Saksa jahiterjer

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
tomps
Postitusi: 5
Liitunud: K Juul 16, 2008 5:26 pm

Saksa jahiterjer

Postitus Postitas tomps »

Mis elukas see jahitrjer õieti on, kas keegi oleks hea ja selgitaks. Olen ise algaja jahimees ja ei ole selle kora kohta eriti infot leidnud. Olen kuulnud ainult,et pididi hea/universaalne jahikoer olema. Kas teda saab õues pidada? Kas külma ei karda? jne....................
eedi
Postitusi: 82
Liitunud: N Mär 29, 2007 6:08 pm

Re: saksajahiterjer

Postitus Postitas eedi »

Tavaliselt on nii-universaalne= mitte millegi jaoks väga hea!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: saksajahiterjer

Postitus Postitas aivar00 »

Noh ja mis koer siis meie Eedil kah on? :lol: :lol: :lol:
See mõiste- universaalne= pask ei kehti minu arvates saksa jahiterjeri kohta, sest universaalset jahikoera ei ole lihtsalt olemas.
Lühidalt tooks siis minu silmis üldse terjerite omaduste +ja - välja.
+ poole pealt:
- urujaht
- ajujaht
- verejälg
- tugev jahiinstinkt
- sitkus ja vastupidavus
- kiirus
- kasv
- sööb vähe
- mugav koerteris pidada
- pere liige
- ei "aja" kõiki loomi metsast välja

- poole pealt:
- rasked ilmastikutingimused ei sobi (sügav lumi ja siledakavalisele ka suure külmaga õues elamine)
- isepäisus (sõnakuulelikkus)
- kohati liigne agressiivsus teiste koerte vastu (tahab tihti "kunn" olla)
- kasv


Need esmased pähe tulnud mõtted. Eks kaasvõitlejad aitavad :lol:
ikka lõbusalt
eedi
Postitusi: 82
Liitunud: N Mär 29, 2007 6:08 pm

Re: saksajahiterjer

Postitus Postitas eedi »

Mul on juba teine pikakarvaline taks.Esimene ,väga hea koer, oli must kõrbpiirdes ja praegu on punane . Ma otseselt küll ei öelnud ,et saksa jahiterjer pask on- jutt ikka universaalsusest.!
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: saksajahiterjer

Postitus Postitas plaaster »

- ei "aja" kõiki loomi metsast välja

Äkki täpsustad, mida sellega mõtled või millised koerad "kõik" loomad metsast välja ajavad.
makaronipuurija
Postitusi: 7
Liitunud: L Mär 17, 2007 9:55 am

Re: saksajahiterjer

Postitus Postitas makaronipuurija »

Norrakad näiteks ajavad "kõik "loomad metsast välja :)
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: saksajahiterjer

Postitus Postitas plaaster »

makaronipuurija kirjutas:Norrakad näiteks ajavad "kõik "loomad metsast välja :)


Kas nii, et kõigepealt võtab põdra ja ajab metsast välja, siis tuleb metsa tagasi ja võtab sea ja ajab metsast välja, siis kitse, siili, rohutirtsu jne. Või läheb metsa ja haugub kaks korda norra keeles ja mets on loomadest tühi?
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: saksajahiterjer

Postitus Postitas andrus »

Millest nüüd selline järeldus??
See kui keegi on lasknud oma koeral ülekäte minna pole kinni mitte tõus vaid ikka omanikus.
jahismurf
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: saksajahiterjer

Postitus Postitas plaaster »

Ootangi huviga näiteid väidetele (Saksa jahiterjer- ei "aja" kõiki loomi metsast välja / Norrakad näiteks ajavad "kõik "loomad metsast välja). :P Peale mida tahaks ilmselt kõvasti vaielda :evil:
makaronipuurija
Postitusi: 7
Liitunud: L Mär 17, 2007 9:55 am

Re: saksajahiterjer

Postitus Postitas makaronipuurija »

Kogemuste põhjal võin öelda,et "norrakad" suht aktiivsed põdrale ,seale , ka kitsele - kähriku murravad lihtsalt maha. Kasutades "norrakaid" põdrajahil pidevalt võib juhtuda, et ükskord avastad, et pole enam põdrajälgegi. Nad ajavad ikka järjekindlalt ja pikalt, kui eest ära lasta ei õnnestu , siis koera võid otsida teisest maakonnast. Sellest, siis ka põhjus, miks põdrad ära kolivad. Terjer kasvult väiksem, nõrgem ja sellest ka ajud lühemad. Siga ja põder teda eriti ei pelga, seetõttu sageli võimalus kuldijunn juba praktiliselt pesas ära lasta. Tegelikult ajujahti koertega põdrale ja seale üldse ei poolda - liiga palju kära ja asjatut loomade häirimist ja tihtipeale soovimatu looma tabamine või vigastamine. Kõige õigem ikka varitsus või siis hiilimine.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: saksajahiterjer

Postitus Postitas aivar00 »

Minu kogemuse järgi väikest jahikoera loomad ei karda. Seetõttu ka näiteks seakari ei pane koera eest kohe täiega jooksu vaid kipuvad jääma metsatukka tiirutama. Kui koeral õnnestub mõni isend põhikarjast eraldada ja too ka metsast välja tuleb ongi küttidel pidu. Suurekasvulisi jahikoeri aga kardavad ja seetõttu kipuvad loomad ajatavast metsatükist väljuma karjas (just sead).
See, et koer aga ajab 3-4 päeva järjest on juba peremehe viga. Seda asjaolu ma pidasingi silmas mõiste all "ei aja metsa tühjaks"
ikka lõbusalt
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: saksajahiterjer

Postitus Postitas tony »

Loom (eriti siga) tunnetab väga hästi ära kas vastane on "vali" või ei.Näiteks kui kuldile lahja 3 järgu koer peale saata,siis vana istub pesas,mängib ja tiirutab niisama.Kui aga valjud koerad peale panna,siis lidib kõigepealt 2-3 km enne kui seisma jääb.Huvitav tähelepanek veel:lahja koeraga pesalt lastud kultidel kõigil põied tühjaks lastud,valju koertega tabatud kultidel põied punnis.Minu meelest see näitab ära kui palju siga koera kardab.Aga metsa lööb tühjaks inimestega korraldatud ahelikus kisaga ajujaht,mitte aga üks või teine koeratõug.Kui norrakas istub põdral sabas päev või kaks,siis ta tegeleb konkreetselt ühe ulukiga,teised saavad rahulikult metsas edasi elada.
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: saksajahiterjer

Postitus Postitas raindrenkhan »

Saksa jahiterjeri üks eeliseid on, et teda on hea trantsportida. Ajab häälega looma ja seepärast on kütil ju väga hea valmis olla kui hääl ikka talle peale tuleb :M
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
jyri

Re: saksajahiterjer

Postitus Postitas jyri »

tony kirjutas:Aga metsa lööb tühjaks inimestega korraldatud ahelikus kisaga ajujaht,mitte aga üks või teine koeratõug.Kui norrakas istub põdral sabas päev või kaks,siis ta tegeleb konkreetselt ühe ulukiga,teised saavad rahulikult metsas edasi elada.

100 ja enamgi % nõus loomade häirimise seisukohast.Pane või ajujaht kinni üldse meie oludes!.Ainult ka muud tõud suudavad,kasvõi minu vanameister läänekas noorena "istus" põdral sabas rohkem kui 24h ,just sellepärast soetasingi endale tollal "tutka" , nüüd Astrole üle mindud.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: saksajahiterjer

Postitus Postitas sooviku »

Saksa jahiterjeri(ka teiste terjerite ja takside)kõige suuremaks eeliseks on see,et teda saad terve jahihooaja omaga kaasas vedada.Temaga võid jahtida praktiliselt kõiki loomi ja ka linnu toob ta veest välja.Sügava lumega ta ei sobi aga siis keelatakse nagu nii koerajaht ära :wink: .Paraja lumega lippab ta küll.Väga energiline ja kõva,kileda,metsas hästi kostuva häälega koer.Viga on see,et liigne julgus saab sellele koerale tihti saatuslikuks.
Naine võib olla,koer peab olema!
Vasta