Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Räven »

Uute kastidega ei edene kuidagi. Tegin kuu aega tagasi. Ehk liiga värsked ja inimese hais juures? :M Näpunäited teretulnud.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Küllap asi ikka muus,et sisse ei lähe.Mul ka uued kastid,ei loe midagi.
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sokk »

Äkki saab mõne pildi ka siia riputada et jutt oleks värvilisem. Pilte saagist, raudade pankust, väike lühitutvustus mis metsamassiiv. Mida söödaks kasutati. Omad tähelepanekud. Jutt ikka areneks oleks endal põnev lugeda endalja ka teistel. :wink:
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Feen »

Ma olen ise ka veel sissesöötmise järgus :) Nugised teavad käiki kaste, on kõrvaldanud ligidale jäetud peibutussöödad. Hetkel on iga kasti juures veel sea sisikond ka. Eks seda kraami natukene jagub (no, rebased jms käivad ka matti võtmas, siis jääb nugisele ainult kastis olev kraam). Napikam juhtum oli nugisega kes ajas okstel oleva lume raudadele ja rauad sellega kokku, siis läks ning sõi kastis olnud tuvi ära. Üldjuhul käivad ja vaatavad kastis olevat liha või miskit sisujääki ning vaatamisega piirduvad. Kuna ma kuulsin, et üks jahimees oli kõik vana kraami kastidest välja visanud ning värske kopraliha asemele pannud ning kohe 4 tk ka kätte saanud, siis proovin ise ka, küll kitsega (sain auto alla jäänud looma). Teine asi on tuvid, neid peaks juurde hankima, see kast asus kohas kus ma sel hooajal nugisejälgi näinud polnud ning paar nädalat polnud mingit külastust samuti. Läksin juba kasti ära tooma, on paremaid kohtasid nugise püügiks... aga nüüd ei lähe see kast kusagile.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
TauriTamm
Postitusi: 7
Liitunud: P Mär 06, 2011 9:51 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas TauriTamm »

Hankisin tuvisid karjalaudast, mõningatel esines ka lauda(sita) lõhna. Kas pigem peletab nugiseid?
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Ei peleta see laudakas midagi.Aga kuidagi valivaks on kõik nugised muutunud,sest ainult vaatavad kasti poole ja sisse ei lähe enam ükski.Toidus pole kindlasti asi,sest kasutan mett,seasisusid ja viin nüüd haned ka külmikust metsa.Liikumist on väga palju.Ja aega veel on ka.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Tuvi üks paremaid söötasid aga mul kipuvad lähiümbrusest otsa saama :D Tuviga püügil üks väike soovitus ka.Enne kui kasti paned,katku suled maha ja puista kasti,kasti alla ja ümbrusse laiali.Siis lõika lind lahti või ka pooleks,piisab poolest täiesti,ja hõõru kasti ja puud,et need veriseks saavad.
tihane
Postitusi: 75
Liitunud: N Jaan 20, 2005 10:06 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas tihane »

hundikütt kirjutas:Enne kui kasti paned,katku suled maha ja puista kasti,kasti alla ja ümbrusse laiali.Siis lõika lind lahti või ka pooleks,piisab poolest täiesti,ja hõõru kasti ja puud,et need veriseks saavad.

Et nugisele jääks muljet, et tuviga on maandumisel õnnetus juhtunud? :D
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas jorr »

Et nugine vaatab kasti aga sisse ei lähe,arvan,et sööda viga ikka.Pane kobrast ja kui oled looma kätte saanud(kopra),siis nääret ka ja arvan täiega,et nüüd aint nülgijat vaja.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Feen »

Eile öösel, seal kus värsket lund tuli, on nugis väga palju liikunud. Kastitiir oli igatahes huvitav. Küll oli suur isailves käinud asja uurimas (ma kasutan jänese uriini ka peibutamiseks), küll olid sead käinud oma suguvenna sisikonda puu otsast alla sikutamas. Nugised olid mõne sisu juurde tallanud korraliku väljaku ning looma jälgi igasuguseid. Loodetavasti on neil meeles tagasi ka tulla kui sisud söödud ja kõht uuesti tühi. See loom kes mul rauad kokku lasi ja tuvi ära sõi, tema mäletas küll kus kohas kast oli ning uue sööda ilmnemisel tuli tal soov minuga koju kaasa tulla. Täitsin selle soovi ning hooaja esimene nugis on kuivamas.

Ehk, sain ka mina uutest kastidest ühe sisse õnnistatud :)
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Eilse värske lume peal olid ka kährikupaarid kõvasti patseerinud.Poisid on kiiremaks läinud,rasv on seljast ära kulunud.Kui koer on aeglane või selline kes kährikut kinni ei hoia,siis muudkui lähevad.Pea nagu seajahti :) ,koerad hauguvad,loomad liiguvad.Laupäeval põgenes meil Naksiga üks kährik jõekaldasse,kopraauku.Oi sai kirvega külmund maad tampida aga kätte saime.Laupäevased loomad olid kahjuks mõlemad kärnas.
Mehed,kel seajahid lõppenud,võiksid teha ühis kährikujahti.Hommikused luured,piiramised,jälgede harutamine,see on päris kaasakiskuv.
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Kohe tõsiselt väga palju kährikujälgi leidsin ise ka ühte mingi/nugisekasti vaatama minnes kohas, kus varem koprad elanud olid. Kõik kohad risti rästi kährikujälgi täis. Ja käinud just peale seda viimast sula, kui kooriku peale tõmbas uuesti lumele.
Mul ka oli nugis nipitanud. Ühest kaarutajapiist lõksust oli tuvi sedasi ära söönud, et külje pealt puu ja lõksu vahelt lasi kasti kokku ja hiljem lasi hea maitsta.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Veix »

Käisin kah eile raudu kontrollimas ja pikemat aega pole õnnestunud tabada midagi, kuigi mets oli kuivalt nugise jälgi täis ei taha nad mu kasti ronida. Söödaks mul sea rupskid ja kastis meega määritud kopraliha, kuid ei huvita see loomi millegi pärast. Sai kastide osas ümberpaigutusi tehtud eile, eks täna selgub, kas oli edu!
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas MLP »

sooviku kirjutas:Eilse värske lume peal olid ka kährikupaarid kõvasti patseerinud.Poisid on kiiremaks läinud,rasv on seljast ära kulunud.Kui koer on aeglane või selline kes kährikut kinni ei hoia,siis muudkui lähevad.Pea nagu seajahti :) ,koerad hauguvad,loomad liiguvad.Laupäeval põgenes meil Naksiga üks kährik jõekaldasse,kopraauku.Oi sai kirvega külmund maad tampida aga kätte saime.Laupäevased loomad olid kahjuks mõlemad kärnas.
Mehed,kel seajahid lõppenud,võiksid teha ühis kährikujahti.Hommikused luured,piiramised,jälgede harutamine,see on päris kaasakiskuv.

nv-tusega 7 kähra ja 1 rebane...3 kähra kärnas ja rebane oli nii rõve ,et siiani sügan ennast.....
sinu nukker noku!
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sokk »

nv-tusega 7 kähra ja 1 rebane...3 kähra kärnas ja rebane oli nii rõve ,et siiani sügan ennast.....[/quote]

:D :D :D
Nugis ei lähe kasti sellepärast et metsas muudki süüa ja ega keegi ei taha oma nahaga riskida. :wink: Kui tuleks tugevamad külmad -10... siis on võimalused suuremad.
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
Vasta