Suusad

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Suusad

Postitus Postitas Pauli »

sooviku kirjutas:nii tegingi,kuidas spetsid õpetasid ja.......ikka rohkem tagasi,kui edasi.

Kui pikalt sa määrisid? Tegid ikka enne korralikult kõva põranda peal kindlaks kui pikalt suusk õhus on? Kui määrisid piisavalt pikalt, aga pidamist ikka pole, siis järgmine variant on, et sa oled oma suuskade jaoks lihtsalt liiga kerge - ei vajuta tõugates talda kinni.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Suusad

Postitus Postitas kirp »

Kui mures sulakraadidega, siis päris vedelale lumele pead kliistrit alla tõmbama. Too on küll üks "kuradist" plöga - määrib ja kleebib mis kole ja ei taha alt ära tulla (kuidagi kuumutades ja lahustiga ikka tuleb). Ma laisk suusataja ja ühel paaril Swixi hõbedane kliister juba 5 a. all. Kasutangi seda paari vaid sulaga. Värske lumega kasuta tõrvabaasil määrdeid (tavaliselt pruunikad). Ja lohutuseks - iga plastiku saab kinni määrida, lihtsalt vähe aega nõuab proovimine ja määrded ei ole kahjuks mitte odavad (nagu nõukaaja Vistid). Ja soovitus paine ära mõõta on igati kasulik, et määritava ala kohta ja pikkust selgeks teha. Pole jahisuuskadel seda mõõtnud, aga ka tavalistel võib väga imetabaseid paare leida - enamasti on määritava ala kanna kohalt etepoole, aga olen näinud ka täiesti ees olevaid paindeid (s.t. poolest tallast määrid).
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Suusad

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Suhelge Andreiga, kui laiu suuski tahate, ta pidi venemaalt tehase tellimuse tegema. Kontaktid varasemates postitustes olemas.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
arvo
Postitusi: 15
Liitunud: T Juul 27, 2004 3:36 pm

Re: Suusad

Postitus Postitas arvo »

Mis paindest ja pidamisest te jahisuuskade puhul räägite.Need ju praktiliselt sirged ja pidamis
määre toimib ka ikkagi rajal sõites,mitte sellises olukorras kus sa ise jälge sisse trambid,siin
kogub see pidamismääre ainult klompe alla.Jahisuuskade puhul toimib ainult suusatalla alla
freesitud kalasaba muster.Abi võib olla ka eelspol mainitud teibist kui see toimib samal
põhimõttel so.libiseb ainult ühes suunas.
ennt
Postitusi: 28
Liitunud: P Juul 27, 2008 8:58 am

Re: Suusad

Postitus Postitas ennt »

Sain Andrei käest suusad kätte175cm.pikad 15cm.laiad puit-plastik.Toimivad päris hästi eriti pluss kraadide juures.Puuduseks on suuskade suhteliselt õhuke ehitus.Kardan,et mingil hetkel metsas turnides võib nad lihtsalt pooleks astuda.Ja muidugi viimistlus kvaliteet on nagu ikka vene asjal.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Suusad

Postitus Postitas Joosep Käba »

arvo kirjutas:Mis paindest ja pidamisest te jahisuuskade puhul räägite.Need ju praktiliselt sirged ja pidamis
määre toimib ka ikkagi rajal sõites,mitte sellises olukorras kus sa ise jälge sisse trambid,siin
kogub see pidamismääre ainult klompe alla.Jahisuuskade puhul toimib ainult suusatalla alla
freesitud kalasaba muster.Abi võib olla ka eelspol mainitud teibist kui see toimib samal
põhimõttel so.libiseb ainult ühes suunas.


Siin sama. :shock:
Painde teema on ikka rajasuusa juure kuuluv. Matka ja jahisuusad tallaga vasta maad ja kalasaba on väga pro. Nagu see aasta esimest korda sõbra suusad alla ajasin nii nende otsast "kassi" lasin. Järeldus, Karhu jahiplastsuusk on ilvesejahi tarvis parim suusk.
Statistika: tulemus 100% :D :D
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Suusad

Postitus Postitas Pauli »

Minu jahisuuskadel on paine täiesti olemas. Talla all "kalasaba". Ja see kalasaba toimib ainult siis, kui suusk korralikult kinni astuda, sõltumata sellest, kas rada on ees või mitte. Samad kogemused ka tavaliste rajasuuskadega metsas müttamisest, et pidamismääre toimib igas olukorras, lihtsalt ise rada sisse sõites annab vähem tagasi kui valmis rajal. Ma muidugi pean oma (olematust) kaalust tulenevalt hoolega suuska valima - enamik kipub jäigavõitu olema. Tursketel meestel ilmselt vastupidine mure, et suusk koguaeg tallaga vastu maad.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Suusad

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Tursketel meestel ilmselt vastupidine mure, et suusk koguaeg tallaga vastu maad.

