Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Pole ise ka välja mõelnud,et milles asi kui kasti all käivad aga sisse ei roni.Selle teooriaga ei saa ka nõus olla.Mul kõige paremini ronivad sisse just sula ilmadega.See ka arusaadav,sööt sulab üles ja lõhnab paremini.Samas on ka käreda külmaga hästi saadud.Praegu suht soe ja jälle pooltel kastidel jäljed all,ainult üks sisse pugenud.Viimase käreda külmaga passisid kastide ligiduses,sisse ei läinud.Siis aitas koer hädast välja,sai neile päris tõsiselt säru tehtud. :D
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Viisin kaks kasti teise metsa ja söödi nii kärjed meega kui seasisud ära.Homme viskan rauad ka peale.Tundub,et seal on lollide nugiste % suurem. :D
võsa sahistaja
Postitusi: 23
Liitunud: R Mai 04, 2012 9:27 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas võsa sahistaja »

üle kuu aja pole 5-le nugisele lisa saanud ja eelmine nädal viisin 2 kasti teise metsa, lootused olid kõrged. täna asja kontrollima minnes avastasin, et üks kast koos raudadega kadunud. kas selliseid juhtumeid ka vanadel püüdjatel üle elatud, või on see algaja kaotus?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Mul korra kindlasti, kui mitte 2, kahejalgsed nugised kastiga minema kõndinud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Nüüd siis oli esimene kärntõve tunnustega nugis ka lõksus. :(
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Sooviku, ega pilti teinud?
Eile õhtuse seisuga oli nugis uskumatult palju jälgi teinud, kuigi lumi tuli maha vastu hommikut.
Mul see tuvivaras jäi ka vahele. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
karet.
Postitusi: 133
Liitunud: K Okt 29, 2008 5:39 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas karet. »

täna siis kaks nugist sula teeb imet :D
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

kakuke kirjutas:Sooviku, ega pilti teinud?


:wink: Seekord ei teinud jah.Kärnalaik oli esimese käpa ja õla peal.Nahk oli sellel kahjustunud kohal imeõhuke,ülejäänud kehal aga täiesti normaalne.Muidu suur isanugis.Viimased püütud loomad ongi huvitavalt kõik suured isad olnud.
Naine võib olla,koer peab olema!
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas mustlesk »

Mul just vastupidi, viimased enamus väiksed emased. Täna küll üks korralik suur isane oli kahe väikse kõrval.
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Räven »

Huh, needus murtud ja eile oli loom kastis. Isane, kaal veidi üle 1,2 kg. Kusjuures kinni oli läinud ainult üks vedru, teisele oli kuidagi kammits peale läinud (kuigi üritan need sättida nii, et ei läheks peale).
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Uuel objektil 2 päevaga 2 nugist jutti.Söödaks endiselt seasisud.Tegu on täitsa uue kastiga. :D
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Räven »

Vägev :) mida söödaks panid, kas põrna ja kopsu? Mul näkkas haugipeaga...
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Metssea sisikonna raiusin tükkideks.Hais on kaugele tunda. :D
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Mul ka täna üks kasti all kusel käija sisse pugenud.Suur nagu kass,ei mahtunud teine kasti ära,üle poole kere oli kastist väljas.Tavaliselt lauale tõmmates ulatub saba laua lõpuni,sellel pea terve saba üle.Läheb kahe naha ette,küsin 80 euri :lol:
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Veix »

Mul endiselt ikaldus! :(
Käisin täna huvi pärast värskelt lumelt jälgi otsimas ja jälje leidnud, üritasin jällitada ühte - no suhteliselt mõtetu tegevus, puusse ma teda ajada ei suutnud ja lõpuks tõmbas mulle "koti pähe" madala kuusenoorendiku alla sukeldudes. Leidsin üles ka pesapuu, kuid ta nägi mind ennem ja oli hüpanud eelnevalt välja. Kokkuvõtteks, 2-he tunnisele meeletule võiduajamisele tuleb nentida, et ilma koerata on jälitamine suhteliselt tulutu. Täheldasin muidugi seda, et põgenedes ei lähe ta elupaigast kaugele vaid hakkab tiirutama ja vigurdama selle ümber, minu trajektor kulges sikk-sakkides ühes kvartalis (300 x 300m).
Edu!
Vasta