karuteened koera kasvatamisel

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
antonio
Postitusi: 25
Liitunud: T Nov 10, 2009 11:25 am

karuteened koera kasvatamisel

Postitus Postitas antonio »

Et siia võiks avaldada tähelepanekuid ebaõigetest kasvatusvõtetest,kas enda kogemustest,millega koer rikutud sai või sellest kuidas teised oma koera p...se keeravad.
et mõtteainet lisada:kena ameerikalik viis verejäljel töötavat koera kiita:
http://www.youtube.com/watch?v=XJmfbViQ ... re=related
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: karuteened koera kasvatamisel

Postitus Postitas Feen »

Verejälje kohpealt, järgmine kord ajab see koer ka kindlasti verejälge, arvatavasti veelgi suurem innuga. Küsimus muidugi selles, et kas koer peaks haukuma jms.... mida koeramees verejälge ajades tahta võiks.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: karuteened koera kasvatamisel

Postitus Postitas andrus »

Vaatasid sa seda videot häälega ja kuulasid mis juhtus koeraga peale kaadrist kadumist??
Väga õige suhtumine ju.........koerale tuleb pärast head tööd peksa anda. :VS
jahismurf
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: karuteened koera kasvatamisel

Postitus Postitas Feen »

Ahjah, ei olnud just eriti valjult heli sätitud.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: karuteened koera kasvatamisel

Postitus Postitas rajaleidja »

Ei saanud see koer midagi peksa. Tõenäoliselt laks koonu või tagumiku pihta. ja arvatavasti selle eest, et ulukit rappis. Kas just õigustatult, see on kaheldav. Sest mina ei kuulnud, et koera peremees oleks keelanud koera. Enne keela sõnadega, kui sellest ei piisa, anna kerge laks.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: karuteened koera kasvatamisel

Postitus Postitas jorr »

Krt teab seda peksmist,või on lihtsalt mõni laika nii kuulelik,näiteks mina oma praegust E-hagijat küll peksta ei tohi,näitab sunnik kohe hambaid kui laks kõvem saab.Aga eks neid koeri ole igasugu iseloomuga,kuid see,mis tihtipeale fideo näitab,pole ju päris,vaid aint näitamiseks.Mõni on just kangesti tark,kui midagi fideost näeb,et see koer teeb nii ja nii ja nüüd peavad kõik sellised koerad olema.Tsirkuses käivad koerad kahel jalal,õpetame jahikoerad ka kahel jalal käima,paistavad lumest paremini välja.Jõudu selleks.
noorus on ilus aeg
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: karuteened koera kasvatamisel

Postitus Postitas andrus »

Jorr.....mul spanjel kõnnib kahel jalal. :D
jahismurf
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: karuteened koera kasvatamisel

Postitus Postitas jorr »

Oi,ma ostan ära,võta homme kooli kaasa!
noorus on ilus aeg
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: karuteened koera kasvatamisel

Postitus Postitas andrus »

2 õuna ja maasika nalifka :D
jahismurf
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: karuteened koera kasvatamisel

Postitus Postitas jorr »

Üks õun ja nalifka pooleks,kui just enne ristjatsit ei tule.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
ubin
Postitusi: 137
Liitunud: P Mär 12, 2006 6:54 pm

Re: karuteened koera kasvatamisel

Postitus Postitas ubin »

Mul koer (karjala karukoer, emane) on aias pidevalt lahti, umbes aasta tagasi tegi koer aiast vehkat. Jätsin peale jahti koerale radari külge ja püütsin ta mõni tänav eemalt kinni, st lasin endale sülle joosta, võtsin kratist kinni, mölisesin ja raputasin. Nüüd koer enam jalga ei lase, isegi siis kui väravad pärani autot hoovi ajan, kui pistabki nina välja, siis esimese kutsumisega tuleb tagasi.
Jahil on probleemiks liiga väike otsimisraadius, tuleb minu juurde tagasi. Usun et koer nüüd mõtleb et on tubli, kui minust kaugele ei lähe. Samas on olnud ka väga häid päevi, kui koer otsib ja töötab pikalt, aga neid vähe.
Nüüd sai koer kuldilt nahutada ja enam ei julge kulti isegi jälitada, hakkab haukuma juba eemalt, kui lõhn on kõva ja silm midagi seletab (kändu nt). Viimane jaht oli kult juba ammmmu läinud, kui tema seal lõhna haukus.
Igal juhul praegu on mu koera karistamine rangelt keelatud, (st pere ei tohi midagi teha) kasutan ainult keelamsit. Ausalt öelda ega ta midagi üle mõistuse ei tee ka.
Kui paugutada tahad - "mine tiiru!"
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: karuteened koera kasvatamisel

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Üks asi mida vahel valesti tehakse on koera põhjuseta kutsumine.Nagu koer silmapiirilt kadunud,paanika lahti ja viled hüüdma.Selline asi võib oluliselt piirata koera otsingu kaugust.Las koer toimetab omapäi,oodake paigal kuni ta teid üless otsib.Pärastpoole oskab ta teid ka edasi liikununa leida.Koerale endast märku andes oleks mõistlik veidi häälekamalt liikuda,mitte teda enda juurde kutsuda.Seda siis noort koera õpetades.
Noore koera õpetamisel tasuks ka mõelda sellele ,milliseks jahiks koera enamjaolt tahetakse kasutada.Kui prioriteet on sõralised,siis koera karvaloomale töötamisel tuleb kindlalt oma pahameelt väljendada.Kuna kährikuid on metsas nagunii palju,siis koer lõpuks taipab ,et nendega eriti ei maksa jännata ja pikalt kährikuga ei tegele,vaid tuleb ise ära.Seega säästab peremehe jalavaeva ja aega.
TOZike
Postitusi: 33
Liitunud: N Mär 26, 2009 8:24 pm

Re: karuteened koera kasvatamisel

Postitus Postitas TOZike »

nagu öeldakse, kui koerale toorest kitseliha süüa anda, rikub see koera ära. See tähendab, et hakkab kitsele aju pidama. Järelikult on kõik terjerid, kaasa arvatud minu oma KÄHRIKU lihaga ära rikutud!!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: karuteened koera kasvatamisel

Postitus Postitas aivar00 »

Too on küll vale jutt. Eks targemad parandavad, kuid minu teada pidi kitse jälg koerale olema "magus". Põhjuseks mingi erilise lõhnaaine eritumine kitse jalgadest.
Kährikut ja rebast aga terjerile sööta pole proovinud :M ja arvan, et ei proovi kah :oops:
Ja kitse ka ei viitsi terjer ajada- jookseb ajaviiteks 100 m järgi ja tuleb ära.
ikka lõbusalt
antonio
Postitusi: 25
Liitunud: T Nov 10, 2009 11:25 am

Re: karuteened koera kasvatamisel

Postitus Postitas antonio »

mind ,värsket foxiomanikku,vaevab küsimus:
Kas verejäljega kitse otsides võib koera nö.ära rikkuda või on ajamine ja verejälg täiesti erinevad asjad,mida koer naljalt segi ei aja?
Mis kogenud mehed ütlevad?
Vasta