Jahinduse tulevik

Siia paluks filosofeerivad väljaütlemised,mis ehk kaasaegsetele mõistmatud ja tulevikus arusaamist leiavad.
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahinduse tulevik

Postitus Postitas kakuke »

Mul on neist aruteludest jäänud mulje, et liberaalsemad soovivad pea alati reformida asju ja konservatiivid pea alati muutumatust. Veel on nagu kaks eraldi teemat tegelikult, ulukiasurkonna seis ja teiselt poolt igasugused huvid, mis lähtuvad inimestest. Selle teisega püütaksegi tegeleda, aga ei tohi unustada, et teine mõjutab ka esimest.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Jahinduse tulevik

Postitus Postitas aadu kadakas »

Just nii Kakuke, maailmavaatelisus, mis iseenesest väga hea. Peamiselt ongi ju küsimus, kuidas võiks olla ja kas muuta midagi jne. Muuta pole vaja, kui hea on, kuid pigem tõstataksin küsimuse, et kuidas siis Eestis saavutada oma soov, kui soov näiteks säilitada hetkeseisu. Hääletoru ju nõrgavõitu.
Meenub üks arutelu, et kui Eestis referendumi tulemusena saaks võimule üks Aafrika kuningas. Demokraatlikus riigis, kus võim on (vähemalt peaks olema) rahva käes, oleks see siis ju absoluutne.
Jahinduses sama lugu, et kui keegi kuskil midagi ära teeb ja meil justkui jääks osaks kas nõustuda või kritiseerida ainult, siis jama ju...
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Jahinduse tulevik

Postitus Postitas aadu kadakas »

kult kirjutas: Kuule Aadu lõpeta see mittemidagi ütlev keerutamine ja loe ülesse need praeguse jahinduse surmapatud ,mis kohe kuidagi ei võimalda praegusel jahindusel edasi eksisteerida ja sunnib meid alustama tühjalt lehelt.Või on meil sinna tühjale lehele siiski ka midagi kaasa võtta :?:


Kuldi röhatus vaikses metsas on alati olnud muljetavaldav...
Kuna pole ise reformija, siis ainult arvan, et praegune muutmistuhin on taaskord ressursikasutuse pärast, mitte niivõrd jahinduse enese tuleviku pärast. Tegelikult võtsin ma peale Teie viidet ette "Jahimehe käsiraamatu" (Tiit Randla 1979) saatesõna alates "Jahindus on Nõukogude Eestis..." kuni esilehekülje lõpuni. No kui selliselt jahindus meil ka tegelikult toimiks (tänagi), siis olekski ju väga hea. Kui nüüd hakata mingisuguseid jahinduse surmapatte otsima, siis ilmselt üks oluliseim asi on siin riigi osa ning valitsusvälisuse osa suhe. Kui pole tugevat jahimeeste ühist häält, pole loota ka normaalset jahinduselu. Oluline on ka see, et kui hetkel on ok, siis mõne aja pärast ei tarvitse see enam nii olla. Mis ma keerutan, kui sa ikka ei taba ära, kuhu põder võib välja joosta, ega sa ikka saaki ei saa küll.
Tühja lehe võrdpilt on seepärast, et oleks üldse võimalik eristama hakata, mis toimub, mis ehedal kujul toimiks aastasadu, mis oleks totter ja lühiajaline jne. Loomulikult on palju kaasa võtta, aga meil ju hakatakse jälle "loksutama" ning nagu teada on, "mida sogasem vesi..."
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Jahinduse tulevik

Postitus Postitas jorr »

Lp.Aadu Kadakas,sa pole ju reformija ja keerutad aint sogast juttu õpetatud häälega üles.See RandlaTiidu jahiraamat on endalgi praegu riiulis,kuid see vene aegne lugu,või soovid siis vene aegset jahikorraldust Randla Tiidu silmade läbi tagasi tuua?Raskeks läheb ehk,sest siis vaja eraomand kaotada ja kolhoosid tagasi tuua või?Ehk räägid ikka praeguse elu koha pealt ja jahindusest,mis võiks sinu jaoks jahinduses olla ja tulla,mitte lugeda vanu jahilugusid ja sealt nägemust saada?Muide,Vainura Vello kirjutas ka vene ajal,et jahimajandus on plaanimajandus,see tähendab minu arvates,et jahimajandus planeeritakse kuskilt ette ja kuulub vaidlemata täitmisele,umbes nagu Sveigi järgi,et just nii hr.ülemleitnant.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Jahinduse tulevik

