Räätsad

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas honkomees »

-urmas- kirjutas:Värskelt valminud omatehtud räätsad.

Mitu eesti uut rubla maksab :lol: Võiksid tootmise käima panna, Võru spordipoodides ei ole ega tule räätsasid.
Materjalist, toru on plast või? Aga sidemed kust pärinevad?
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
-urmas-
Postitusi: 8
Liitunud: K Mär 18, 2009 12:53 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas -urmas- »

honkomees kirjutas:
-urmas- kirjutas:Värskelt valminud omatehtud räätsad.

Mitu eesti uut rubla maksab :lol: Võiksid tootmise käima panna, Võru spordipoodides ei ole ega tule räätsasid.
Materjalist, toru on plast või? Aga sidemed kust pärinevad?




Toru on plast.Sidemed on enda valmistatud,väljaarvatud klambrid.Maksmaläks umbes 20.- kohalikku raha. :D
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Räätsad

Postitus Postitas kirp »

kas põhi ja sidemed on samast plastist ja mis materjal see on? kas metall on üldehituspoest? mille järgi kinnituspunkti koha valisid?
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas andrus »

Ai,kurja.........sama stiil nagu minu Snow Foxid.Ja need on isegi tuhk lumega need mis "pinnal" hoaiavad.Tubli oled.Kui natuke viimistlust ja vastupidavust timmid oleks turg lai.
jahismurf
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas hundikütt »

Kõva mees.Päris viisakad asjad valmis teinud.Pärast katsetust oleks põnev teada,kuidas materjali vastupidavus oli.
Hanekaelpart
Postitusi: 18
Liitunud: P Apr 04, 2010 3:42 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas Hanekaelpart »

Sai soetatud need usa sõjaväe omad. Tunduvad oma ehituselt olema eluaegsed(kui just rongi alla koos räätsadega ei jää).
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas honkomees »

Hanekaelpart kirjutas:Sai soetatud need usa sõjaväe omad. Tunduvad oma ehituselt olema eluaegsed(kui just rongi alla koos räätsadega ei jää).

sama siin, tõin just postist ära, nüüd hakkan sidemetega pusima, paras mõttetöö :lol:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas Mart »

Vaata sellest klipist äkki miskit šnitti võtta

http://www.youtube.com/watch?v=M_H-W5EcQio

ja kui rihmadesüsteemi ei viitsi valmis pusida, siis seo lihtsalt nööri või naharibaga saapa külge :D

http://www.youtube.com/watch?v=u0rgueCv ... re=related
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Räätsad

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

honkomees kirjutas:
Hanekaelpart kirjutas:Sai soetatud need usa sõjaväe omad. Tunduvad oma ehituselt olema eluaegsed(kui just rongi alla koos räätsadega ei jää).

sama siin, tõin just postist ära, nüüd hakkan sidemetega pusima, paras mõttetöö :lol:



Mul on ka needsamad valged, magneesiumisulamist, USA sõjaväe omad.

Kinnitusskeem, järjekord on lihtne:
1.Rihm ümber saapanina pingule
2.Rihm ümber saapasääre pingule (astud enne "silmusesse")
3.Külgmised rihmad, "tiivad" pingule
4.Kõnni, head kerged räätsad ja 120 kg (mees koos varustusega) pole probleem! :D
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas honkomees »

Kaupo Kindsigo kirjutas:...
Kinnitusskeem, järjekord on lihtne:
1.Rihm ümber saapanina pingule
2.Rihm ümber saapasääre pingule (astud enne "silmusesse")
3.Külgmised rihmad, "tiivad" pingule
4.Kõnni, head kerged räätsad ja 120 kg (mees koos varustusega) pole probleem! :D
probleemiks nende rihmade räätsade külge saamine, see kaasasolev skeem on tõeliselt skemaatiline :lol:
Ise olen jõudnud tänase katsetamise järel selle järelduseni, et
1. külgmised rihmad regullin õigesse pikkuse ära ja enam ei muuda, kuna nende mitmekordsete rihmakinnituste ja kummide alla rihmaotste igakord toppimine on suht lootusetu tegevus.
ja siis
2. astun lõdvakslastud silmusesse ja lõdvakslastud saapanina rihma ning
3. pingutan saapanina pealse rihma ja
3. pingutan saapasääre ümber rihma.

täna sööta välja vedades jäi ikka probleemiks külgmiste rihmade õige pinguse saavutamine (need kahekordselt läbiõmmeldud kohad tulid tõmmates aasadele vastu ja läksid kahekorra kortsu), välioludes seda välja reguleerida ei õnnestunud ja jalg tükkis külgsuunas loperdama. Tuleb soojas uuesti lahti harutada ja uuesti reguleerida, nii et jääks ka pingutamise ruum.
Aga lumel astumine oli lõbus küll, lihtsalt ajaviiteks sai vaadatud ka kuldi tegutsemisjälgi, muidu poleks lähedale hakanud minema ja suuskadel ei saaks paksus tiirutada.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas honkomees »

