Kobras 2010

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas Olgerd »

Eile loom liikus, lasin aga kadus ära vee alla ja üles ei leidnud. Pärast pauku oli kuulda veel ühte looma närimas eemal, aga pime tuli peale. Täna läksin 19:30neks kohale ja loom oli juba väljas ning kadus ära ja rohkem ennast mulle ei ilmutanud kuigi tegutsemist oli kuulda. Peale selle nägin veel suurt saarmast.
pano
Postitusi: 150
Liitunud: E Veebr 01, 2010 9:43 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas pano »

ma eile käisin lihtsalt luuret tegemas. sõbra maadel on mingi kuivenduskraav, soovitas et mine kae asja. ma loll muidugi ei viitsinud püssi kaasa tassida.jõutsin vist kell 18.00 kohale ja ohsaa pagan kus käis alles trangel. suutsin tuvastada 16kobrast kilomeetrisel lõigul, rohkem ei viitsinud edasi vantsida ,sest meel jube mõru oli.
Koertega on jaht!!!
pano
Postitusi: 150
Liitunud: E Veebr 01, 2010 9:43 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas pano »

ja nagu needus pean nüüd terve nädalavahetuse linnas veetma :cry:
Koertega on jaht!!!
Kasutaja avatar
jahipuss
Postitusi: 121
Liitunud: L Mär 08, 2008 10:14 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas jahipuss »

Täna sai ka passimas käidud aga loom tuleb välja kohe vastu pimedat ja kui kohe kotti ei pane on niii pime et lasta ei saaa .Niiet täna sai looma ainult vaaadelda :twisted:
mõtle mitu korda sihi üks kord
KIGE
Postitusi: 40
Liitunud: L Juul 26, 2008 12:16 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas KIGE »

Meil on kobras aastaid juba märke maha jätnud oma kohalviibimisest. Nüüd plaanis talle külla minna :D , aga ei tea, kas kasutada vinti või jahikat - kogemused puuduvad :oops: :oops: . Sooviks kuulda plusse ja miinuseid. Ah jaa jahkas 16 kal. ja haavel 000. Tänud ette 8)
Kui koer haugub ja püss paugub - siis otsige mind metsast!
Kasutaja avatar
jahipuss
Postitusi: 121
Liitunud: L Mär 08, 2008 10:14 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas jahipuss »

Vindi eelis selles et saad kauem passida ,siledaga see jama kui hämaraks kisub ei näe enam lasta ja võid kodinad kokku panna .
mõtle mitu korda sihi üks kord
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas Joosep Käba »

Kasutaja avatar
jahipuss
Postitusi: 121
Liitunud: L Mär 08, 2008 10:14 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas jahipuss »

Aga huvitav kuidas kobras valgust kannatab, ons keegi katsetand lampi peale last vms .
mõtle mitu korda sihi üks kord
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas kakuke »

KIGE kirjutas:... Nüüd plaanis talle külla minna :D , aga ei tea, kas kasutada vinti või jahikat - kogemused puuduvad :oops: :oops: . ...

Siin foorumis on sellest korduvalt tegelikult jahutud. Rahvas jaguneb kaheks, sileraudse ja vintraudse pooldajateks. Ise eelistan kohe kindlasti viimast (olen ka siledaga küttinud, aga ei suuda vist ühtegi sileda eelist vindi ees välja tuua koprajahis). Eks pead ise ära proovima, kumb rohkem meeldib.
Nii palju nagu ise olen lambiga vette valgustanud, pole seni veel õnnestunud kobrast selle abil seal näha. Tavaline taskulamp siis olnud valgusallikaks. Vesi neelab jubedalt valgust. Aga olen ka teistsugust kogemust ühe küti suust kuulnud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas honkomees »

kakuke kirjutas:... Teemaks siis Kobras 2010. :)
Kes eile käisid, kuidas nende meelest loom liikus? Ise käisin ja suht nadi oli. :M

Ja ma ütleks just vastupidi, viimaks ometi on ka meil kobras liikuma hakanud. See on mingi selle nädala alguspäevadest saadik. Eile nägin esimest korda kobrast juba 19 paiku nosimas, , näitas ennast mitu korda kuid optikas oli ikka läbi võsa...selle paisjärve kõrval ülesvoolu asuv mets oli kopraid täis, üks möllas talusauna tiigis, ühele kutsikale tuli ca 50 m anda 2 pauku, lahkamisaruande järgi pidanuks mõlemad lasud koheselt surmavad olema (esimene kõrva tagant sisse ja nina kohalt välja, teine esikäpa tagant lõikas selgroo pooleks). Sellele vaatamata hakkas peale esimese paugu šokki ringi siplema, läks põhja ja tuli uuesti pinnale, siis konutas minutikese jää servas, vaatasin et korras kuid hakkas rahulikult ujuma ja ronis uuesti jääle. Selle juurde minnes käis kõrval sabalaks, tõin siis püssi ka kaasa ja 2 m esimesest kõrvale jäi teine maha, ka ideaalne tabamus pähe aga ikka möllas vees jupp aega ringi. Mööda puid nende järele turnides oli ikka ja jälle kõrval kuulda laksatusi ... Nädal tagasi oli seal täielik vaikus, üldse ei mingeid väljakäimise jälgi, jääkaane all ilma aukudeta.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas Beretta »

Honkomees, Sa teed kadedaks. Ma see nädal juba 2 korda tühja passinud ja seda ikka kohas kus kobras elab ja liigub, mitte Tuhala nõiakaevu peal.
Grumpy old man
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas Joosep Käba »

Eila õhta Keilas, Selveri vastast otse üle luha Keila jõel kaht isendit vaatasin kella kaheksa paiku. Suured loomad.
Optika oli selline mis mälukaardile kaadri kõrvetab ja koti lihast tühjaks jätab.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas duv »

jahipuss kirjutas:Aga huvitav kuidas kobras valgust kannatab, ons keegi katsetand lampi peale last vms .
Kui vees, siis lootusetu lambiga valgustada(ka led ja filter), laks käib ja läinud. Kuival kannatab valgust päris hästi, lömitab vaikselt, teiste kombel ei vahi valgusesse, ühekorra sai 5 minti vahelduvalt valgustatud(pidasin mättaks) ja siis lõpuks libises vette.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas kakuke »

Joosep, ja kus siis pildid on? :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas raindrenkhan »

Eile oli endal ka edukas koprajaht. Õhtuga sai 3 tükki ära võetud :M Kobrast liikus kõvasti ja kartust inimsese suhtes välja nad küll ei näidanud. Mõnele sai 10 m peale ligi :D
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
Vasta