Mitte tallaga vastu maad vaid ikka sula maa sees :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Suusad

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Mosse ,alati annab ju liivakoti selga vtta :D .Enda puu suuskadele tõmbasin vana triikrauaga küünla parafiini alla ,klompe alla ei koogu ja libisevad igale poole. :) Tagantjärgi tarkus,aga pidamiseks oleks vist pidanud mingi osa möksimata jätma.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Suusad

Postitus Postitas Joosep Käba »

Omale rajasuuska otsides olen jõud arusaamisele, et painet tehakse kaalule kuni 95 kg.
Ülejäänud meestele soovitus, et võta tiba pikem kui vaja oleks(libiseb parem) ja kannata ehk ole rahul! 8)
Kasutaja avatar
Priidik Õun
Postitusi: 164
Liitunud: N Dets 20, 2007 11:00 pm

Re: Suusad

Postitus Postitas Priidik Õun »

Puusuusa määrimisest:

Hoomates, et tegu on 21. sajandiga, ja et on olemas modernsemad liikumisevahendid ning nenede määrded... jne, jne...
...siiski...
... julgen siinkohal teada anda, et kasutasin tänase sulailma-määrdena "Silicone Spray "-d, sellist asja, mida reeglina tarvitatakse auto uksetihendite- ja muu sellise määrimiseks.
:Suusad lund alla ei võtnud, libisemine / pidamine hea, ise täitsa rahul.

(tegemist ei ole soovitusega)
Kui hobu on surnud on tark sadulast maha tulla.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Suusad

Postitus Postitas andrus »

Aga mõte on ju väga hea. (y)
jahismurf
Kasutaja avatar
Marekp
Postitusi: 172
Liitunud: L Sept 06, 2008 6:40 pm

Re: Suusad

Postitus Postitas Marekp »

Jahisuuskadele tuleks ikka nugise nahk (või oli see saarma, ei mäleta enam) alla panna. :lol:
Pidamismääre on tõesti loodud ainult rajapeal sõitmiseks. Pidamismääre on määre, mis EI LIBISE ei edasi, ega tagasi. Kogu nipp seisneb selles, et suusapainde tõttu on pidamismäärdega määritud ala õhus st. ei puutu vastu suusarada, va tõuke momendil. Kujutage nüüd ette kui astuda selliselt töödeldud suusaga lumme, kus ei ole rada ees, siis on ju pidamismäärdega määritud ala kogu aeg kontaktis lumega ja tulemuseks on see, et suusad ei libise. Muidugi kui ongi eesmärgiks ainult suuskadega sammumine, siis on teine asi.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Suusad

Postitus Postitas aadu kadakas »

Joosep Käba kirjutas:Omale rajasuuska otsides olen jõud arusaamisele, et painet tehakse kaalule kuni 95 kg.
Ülejäänud meestele soovitus, et võta tiba pikem kui vaja oleks(libiseb parem) ja kannata ehk ole rahul! 8)


Üks variant olnuks selline: "Ülejäänud meestele soovitus, et võta tiba ... alla." :D
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Suusad

Postitus Postitas sooviku »

Joosep Käba kirjutas:kannata ehk ole rahul! 8)

Ei noh,miks ma pean metsa kannatama minema?Huvitav,et puusuuskadel pole mul mingit määret all (ei pidamis- ega libisemismääret),ainult tõrv ja külmaga on nendega lust ringi lasta.Uued plastikud,mis polnud sugugi odavad (minu jaoks),on ühtpidi väga head,teistpidi väga halvad.Ei ole päris kliistriga veel proovinud aga eelnevate postituste järgi tundub,et ilma tallaaluse kalasabata,mida minu suuskadel pole,neid pidama ei saagi :( .Jama.
Naine võib olla,koer peab olema!
Vasta