Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas jorr »

Aga äkki puutud kasti-rauda palja käega ja kontrollides näed ju kaugemaltki,kui loom vahel,et pole vaja juurde minnagi,lihtsalt kaugemale ajad suusaraja sisse ja kui sul kast pole liimitud lauast,siis peaks toimima.Muide,kasti jaoks võta tavaline saelaud,mis höövil näinud pole.Vaatamas käi ikka nii üle päeva või paari,nüüd külmaga ei juhtu ka midagi kui kauemaks jääb,aint linnud võivad ära lõhkuda kalli nugisenaha.
noorus on ilus aeg
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Äkki jätaks selle palja käega katsumise jura :evil: Inimese lõhn kaob mõne tunniga(5-6 tunniga täielikult) ja nende kastidega püütavad elukad pole ka nii pelglikud.Ma tegin kõik oma kastid palja käsi valmis,panin paljaste kätega kõigisse uued,millegagi läbi keetmata rauad sisse ja söödad lõikan ja panen kasti kõik paljaste kätega.Selle hooaja tulemuseks lõksudega on 26 looma.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

hundikütt kirjutas:Keera kast teist pidi-sööt võrgu peale ja rauad lahtiselt üles pilusse ja lume eest katteks mõned kuuse oksad kasti kohale.Vähemalt mul on sedasi ja saagi üle väga nuriseda ei saa.


:) Minul lähevad sedapidi,kui pildil sisse küll.Mina kasutan sööda ja raudade panemiseks-vinnastamiseks ühtesid kindaid,mis on mul kogu aeg söödakastis.Aga see vist rohkem enda rahustamiseks.On läinud ka päris värskesse kasti ja palja käega katsutud raudadesse.Lõksud on enamasti sellistes kohtades,kust neid kaugelt saab kontrollida(binokliga või mõne märgi järgi).See on selleks,et mitte võõrastes tähelepanu äratada :wink: .
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Veix »

Kusjuures ma kah olen kinnastega näppinud ainult kaste ja raudu, kuid minu viga võib olla see, et ma liialt sagedalt värskeid jälgi teen. Muudan strateegiat ja vaatame, mis saama hakkab. :)
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Kas nugis üldse kasti juures käib?Nugist võõrad lõhnad ei hirmuta.Kui kõrgel kast asub?Liiga tihti pole mõtet käia jah lähedal,sest sellega reedad kasti asukoha.Ma üritan ise käia vähemalt korra nädalas,et linnud ja kährikud kurja ei saaks teha.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Läksid nugisenahad ära ja kõik 45-ga :).
Naine võib olla,koer peab olema!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Sama siin. (b)
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Veix »

Kast rinna kõrgusele mul pandud, kuid maskeerimata!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Sinu rinnakõrgus võib ka 150cm olla.Minul on kastid lumest meeter põhjani.Lähevad ka maskeerimiseta kui lähevad.Aga kas nugise kasti juures ka nugise jälgi täheldad?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Kas see kasti kõrgus maast omab tähtsust?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Kindlasti omab kasti kõrgus tähtsust.Nugis suurelt jaolt liigub ju maas ja lõhna tunneb lähemalt paremini.Aga kas kõrgus on meeter või kaks,seal pole vahet,iseasi kui kast oleks puu ladvas. :D
karet.
Postitusi: 133
Liitunud: K Okt 29, 2008 5:39 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas karet. »

kellele müüsite nahad
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Veix »

Käisin metsas, lasin kastid kuhugi meetri kõrgusele, ühe maskeerisin ära ja teise keerasin peapeale, eks näha kuidas asi toimib! Jälgi oli värskel lumel üsna mitmeid, oli kastide juures peaaegu ära käinud ja siis rõõmsalt minema hüpanud! :cry:
Mäkerdasin veel täna kastid kopranõrega kokku - ootame, vaatame! :D
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Feen »

Üle nelja päeva käisin kastitiirul, nugise jalge praktiliselt polnud. kahes kohas ainult, ühes kohas neist olid rauad kinni, sööt siiski alles. Paras jama nende uute raudadega, mõned lausa sellised, et kui oksi peal kohendada või korra kasti vastu minna, siis on rauad kinni. Üli halvasti istub see päästikule kinnituv haak... algusest peale nägi maru kahtlane välja ning kohati on jeesuse abiga püsimas. Eks seda tundlikum ole aga kui kuuseokste pealt tõstmisega rauad kinni lähevad, siis pole ka hea.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Räven »

Uued rauad nigelamad jah, nõus, eriti päästik. Pole neil ketti ka küljes kahjuks. Eesti toodang väidetavalt?
Minul on probleeme hiirtega, kes söödad nahka panevad, viimati sattusin isegi ühele hiirele peale kes kastis maiustas. Seda saaks vist vähendada, kui kastid vertikaalselt paigutada, mul on nad enamasti horisontaalselt, mahalangenud puude tüvede peal. Siinkohal küsimus, kui kasutada suhteliselt lühikesi kaste, siis kui kaugel kasti suust rauad asetada vertikaalse paigutusega kastil?
Vasta