskäigult tulnud. Seevastu on koer läbi nagu läti raha ja kange kui kiikhobu.
Sügiseks tuleb igatahes omale ka sellised muretseda. Nendega hea ka Jahe juurde rappa hanejahti minna 8)

Netis kolades leidsin vist need räätsad, mida sai täna kasutatud: http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/page ... evarustus#
Vasta