Täpsuslaskmisrelv jahiks?

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Tooming
Postitusi: 150
Liitunud: P Dets 02, 2007 3:13 pm

Täpsuslaskmisrelv jahiks?

Postitus Postitas Tooming »

Kasutab keegi täpsuslaskmisrelva jahiks? Mark, kaliiber, mille jahiks?

Ei hakka uut teemat tegema, küsiks ka sellise küsimuse, et kas Eestis valmistatakse eritellimusega relva? Või võimalik tellida relvaraud ja see paigaldatakse Eestis seaduslikult? Eestis minuteada keegi ei müü magnumkaliibriga varmint relvasid, mille relvaraud on 26"-... , või siiski? Oleks huvitatud 7 rem mag kaliibrist.
Külaline

Re: Täpsuslaskmisrelv jahiks?

Postitus Postitas Külaline »

26" Rauaga on Remingtonil mudeleid:
http://www.remington.com/products/firea ... sf-ii.aspx
ja huvitav relv:
http://www.trapper.ee/webshop/product.p ... =WEATHERBY , aga mitte 26" rauaga.
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Täpsuslaskmisrelv jahiks?

Postitus Postitas wsm »

Tooming kirjutas:Kasutab keegi täpsuslaskmisrelva jahiks? Mark, kaliiber, mille jahiks?

Ei hakka uut teemat tegema, küsiks ka sellise küsimuse, et kas Eestis valmistatakse eritellimusega relva? Või võimalik tellida relvaraud ja see paigaldatakse Eestis seaduslikult? Eestis minuteada keegi ei müü magnumkaliibriga varmint relvasid, mille relvaraud on 26"-... , või siiski? Oleks huvitatud 7 rem mag kaliibrist.


Minu soovitus: Võta Tikka Super Varmint 270 WSM või 300 WSM kaliibris ja lahenevad kõik su soovid.
300WSM-le laadimne lihtsam kuna kuulivalik suurem. Suur pluss WSM -i kasuks on relva luku poldi lühike käik, mis võimaldab suht kiiret tuld anda. Soovid küll 26" rauda, aga WSM-i puhul see mõttetu. Olin ise kunagi sama valiku ees kas võtta 7 rem mag või 270 WSM. Nüüd juba aastaid 270 WSM-iga jahil ja ulukeid on edukalt kütitud kuni distantsini 500m. Võrreldes laskmisel 7mm rem mag-i ja 270WSM-i siis WSM-i lasul on plahvatus äkilisem,teravam, kiirem ja see annab tuntava eelise pika padruni (7 rem mag-i) lasuga võrreldes.
Edu valikul :wink:
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Täpsuslaskmisrelv jahiks?

Postitus Postitas kirp »

Ja kui raha investeerimiseks rohkem ja suuremat arengut kauglaskmisel oodata (muidu pole küll täpsuslaskmiseks magnumit vaja), siis miks mitte ka TRG-42. Sakot müüb Küti Äri ja Eestiski peaks mõned relvad liikvel olema. Jahis meite Maarjamaal on teist küll palju, aga kusagil lõunamaa mägedes OK. :)
Tooming
Postitusi: 150
Liitunud: P Dets 02, 2007 3:13 pm

Re: Täpsuslaskmisrelv jahiks?

Postitus Postitas Tooming »

TRG-42 vaatasin 300 win mag.-i. Snaiprid kiidavad. Aga plaanis ikka ajujahis ka käia, sellega vist eriti norm. ei ole, liiga raske. Või kasutab keegi?
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Täpsuslaskmisrelv jahiks?

Postitus Postitas Feen »

>TRG-42 vaatasin 300 win mag.-i. Snaiprid kiidavad. Aga plaanis ikka ajujahis ka käia...

Kahe püssi soetamisele pole mõelnud?
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Täpsuslaskmisrelv jahiks?

Postitus Postitas kakuke »

Tooming kirjutas:TRG-42 vaatasin 300 win mag.-i. Snaiprid kiidavad. Aga plaanis ikka ajujahis ka käia, ....

Jutt juba jõuabki sinna välja, et vormel ja jeep 2in1. :D
Midagi sinna poole oli püss mille ära müüsid (sako 75 varmint ja nf 5,5-22x56).
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Täpsuslaskmisrelv jahiks?

Postitus Postitas Joosep Käba »

Täpsuslaskmisajujahirelv. :shock:
Tuleb meelde see ilusa eestikeelse sõna konkurss. Parim sõna mida olen selleks konkursiks kuulnud ja mis teemaga mu arust sobib on: lausjoomapaus. :lol:
Tooming
Postitusi: 150
Liitunud: P Dets 02, 2007 3:13 pm

Re: Täpsuslaskmisrelv jahiks?

Postitus Postitas Tooming »

Ok, minu viga, ma ei mõelnud otseselt täpsuslaskmisrelva, pigem varmint tüüpi, millel ongi täpsuslaskmisrelva täpsus.
Sako 75 varmint ja nf 5,5-22x56
On hea komplekt! Soovitan! Aga on veel paremaid.

Näiteks see: http://www.6mmbr.com/gunweek092.html
Ma ei näe mingit põhjust, miks ei võiks sellisega ka ajujahis käia, samas on energiat ja täpsust ka pikemalt distantsilt.

Üldjuhul käivad jahimehed ikkagi tavakarabiinidega jahil ja eks ta õige ongi, kuna ajujahis max laskekaugus on nii varmint kui ka tavarauaga relval ~150m. Selle maa peale on kõik karabiinid piisavalt täpsed. Pluss on tavakarabiin odavam kui varmintrelv. Pikema maa pealt on raske liikuvat objekti tabada, relvaks olgu mis tahes.

Varmintrelva kasutajatel on lihtsalt suuremad nõudmised täpsusele, täpsus tuleb alles kasuks põllult seisvat objekti lastes. Ajujahis vahet pole, kuna laskemaa on väike.
Viimati muutis Tooming, N Veebr 04, 2010 12:31 pm, muudetud 1 kord kokku.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Täpsuslaskmisrelv jahiks?

Postitus Postitas aivar00 »

Ja mina tahan ajujahiks endale raketti. Meil ajujahis ikka saaks lasta ka 500 m :lol: :lol: :lol:
aga vot ei ole sobivat relva leidnud :lol: :lol: :lol: .
Aga jah ajusse on tõesti kõige mõnusam minna ikka siukse vinge relvaga, millisega kannatab ka 500 m kauguselt looma poole pauku teha :lol: :lol: :lol: kui ainult metsamehed rohkem puid eest ära saeks :lol: ja egas kohe ei saagi sellise relvaga loomale pihta saada- vaja ju püssiga harjuda, aga kui loom ees siis tuleb ju ikka proovida :lol: :lol: :lol:
Suurendus peaks ajus olema vähemalt 10-e kordne, sest muidu ma ei suuda paari meetri laiusel metsasihil ajust tulevale seale täpselt silma lasta...

Ärge pange pahaks, aga selline demagoogia hoog tuli peale :oops: :lol: :lol: :lol:
ja relva nimi peaks ikka olema - kaugajutäpsuslaskmisjahirelv :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
Tooming
Postitusi: 150
Liitunud: P Dets 02, 2007 3:13 pm

Re: Täpsuslaskmisrelv jahiks?

Postitus Postitas Tooming »

Ei oskagi nagu muud öelda kui: "Tüüpilised eestlased" Kogu aeg on midagi häda ja alati paremad teadmised kui kellegil teisel ning kadedus ka veel sinna otsa :VS

Edu jahil 8)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Täpsuslaskmisrelv jahiks?

Postitus Postitas kakuke »

Vaata asi hakkab juba sellest peale, et sesisvate asjada püssil ja jooksvate asjade püssi laad on erinev. Üks peab nagu liimitult õlas kinni istuma, teine aga õlga libisema. Arles võib nendest peensustest arvatavasti veelgi rääkida. Suurel suurendusel algab suurenduse alumine ots vahest isegi liiga suurelt peale. Teinekord on ka 5-6x suurendust liiast. Ja nii see asi edasi kerib. Ma olen omade mõtetega nii kaugele jõudnud, et saada mõlemaks juhuks head asja, tuleb kaks eraldi asja soetada, muidu pole kummaksi see kõige kõige lõpuks ja hinge jääb ikka kriipima ,et mis oleks, kui oleks ...
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Täpsuslaskmisrelv jahiks?

Postitus Postitas Joosep Käba »

kakuke kirjutas:Vaata asi hakkab juba sellest peale, et sesisvate asjada püssil ja jooksvate asjade püssi laad on erinev. Üks peab nagu liimitult õlas kinni istuma, teine aga õlga libisema.

Omal Sakol see üks suurem kamm. Tagaots kuradi libe, et hoia jõuga kinni ja mis tulemust nii saab. Olen omal teind siukest asja, et seisvaid (VSS) märke harjutades mökerdan taga kummiotsa kummiliimiga kokku. Seisab paigal ilusti ja pärast saab puhtaks kenasti. Mõni laemeister võib siin naerda ei pane pahaks. :wink:
Relva jõuga palges hoidmise asemel on see abinõu aidanud päästmisele ja muule olulisele keskenduda rohkem.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Täpsuslaskmisrelv jahiks?

Postitus Postitas kakuke »

No just, sama asja olen oma sportpüssiga isegi teinud, mille lae tagumine osa disainitud jooksvate märkide laskmiseks. Võimatu lasta püssiga, mis ära tahab kukkuda õlast. Feen võib rääkida värvikaid lugusid Arlese püssiga, mille lae tagumine ots sama "hädaga". :D
Ja mul enda püssidega teistsuguseid kogemusi, et kakuvad nii külge riietele, et jooksvaid ei lasegi. Ka sellele on tegelikult mingil määral ajutist rohtu olemas. Teibiga olen kinni mässinud kummiosa. Siis toimib nagu vaja.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: Täpsuslaskmisrelv jahiks?

Postitus Postitas Arles »

arlese püssil on jah viga - et kui õlas ei hoia, siis .. sõnaga viga on kuskil lae taga :)
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Vasta