Postitus Postitas aadu kadakas »

Ole hea, loe Baddmann`i 08.märts kl.12:41 pm postitust.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Jahinduse tulevik

Postitus Postitas Mart »

Et siis Aadu Kadakas Talina mees ja suiti saarel või siis nii hale mees, et häbeneb oma nime või siis kohe jahinduse tuleviku programm mitmeks sajaks aastaks. :lol: Kuidagi läilaks läheb see filosofeerimisele kutsung juba, ise mitte mingit visiooni omamata.
Ole hea mees ja käi oma visioon välja ja vaatame, mis mõtted teistel juurde pakkuda on.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Jahinduse tulevik

Postitus Postitas Ain Aavik »

Ühinen Jorri ja Mardiga.
Saan aru, et tegu on ilmselt, inimesega, kes on palju lugenud ja haridust paistab ka olevat, kuid kirjapilt ja läbi selle avaldatud mõtted on kuidagi väääääga keerutavad ja libedad :M
Mis siin ikka, jään selle arvamuse juurde, mille olen eespool välja öelnud. Veel mõtteid antud teemasse

Kuna kõik siin riigis on läinud ja läheb totaalse lõhkumise ja lammutamise teed, selle ainsa eesmärgiga ''äri'' ja kasum iga hinnaga ja säädusedki on vastu võetud ja võetakse edaspidigi selliselt vastu selle nn ''äri'' seaduslikustamiseks. Siis tsiteeriksin paari lõiku ministrilt endalt, millega on foorumlased on ilmselt juba kursis ...

Jaanus Tammkivi ütles muu jutu seas Meie Maa tellimusloos 27. 11. 2009 järgmist:

''Täna ei ole enam harvad juhtumid, kus tuhandetel hektaritel alatiseks jahipiirkonna kasutusõiguse loa lunastanud jahindusorganisatsioonid tõrjuvad jahindusest eemale kohaliku elanikkonna. Või siis on jahindustegevus kättesaadav vaid kitsale kildkonnale, kellel puudub side kohaliku kogukonnaga või muu maamajandusliku tegevusega.
Ei ole saladus seegi, et Eesti on muutumas üsna oluliseks jahiturismimaaks ning jahinduses on liikumas üsna suured rahad.'' ...

See lõik on tekstist välja rebitud küll, kuid vaadates sündmuste arengut osades jahipiirkondades ongi see nii, et ainult äri ja kasum ja pärast tulgu või veeuputus ...
Kas läheb selliselt, et olemegi varsti omal maal jahituristid, kes lunastavad kitsa kildkonna ehk siis ''ärituusade'' käest jahiloa jahituristi hinnakirja alusel ja kui tahame jahisaadusest ka veel osa saada, siis maksame jälle vastavalt hinnakirjale ... (raha on meil kõigil ju nagu ratsaobese s...a )
Või pakutakse meile ka muid variante - esialgu on selleks küll veel kõlav sõna ''võimalus''. :M

Loodan, et esmaspäeva hommikul mulle nende mõtete eest peksa ei tehta ...
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Jahinduse tulevik

Postitus Postitas sammal.habe »

siinkirjutajatele peaks meenutama ameerika politsei hoiatust arreteerimisel: kõike, mida ütlete, võidakse kasutada ka teie vastu 8)
selline mõtteparalleel tekkis -et kui ühelt poolt on näha juhtumeid, kus delfi kommentaariumi sissekandeid on kasutatud eestlaste juudiviha või venevaenulikkuse tõestamiseks, võivad siinsegi foorumi osad postitused saada veeks mõne "jahindusuutja" veskile. rebi aga kontekstist välja ja anna tuld.
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Jahinduse tulevik

Postitus Postitas kahro »

uugamets ega saagi avatud kaartidega ei mängi . Minu korduvatele küsimustele pole vastust saand?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahinduse tulevik

Postitus Postitas kakuke »

kahro kirjutas:uugamets ega saagi avatud kaartidega ei mängi . Minu korduvatele küsimustele pole vastust saand?