Mart kirjutas:Vaata sellest klipist äkki miskit šnitti võtta

http://www.youtube.com/watch?v=M_H-W5EcQio ...
eh, need teistsugused sidemed, kui kaasaolevad, aga tunduvad mugavamad, samas plastklambrid erilist usaldust ei tekitada
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kaspars
Postitusi: 47
Liitunud: P Juun 20, 2010 8:49 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas kaspars »

honkomees kirjutas:
Kaupo Kindsigo kirjutas:...
Kinnitusskeem, järjekord on lihtne:
1.Rihm ümber saapanina pingule
2.Rihm ümber saapasääre pingule (astud enne "silmusesse")
3.Külgmised rihmad, "tiivad" pingule
4.Kõnni, head kerged räätsad ja 120 kg (mees koos varustusega) pole probleem! :D
probleemiks nende rihmade räätsade külge saamine, see kaasasolev skeem on tõeliselt skemaatiline :lol:
Ise olen jõudnud tänase katsetamise järel selle järelduseni, et
1. külgmised rihmad regullin õigesse pikkuse ära ja enam ei muuda, kuna nende mitmekordsete rihmakinnituste ja kummide alla rihmaotste igakord toppimine on suht lootusetu tegevus.
ja siis
2. astun lõdvakslastud silmusesse ja lõdvakslastud saapanina rihma ning
3. pingutan saapanina pealse rihma ja
3. pingutan saapasääre ümber rihma.

täna sööta välja vedades jäi ikka probleemiks külgmiste rihmade õige pinguse saavutamine (need kahekordselt läbiõmmeldud kohad tulid tõmmates aasadele vastu ja läksid kahekorra kortsu), välioludes seda välja reguleerida ei õnnestunud ja jalg tükkis külgsuunas loperdama. Tuleb soojas uuesti lahti harutada ja uuesti reguleerida, nii et jääks ka pingutamise ruum.
Aga lumel astumine oli lõbus küll, lihtsalt ajaviiteks sai vaadatud ka kuldi tegutsemisjälgi, muidu poleks lähedale hakanud minema ja suuskadel ei saaks paksus tiirutada.



põhimõte sul õige. ise tegin nii et panin need külgmised rihmad algul pisut pikemalt, ja kõige lõpus(enne lötendavate aasade punumist tõmbasin) rihma pinge alla, umbes 1-2 cm sikutasin sellest rihmast, ja pärast seda jäi minu arust väga hea...ja muidugi varvas käis algul vastu eesmist otsa kuid tõstsin jala kaugemale...jalga pannes aitab väga ka see kui saad maksimaalselt jala taha, mina tegin algul nii et astusin ühe jalaga räätsale, kui jalga kinnitasin, nii ei libise rääts alt ära ja saad külgmised hästi pingule, aga nüüd olen neid jalga pannud ise auto istmel istudes, tõstan räätsa kanna peale püsti, ja surun jala võimalikult alla kui nina kinni tõmban...
olen märganud et see mis ümber sääre käib hoiab rihma asendit ümber kanna, st et kui rääts käimise ajal pisut viltu siis võtan ainult ümber sääre lahti ja sikutan kanna ümbert rihma õigele poole, siis jälle säär kinni ja leekima... :)
vaadake üle ka see kuidas räätsadel tross punutud, minu omadel nii et jalad on ühtepidi üksteisele lähemal kui teistpidi-pole palju umbes 1 või 1,5 cm, aga kõndides tunned kohe kui valesti all, kogu aeg astud teisele räätsale, nüüd ongi mul üks paremale ja teine vasakule jalale...
super asjandused
Hanekaelpart
Postitusi: 18
Liitunud: P Apr 04, 2010 3:42 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas Hanekaelpart »

Nende külgmiste rihmade kinnitamiseks oli miskine väga peen skeem mida ise poleks kohe kuidagi osand teha. Mul õnneks 1 rihm pandi peale enne kui kätte sain.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas honkomees »

Hanekaelpart kirjutas:Nende külgmiste rihmade kinnitamiseks oli miskine väga peen skeem mida ise poleks kohe kuidagi osand teha. Mul õnneks 1 rihm pandi peale enne kui kätte sain.

mul samuti, aga pikkus liiga pikk ja lühemaks sikutamisel lähevadki need õmbluste kohad vastu aasu või klambreid ja jäävad sinna alla kahekordselt kortsu, aga nii ei peaks see ometi olema ja siis üritan ilma süsteemi muutmata seda asja ümber seada, et saaks ikka pingutada ja kortsu ei läheks
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Hanekaelpart
Postitusi: 18
Liitunud: P Apr 04, 2010 3:42 pm

Re: Räätsad

Postitus Postitas Hanekaelpart »

paksude saabastega ok kuid väiksematega vist läheksid lõpp jah.
Vasta