Sako 85 Bavarian

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas Joosep Käba »

Mehel on ju asi juba olemas. :shock:
Kult, kas nüüd peaks selle põõsa viskama ja kohe poodi uue järgi. :shock:
Äkki hoopis soovitaks mis sellega teha saab ja on mida saab.
Üle 150 m rebuskit vast tõesti pole mõtet püüda.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas andrus »

Ja kuni 150-ni võtab ilma igasugu probleemideta.Pealegi ei tea meie milleks kodanik omale selle relva ostis.Võib olla on tegemist lihtsalt pühapäeva jahimehega kes vahest harva komistab ka väiksema looma otsa.Mõnele mehel on pealegi antud juba jumala poolt hea käsi ja täpne silm,et vabalt ära teha oma laskekatsed ja ka jahil eduliselt hakkama saada.
Loomulikult oleks isegi soovitanud algajale väha väiksemat kaliibrit aga kui juba püss ostetud pole tarvis hakata kohe mehel paanitsema.Küll elu õpetab ning mees varsti teab mida tal täpselt vaja on.
jahismurf
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Joosep Käba kirjutas:Mehel on ju asi juba olemas. :shock:
Kult, kas nüüd peaks selle põõsa viskama ja kohe poodi uue järgi. :shock:
Äkki hoopis soovitaks mis sellega teha saab ja on mida saab.
Üle 150 m rebuskit vast tõesti pole mõtet püüda.

Ikka minema ,ikka minema :wink: Igal medalil on kaks külge ,võiks ju ikka teada mis teisel küljel on! Võibolla loeb seda siin ka mõni järgmine esmase relva soetaja :V
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas kakuke »

Paugukartus on asi, millest kult räägib. Ise otsisin näiteks oma 308´legi moona, mille mõju mulle vähim oleks, et teha see üks ja hea lask. Kui elu näitab, et närvikava 9,3mm välja ei kannata, siis pole tõesti miskit muud teha, kui poodi peenama järgi minna. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas andrus »

Ei ole vaja "tonti" näha kui seda ei pruugi üldse ollagi. Seda teab mees ise ja need kes teda kõrvalt näevad.
jahismurf
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas kakuke »

Nii ongi, et inimesed väga erinevad. Olen ise ka tiirus nimetet kal proovinud. Ainult püsti asendist käe pealt suudan ise seda lasta. Lamades või istudes lastes jääks vist küll haigeks. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas andrus »

No mul on olnud juhus liikuvat lastes,et rabasin kuidagi kehvasti õlga ja optika käis õhk õrnalt vastu nina ära.Ja rohkem polnud enam sellel korral isegi rahuldavat tulemust lootust saada.Aga on ikka vahe sees küll kas lased 15 või 18gr kuulidega.15 tundub suht poisike.Aivar00 sugusel mehel paras 18gr tiirus paugutada.
jahismurf
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas andrus »

JA pole vaja 9,3 süüdistada suutmatuses.
Norma tabel.........
Kaugus 250m
9,3x62 15 oryx langeb 37cm
308win 11,7 oryx langeb 36,3cm

Lennu trajektoor praktiliselt sama............tehke omad järeldused :!:
jahismurf
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas kakuke »

Jah, 308´le valime raskeima kuuli ja 9,3´le kergeima ja siis võrdleme tulemusi. :D
Ja oryx on tõsine tegija pika maa peale. ;) Vähemalt 308´le on ikka palju kõrgema BC´ga kuule. Tiirus järgi proovitud, et 308´le on norm kukkumine selle maa peale 25cm.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas andrus »

See näitab lihtsalt seda,et saab ka eduliselt 9,3ga moona valides kaugele lasta.Ja kui inimene tahab nii väga kaugele pommitada ei osta ta kindlasti omale 9,3 vaid uurib ja puurib ennem natukene.
Väga hea kaliiber minu arust ka ainukeseks jahirelvaks.Aga kindlasti inimesel kes suudab ja oskab sellega ringi käia.
jahismurf
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas Joosep Käba »

Häh 308 kõlbab ainult rebuse ja tiirupüssiks. Korraliku, raske kuuliga laseb sama sitasti kui 9,3x62. :lol: :lol: :lol:
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas Ahto Kattai »

6,5 grendel -paha paha, 9,3x (y) .Kuule andrus kas sulle ei tundu ,et see on mõtetu vaidlus? Las jääda nii kuis oli,kellele ema kellele tütar :) Teema algataja ju soovib kõigest teada kas tema otsus oli ikka kõige õigem ja siis rääkigegi nagu asi on ,plussid ja miinused,mitte ärge hakake jahuma siin järjekortse laskegeenjuse sünnist.
p.s. relva võib ju alati ka 300 m peale sisse lasta ja siis nagu kuul ei langegi :wink:
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas kirp »

Minul just vastupidine kogemus - 9,3 lõhub tunduvalt vähem kui peenem ja kiirem kaliiber. Selle hooaja rammusate sigadega probleemiks, et kui rasvaga augu kinni topib, siis pole verejälge ollagi. Lumega pole probleem, aga musta maaga läheb sageli koera vaja, missest, et vaid 50 m eemal sirakil. Üks kiiremaid ja lamedama trajektooriga kuule 9,3-le on 14 g Naturalis. Isiklikult mulle ei istu 15 g kuulid sellele kaliibrile - tagasilöök on kuidagi järsk. 18,5 g on tunduvalt talutavam. Õige ta on, et selle kaliibri tagasilöök võib probleeme tekitada, kui püss halvasti õlas või asend ebasoodus (lamades nt.). Tiirus eriti paugutada ei taha, 10-15 lasku on ikka võimalik üle elada. Põõsas laskmist pole teisega veel süstemaatiliselt katsetanud, teoreetiliselt peaks otsemini jooksma kui kergemad kuulid.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas aivar00 »

Kirp võttis sõnad suust. Ka minu tähelepanek on selline, et 15 gr kuuliga on tagasilöök kuidagi äkkilisem kui 18 gr. Proovisin ka 30-06 11 gr kuuliga. Püss oli küll Tikka aga tundus olevat sama minu 9,3-ga. Tea kas ise nii tuim elukas :lol: , et ei tee vahet. Sama ka 12 cal sileraudsega.
Kui võtta peale 9,3-e aga kätte näiteks 6,5 10,1 gr, siis tundub viimane tõesti nagu õhukas olevat :lol: :lol: :lol:
Kui Kuldi poolt mainitud medali teist poolt mainida, siis mina isiklikult neid ei oskagi enda puhul välja tuua. Kui just asjaolu, et tiiru temaga minnes hakkab rahakotile ja seejärel kindlasti ka õlale :lol: Ise olen tiirus järjest ära lasknud korraga 30 pauku kui relva ostsin- erineva moona katsetuseks ja optika kontrolliks. Muidu on tiirus (y) 22LR ja kui vaja miskit katset või võistlust läbi teha, siis aitab 6,5-st küll :lol:
9,3-ga aga "õngitseda" ei ole proovinud- selleks teised kaliibrid. Minul on 9,3 ostetud ajujahi ja puki relvaks, kus enamjaolt ei pea laskma isegi 100-lt meetrilt. Ja toimib väga kenasti. Oma aeglase ning raske kuuli lennuga tundub palju vähem lõhkuvat, kui kerge ja kiire kuuliga. Loomulikult oleneb palju ka kuuli ehitusest ja tabamiskohast. Kokkuvõttes arvan, et iga mees valib endale mida soovib :lol: ja teiste cal valikuid mina maha tegema ei hakka- kui mulle ei meeldi, siis ma endale lihtsalt toda ei osta :lol:
ikka lõbusalt
jyri

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas jyri »

Kuulge spetsialistid Andrus ja Aivar.Tähis "gr" tähendab granni,mis u.0,154 "g" ehk grammi. :VS Teisisõnu teipoolt mainitud 9 gr on tegelikult veidi üle 1 grammine.Grammi tähis ikka ainult üks täht "g" (b)
Aga mis puutub juba ostetud kalibrisse,siis see ongi juba ostetud.Ühed mõtlevad enne ostu,teised peale.Sama ka koertega-soetatakse mingi Afrika lõvikoer ja siis avastatakse,et temaga Eestis ei saagi jahti pidada.Ja siis hakatakse kehtivaid seadusi ja reguleeringuid muukima. :VS
Mis puutub cal. 9,3 18g kuuli,siis korra üks kodanik palus mind aidata sisse lasta tiirus,kus ma parasjagu oma 6,5x57R seadistasin.Peale esimest lasku andsin kodanikule püssi tagasi,et kõmmuta ise.Vaatamata minu 115kg ja koti pealt laskmisele.
Vasta