Mis küsimusele vihjad? Sellest teemast ei suutnud ühtegi Kahro küsimust Uugametsale välja lugeda.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Jahinduse tulevik

Postitus Postitas kahro »

Küsimusi olen edastanud privas kui ka seakaamera teema alt.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahinduse tulevik

Postitus Postitas kakuke »

kahro kirjutas:Küsimusi olen edastanud privas kui ka seakaamera teema alt.

Kas Uugamets käib seal kaamera all sigade juures istumas? :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Jahinduse tulevik

Postitus Postitas kahro »

Ei usu, kuid seakamera teema all kirjutas midagi mille kohta tahaks selgitust!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Jahinduse tulevik

Postitus Postitas aadu kadakas »

kakuke kirjutas:Pessimistina julgen arvata, et neutraalne arutelu siin aset leida ei saa. Ah et miks? Jahimeeste foorum ju ja jahimeeste arvamus on raudselt ühele poole kaldu.


Tuleb tunnistada, et Sul oli õigus. Samas arutleti kohati ju ka tõeliselt kõrgel tasemel.
Kuna olulisem on hetkel selle va uue jahiseaduse ümber toimuv, siis ennekõike oodatakse siit just pigem päevakajalist. Kuna jahinduse arengus lähi- ning kaugperspektiiv ning enamasti vaadatakse kahjuks nina ette, siis mõned mõtted hetke olulistest arengutest.
Menetluses/arutluses olev uus jahiseadus tegelikult pole eriti hea. Kui korraliku metsaomaniku nn üle taluvuse piiri metsakahjustuste(ulukite poolt tehtud) kompenseerimissüsteem ei tööta riigi poolt ei tähenda see aga, et peaks üksnes jahimehe vastutama panema ning ulukiressurssi maaomanikule kamandada anda. Julgen ka väita, et neid korralikke metsaomanikke pole väga palju - enamasti ikkagi ollakse ressursikasutajad. Muidugi on probleem, et Eestis ei peeta eraomandit tihti millekski. Aga ega see uus algatus seda ka nüüd kiiresti ära ei muuda. Kui mõelda, et kes siis omanikest jämeda otsa enda kätte saavad, siis vastus lihtne: riik RMK näol, "punaparunid" oma suure maaomandiga ning alles siis suuremad metsafirmad ning lõpuks maaomanikud vähemtähtsamatena. Seega ma arvan, et kehtiv seadus pole ka paha. Lihtsalt tuleks kuidagi saada maaomanikud-jahimehed ühte paati, mitte pidevalt üritada kahevahele rindejoont tõmmata.
Viskan ka õrritamiseks ühe "kondi". Kui turismijaht (eeldame, et selle hea korraldustaseme kontekstis) käib meil nii, et metssead elavad vabalt ja vallatult kõikide omanike maal, aga absurdsuseni viidud lisasöötmine on karjad harjutanud käima kitsa huvidega härrade territooriumil, siis on midagi väga viltu.
Olen valmis oma mõtteid laiemalt kommenteerima.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahinduse tulevik

Postitus Postitas kakuke »

aadu kadakas kirjutas: ... Viskan ka õrritamiseks ühe "kondi". Kui turismijaht (eeldame, et selle hea korraldustaseme kontekstis) käib meil nii, et metssead elavad vabalt ja vallatult kõikide omanike maal, aga absurdsuseni viidud lisasöötmine on karjad harjutanud käima kitsa huvidega härrade territooriumil, siis on midagi väga viltu.
Olen valmis oma mõtteid laiemalt kommenteerima.

Ma kohe püüan selle kondi kinni. :)
Mis see viltu on, jääb mulle arusaamatuks? Miks see halb on, et loomad mingil kindlal territooriumil püsivad "omal tahtel"?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta