Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Feen,pigista seda päästiku plekki näpsidega veidi kokku,siis lukustus pool istub sügavamalt ja ei ole nii tundlik :D Mul olid ka paaril raual lausa selliselt,et ei saanudki vinnastada.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Feen »

hundikütt kirjutas:Feen,pigista seda päästiku plekki näpsidega veidi kokku,siis lukustus pool istub sügavamalt ja ei ole nii tundlik :D Mul olid ka paaril raual lausa selliselt,et ei saanudki vinnastada.


Kusjuures, mul olid ka ühed sellised. Pigistasin kinni ning viisin metsa tagasi. Täna hullasin tükk aega enne kui vinnastatult kasti need sain. Testi mõttes vaatasin kuidas need püüstiku kõrvale istuvad (et ei oleks segavaid faktoreid)... olid ka suht napilt. Ja selle päästiku osas ütleks ka mõned krõbedused. Pooled lendavad minema kui rauad kinni lähevad. Lumega võib mõni kaduma ka jääda. Eraldi detaile saada pole jne.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Minagi pigistasin näpitsatega päästikud üle(pleki kokku).Rauad on Eesti omad ja pole neil häda midagi.Traadiga kasti külge ja korras.Raudadele mõeldud sooned on 10cm sügavused ja vahet pole kas külili on kast või püsti.Puutüvi määrida ka rapetega või nõrega kokku.Kivid kotti!
Viimati muutis puugi, T Veebr 19, 2013 9:28 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

:M Millest te räägite?Kas on tulnud müügile mingid uued rauad,millel päästikud minema lendavad ja sooned 10-ne cm sügavused on.Pange mõni pilt ja mis firma rauad need on?
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Feen »

Balodise rauad, uus partii vist. Eelmised samast kohast, siis oli haagil 1 kinnituskoht ning pole häda miskit. Uutel on 2 asendit ning need ei taha kuidagi üldse püsida. Vaja, et nad natukene sügavamad oleks (küll kevade poole säin viiliga üle, seni las tiksuvad metsas). Maru ohtlik on küll ning iga kord tuleb raudade vinnastamisel valmis olla, et need kohe kokku lendavad (no, on päris mitu korda juhtunud).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Veix »

Ostsin kah samast kohast ja samad kaebused, mul lendasid mitu korda veel haagid küljest minema - otsi siis neid metsast lume seest. Päästikusüsteem rakendub kergema tuuleiili peale kah, nibin- nabin oleks käsipidi vehele jäänud hiljuti. Igal juhul vajavad nad korrliku töötlemist hooaja lõpus, et kasutussõbralikuks muutuks! :evil:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Võimalik, et tegemist ikka üksikute vigaste isenditega. Koos Feeniga sai 2x sealt neid võetud (endal neid sealt 10) ja ise seni pole ühtegi probleemset isendit endal kohanud. Täna oli just ühes neist ja uues kastis nugis sees. Kusjuures koht täpselt sama, kus eelmine tuvivaras vahele jäi. :) Aga värsket lund tuli ja paistab, et nugis on liikumises, igal pool palju värskeid jälgi. Kuidas teistel tähelepanekud, kas ka tabatud tuhkrud jube rasvased? Ühte täna nülgisin ja jube pekikiht oli peal.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas alokauber »

sai huvi pärast selline lõks kokku klopsitud. kas selline ka seaduslik oleks? http://www.youtube.com/watch?v=mzHjiPEcI7g
Trophy Hunter
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Tuhkrud on rasvased jah nagu kährad :D ,eriti just vanad suured isendid,noored vähem.Naha rasvast puhastamisega on tüki janti,kuna pole teinud omale sellist posti nagu kährale.Tuleb lihtsalt noaga laua peal katsuda puhtaks kaapida.Aga tuhkru nahk on mu meelest hulga kenam kui nugisel. :)
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas MLP »

alokauber kirjutas:sai huvi pärast selline lõks kokku klopsitud. kas selline ka seaduslik oleks? http://www.youtube.com/watch?v=mzHjiPEcI7g

videot vaadates tundub, et nugis jääks sinna sabapidi vahele seega keelatud selliste kasutamine..
sinu nukker noku!
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas alokauber »

sööt oleks nööriga sellle päästiku küljes ehk siis jupi maad ees pool, niiviisi et umbes kaelapidi peaks jääma vahele.
Trophy Hunter
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas MLP »

alokauber kirjutas:sööt oleks nööriga sellle päästiku küljes ehk siis jupi maad ees pool, niiviisi et umbes kaelapidi peaks jääma vahele.

minu mäletamist mööda ütlevad eeskirjad,et lõksud peavad olema kohe tapvad,ja lõksudena võib kasutada coniber või selle tüüpi lõkse!ei oska rohkem kommenteerida.
sinu nukker noku!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

hundikütt kirjutas:....Aga tuhkru nahk on mu meelest hulga kenam kui nugisel. :)

Seda meelt olen ise ka ja need nahad lasen ise ära parkida ja jäävad endale.
Alo lõksu kohta ütleks nii palju, et nugis suure tõenäosusega sipleb sealt välja. Endal on kaarutaja piist paar kasti, kust ka loom välja sipelnud kunagi. Allak ühel õppepäeval soovitas naelad lakke taguda. Selliste asjade seaduslikkuse paraku jätan tähenärijate ja seadusetundjate närida. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Kakuke,tahad naisele kasukat teha jah :lol: Siis pole muud kui 59 tuhkrut veel ja ongi kogus täis :lol: Mu kokkuostja ütles,et ta värvib nad lillaks(tõhu aluskarv muidu eri tooni kollane),siis pidi eriti ilus olema,pealt must ja alt kumab lilla.Aga üle Eesti pidi aastas 3 komplekti kokku saama.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas duv »

Üpris kindel, et tuleb sellest lõksust välja. Omal ajal tehti taolisi lõkse voodi vedruga ja traadiga samal põhimõttel, traat oli ainult keskel, et keha vahele pigistas kaelaga ei jää pidama. Kasutati minkide püüdmiseks.
Vasta