Sako 85 Bavarian

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Bigbuck
Postitusi: 3
Liitunud: K Veebr 17, 2010 11:45 am

Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas Bigbuck »

Olen siin uus tegelane oma uue murega. Probleem seisneb selles, et olen ostnud endale esimeseks relvaks Sako 85 Bavarian cal. 9,3x62 ja müüjate sõnul pidi selle kaliibri kasutus olema tõusvas joones, ning selle näitajad pidid kõik olema head.
Nüüd aga olen siin lugenud ja kuulnud erinevaid jutte selle kohta kuidas see ulukid halva tabamuse korral ära lõhub, kuigi oma silmaga ma seda näinud ei ole.
Et kui hull see asi siiski on?

Ette tänades Bigbuck!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas andrus »

Ära vaeva oma pead mõttetute probleemidega. :wink:
jahismurf
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas Feen »

Bigbuck kirjutas: Nüüd aga olen siin lugenud ja kuulnud erinevaid jutte selle kohta kuidas see ulukid halva tabamuse korral ära lõhub, kuigi oma silmaga ma seda näinud ei ole.
Et kui hull see asi siiski on?


Püss on abivahend uluki lõhkumiseks. see abivahend saadab teele kuuli, mis siis otseselt seda ulukit lõhub. Ja see kui palju miskit lõhutud saab sõltub juba kuuli tüübist, lengust ning tabamiskohast. Püssi ei maksa niiväga süüdistada (ka karmimate kaliibrite jaoks on leiutatud moona mis vähem lõhub).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Bigbuck
Postitusi: 3
Liitunud: K Veebr 17, 2010 11:45 am

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas Bigbuck »

tänud! :)
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas hendrik »

Esimeseks relvaks on see tõsine kaliiber, samas kui huvi ja isu on, siis miks ka mitte.

Lõhkumise osas ole mureta, rasked ja aeglased kuulid on pigem lihasäästjad kui purustajad, kõik taandub ikkagi tabamiskohale. Ka sellele kaliibrile on hea kuuli- ja padrunivalik, saad leida endale võimalused praktiliselt kõikidele ulukitele, eriti just suurulukitele.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas Joosep Käba »

Sõber laseb pea kõik ulukid selle kaliibriga. 18,5g mega lõhub kitse suht vähe. Proovi käpa tagant läbi lasta. Suurematele elukatele super kaliiber.
Kui pauku ka kannatad siis pole midagi põdeda.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas aivar00 »

Samad sõnad eelkõnelejatega- on hea kaliiber.
ikka lõbusalt
Kaarel
Postitusi: 98
Liitunud: R Mär 05, 2004 9:48 am

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas Kaarel »

Relv hea ja kaliiber tõhus.
Kahju ainult, et tänapäeval jaht väga suuruluki keskseks läinud.
Tark ei torma!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas aivar00 »

Kuidas sellest aru saada :M -suurulukikeskseks. Ma küsiks siis kohe vastu- milline põhjus sind takistab, et sa väikeulukit küttida ei saa?
ikka lõbusalt
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas andrus »

Läheb küll teemast mööda aga pean Kaarliga nõustuma.Vähe on neid mehi kes viitsivad väikeulukitele sama palju või siis natukenegi rõhku panna kui suurulukile.Ma ei pea siin kohal silmas siga passides kähriku ja põllul uitava rebase laskmist.On ju kohe ridadest näha kas on hommikuks orgunnitud põdra või rebase jaht.Koprajahist taksiga pole mõtet eriti unistadagi,seal saab ju märjaks ja mustaks.Ega see rott eriti süüa kah kõlba.
Võta või foorumis relvade osa.90% teemadest keerleb vintide ümber,sile tundub nagu suht mõttetu asi.
Jah on ikka küll suurulukikeskne.
jahismurf
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas baddmann »

OK, aga see teema on siiski eelkõige Sako 85 Bavariani-keskne. Kui see relv osta 9,3 kaliibris, siis kõiki suurulukeid kannatab lasta, aga noh, olgem ausad, rebasejaht pikkadelt distantsidelt pole nüüd küll päris see, mille jaoks see kaliiber mõeldud on. Pihtasaamise korral tapab rebase ära küll, ei vaidlegi.

BM
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Pihtasaamise korral tapab rebase ära küll, ei vaidlegi.

Pean veidi täpsustama- poolmantliga lastes pihustub rebane ära...
Korra oli selline juhus, et tegin hommikul sea luuret. Püss tagaistmel kotis. Noor reps istus ca 60 m kaugusel heinamaal ning vahtis minu autot. Sai siis püss kotist välja kougitud, taskust salv alla ja tuld. Sihtisin ilusti kurgu alla. Repsi juurde minnes selgus kurb tõsiasi, et rebasest oli alles ainult pea ja saba. Neid ühendas omavahel ainult nahariba. Koer oli kah õnnetu- ei olegi tervet repsi, keda rappida. Ülejäänud rebane oli lumele lihtsalt laiali pihustunud.
Häda selles, et salves olid poolmantlid 18,5 gr Oryxiga. See ei tulnud aga kiiruga meelde...
ikka lõbusalt
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas andrus »

308win 11,7 oryx,9,7nosler (ise pole muud kasutanud) lõhub täpselt samuti väikese looma pilbasteks nii,et selle pärast nüüd küll teema algataja põdema ei pea.Veel vähem hakkama uut relva muretsema suurest kurvastusest.
Kunagi siin foorumis oli isegi pilt üleval, kus keegi oli suutnud sea ikka väga katki teha ja kui ma ei eksi siis kah 308-ga.Eks ikka kõik sõltub kuuli valikust ja tabamis kohast.


Kes otsib see leiab :D Ketra aga alla ja vaata mida teeb 308 kehvema lasu korral.
viewtopic.php?f=1&t=4113&st=0&sk=t&sd=a&start=15
Viimati muutis andrus, N Veebr 18, 2010 8:43 pm, muudetud 1 kord kokku.
jahismurf
Bigbuck
Postitusi: 3
Liitunud: K Veebr 17, 2010 11:45 am

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas Bigbuck »

Hea, et vanad olijad antud alal ikka haritud mehed on, saab ikka korraga kõikidele küsimusele vastused.

Super!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Sako 85 Bavarian

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Loe ja imesta! Miks te noormehele(?) selle kaliibri miinustest ei pajata? Ainult BM vihjamisi mainib! Kas ikka võtaksite selle endale esimeseks ja ainukeseks relvaks?
Miinused : raske ja suht aeglase kuuli tõttu lennu trajektoor kaunis kõver,seega kaugemale pisemat looma lasta kaunis riskantne! Eks omanikud pajatage,kuidas selle teemaga lugu on.
Tiirus põmmimise jaoks ka kaunis karm ja seda peaks ju algaja hoolega tegema :M
Vasta