Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Noh,60-et ei andnud aga 50-end on ikka ka päris hea.Kährikud läksid 25-ga.Lillemäe on hea jutumees :) .Ütles,et kui kuskil näiteks pakutakse naha eest viiskümmend viis,siis helistage talle,ta maksab rohkem. (y)
Naine võib olla,koer peab olema!
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas mustlesk »

sooviku kirjutas:Just,kohe põrutan Pärnusse nahku viima.Nüüd siis tean,mis hinda küsida :D .Veix,kui pikk sul see kallis nahk oli?Mul on viimane ilma sabata 65cm ja koos 95 cm.Eelmises satsis oli suuremaid ka.


Ei tea kas meil on mingit teist tõugu nugised, aga minu kõige suurem nahk oli 48cm ilma sabata. See, et hind tõuseb on hea, mul just kokkuostja neljapäeval tuleb.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Äkki on sul veel need vanade,veneaegsete mõõtudega,laiad kuivatuslauad.Mina lõikasin(vana kokkuostja soovituse järgi) juba mitu aastat tagasi oma lauad kitsamaks.Ja täna somm näitas ka,et see kitsas nahk on õigem....eks tänu sellele ka pikem.
Naine võib olla,koer peab olema!
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas MLP »

sooviku kirjutas:Noh,60-et ei andnud aga 50-end on ikka ka päris hea.Kährikud läksid 25-ga.Lillemäe on hea jutumees :) .Ütles,et kui kuskil näiteks pakutakse naha eest viiskümmend viis,siis helistage talle,ta maksab rohkem. (y)


nu ma räägin sakstel pappi küll nüüd tuleb ühisel jõul see ära võtta :D
sinu nukker noku!
Jaanis
Postitusi: 19
Liitunud: E Dets 05, 2005 3:54 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Jaanis »

sooviku kirjutas:Äkki on sul veel need vanade,veneaegsete mõõtudega,laiad kuivatuslauad.Mina lõikasin(vana kokkuostja soovituse järgi) juba mitu aastat tagasi oma lauad kitsamaks.Ja täna somm näitas ka,et see kitsas nahk on õigem....eks tänu sellele ka pikem.


Äkki annad oma kuivatuslaudadest ja mõõtudest väikse ülevaate. Mul hetkel olemas veneaegsed lauad, mille aeg hakkab otsa saama. Teeks uued asemele, kui mõõte teaks.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Mis lauad?Kitsad Järvinenid on mul nugiste kuivatamiseks! :D
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas mustlesk »

Nojah, ma siin isegi mõtlesin nugist koorides, et vist räägime erinevatest asjadest :oops: . Mina olen mõõtnud nugiseid enne nahastamist, kuivatatud nahka ei olegi mõõtnud. Aga laua mõõtudest võid pajatada küll, mul nad jah vana raamatu järgi tehtud.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Mul ka vana tüübi lauad ja huvi pärast käisin mõõtsin ka oma viimased nahad ära.Alla 60 polnud ühtki,enamasti ikka 60-63,väikseid emasid ilmselt nii pikaks ei suuda venitada.See kitsama laua mõte mul ka mitu aastat meeles mõlkunud aga pole nagu vajadust olnud kuna hinna vahet pole olnud suurel ja väiksemal nahal.
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Veix »

Ma küll ei tahaks kellegi rahakotti piiluda, kuid huvi on ikka, et mis hinna see kokkuostja saab edasimüügil naha eest, et kokkuostu hinndadega niipalju varieerida saab! :M
Minulgi laud veidi lai ja pean töötlema hakkama seda!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Ma ei näe selles midagi halba,et nahkadega kembeldakse.Sellest võidavad ainult linnud ja jänesed.Vast paraneb ka tedre,metsise ja laanepüüde olukord.Varem kui nugiseid eriliselt ei püüdnud sai neid samalt alalt 3-4,aga nüüd järjest rohkem-tükki 20.Endiselt on palju jahiseltse ja alasid kus püüki peaaegu ei toimugi.
Samas pakutakse neid hindu,siis kui hooaeg praktiliselt läbi?Tahaks loota,et ka püüdjaid tekib juurde! (b)
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Nugiselaud on 50-ne cm peal(ninast mõõtes)7cm lai,kähriku-rebaselaud meetri peal 16cm ja sellise mõõduga lõpuni.Lillemäe ütles muidugi,et kui nahad temale viid saad õiged lauad tasuta. :wink:
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Feen »

Ma mõõtsin ka statistika huvides ära. Laud on 50 cm peal 9.3 cm. 2 nugist on hetkel mõõta, pisem ninast saba alguseni 51 cm ja suurem 56 cm. Mis siin salata, laiust on täpselt nagu laual. Arvatavasti annaks peenema lauaga saada pikkust juurde aga seni kuni see hida ei mõjuta ning ostjate poolt tungivat soovi pole kitsamaid ja pikemaid nahkasid saada, siis vast ei hakka uut lauda tegema.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Peale parkimist on nahad ikka omas mõõdus tagasi.Neid nugiste laudu jagavad kõik tasuta.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Vanasti kui ise sai nahkadega jännatud ,siis olid mul sellised keskelt pooleks lauad.Sinna tõmbasid algul naha nii pikaks kui andis peale ,lõid kinni ja siis venitasid laiali.Sai hea mõõt ja kerge oli nahku laualt maha võtta.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Ma enda lauad ka pooleks piki lõiganud. Liiga palju janti oli ühes tükist laualt nahk kätte saada. Niisuta ja jama. Nüüd seda muret pole.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta