Mida tassin jahil kaasas

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Vasta
jyri

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas jyri »

Sa Karmo paistad unikaalne isend olema.Ma ju kirjutasin,et mul ka "passimis" püss olemas.Millel optika,kus risti valgustuse automaatikat pole.Seega,kui unustan peale pauku sisse,võib mingi aja pärast tühjaks minna.Videvikus sea taustal valgustamata risti ei näe.Rahakott dokumentidega on alati kaasas,kuivas sisetaskus,seega,kui pukis avastan,et batakas tühi,vahetan rahulikult ära.See plänn ju kõigest 20 sentise mündi suurune.
Aga Sulle on parem hakata reaalsel jahil käima,siis pole vajadust selliseid asju puust ja punaselt selgeks teha .Kas tahad ka seletust,milleks mul tagavarariided autos on? :D
Ja su pädevus ilmakaarte määramisel ja kompassi mõttetuses teeb isegi mind,lobamokka,tummaks! Pole sõnu.Sellise autoriteedi ees peaks tõesti mütsi maha võtma ja kommentaarid lõpetama.
Aga ütle,kas pildil oled oma jahiriietes?Mis firma,kust saab osta?Paistavad väga praktilised olema :D
Viimati muutis jyri, N Veebr 25, 2010 10:25 pm, muudetud 1 kord kokku.
pano
Postitusi: 150
Liitunud: E Veebr 01, 2010 9:43 pm

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas pano »

ausaltöeldes tunnen oma kandi metsi päris hästi ,kuid kompassi pean ikka vajalikuks mine tea millal ümbritsev loodus pea sassi ajab :D
Koertega on jaht!!!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas hundikütt »

Saan jyrist täitsa aru,kui kompass kaasas.Koerte järel käies ja keerutades võid väga lihtsalt suunataju kaotada.Ei jõua ju siis jälgida kuhu lähed ja et uuesti orjenteeruda kus oled,pead ilma kompassita tüki vaeva nägema ,et leida metsas tuttav koht-kivi,eriline puu,kraav jne.,et siis suund paika panna.Tundub et mõni JAHIMEES,ei ole eriti autost kaugemale saanud.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas andrus »

Karmo kirjutas:Ja kompass, kas te oma jahimaid ei tunne või ei oska looduse järgi ilmakaari määratleda?


Ja nii need ajud p.rse lähevadki. :lol: :lol: :lol:
Ma tunnen seda metsa nagu oma peopesa,mis kompassi mulle vaja on.See on lihtne, jõuad sinna kraavile, siis see lagendik paremal ja sealt risti üle olengi kohal.Oih aga siin pole ju kunagi seda kruusa teed olnud. :M Krt ma ju ütlesin teile hoidke paremale.N.hhui te mulle selga ronisite oleks pidanud ikka sinna poole hoidma.

Jube tülikas ja kallis asi on kompass.Sul piisab seal metsas kas või komistamisest ja pükste puhtaks pühkimisest kui oled oma suunaga puus.Kui päike väljas siis veel mõistetav aga vihmane ja tuuline ilm.On see aju nagu mägra peer mööda metsa laiali.
Ma võin küll eksida aga mulle hakkab selgeks saama sinu poolt viljeletav jahistiil.
Viimati muutis andrus, N Veebr 25, 2010 10:55 pm, muudetud 1 kord kokku.
jahismurf
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas Karmo »

Oot-oot andrus, kui sinu arvates inimene metsa tunneb ja orienteeruda oskab on ta salakütt (vabandust aga nii ma sinu postitusest aru sain).
to jyri ei ole mul jah suurt jahilkäimise kogemust 6a. ainult, aga ma võin minna käed taskus metsa ja nädala pörast elusalt ja tervelt sealt ka välja tulla ja selliseid kogemusi on mul küll.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas andrus »

Kus krdi kohas sa salaküti teema leidsid :lol:
Ma rohkem seda arvan,et sa ehtne viil oled metsas. :wink:
Sihitult seigelda oskab iga üks aga metsas sirgjoones soovitud suunas minna ei suuda vast keegi ilma abivahendita.
Ma olen neid elupõliseid jahimehi näinud küll.Ja panevad niii puusse,et vähe pole.Ja kui julged öelda siis..... :P

Karmo........kui sul kompass oleks,siis sa ei oleks pidanud korduvalt nädalaid metsas olema.Oleksid juba samal päeval koju saanud. :lol: :lol: :lol:
Ja kui sa oleks võtnud püssile lisaks raadio või telefoni oleksid saanud abi kutsuda.Või padrunidki vähemalt.Oleks sind paukude peale leitud.Lamp sul ilmselt oli seega sa pimedas said hakkama.,Tikke sul vist kah ei olnud,tuld lõkke jaoks said vist kive kokku tagudes. :lol: :lol: :lol:
Viimati muutis andrus, N Veebr 25, 2010 11:06 pm, muudetud 1 kord kokku.
jahismurf
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas hundikütt »

Usu mind ,kompassiga oleksid veerand tunniga väljas.
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas smtasku »

Ega kompass eksimise pärast taskus ole, ikka sellepärast, et ajus sirgemat liini hoida. Ümber pöösaste pugedes kipub sirge suund kergelt kõveraks kiskuma.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas andrus »

No kui nädala metsas oled siis on ikka abiks küll eksimise vastu.Garanteerib,et ei jää ümber võlukivi ringiratast käima,nagu Unematiga Rannakülast juhtus.:D
jahismurf
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas Karmo »

OK. ma annan alla, ei jõua enam vaielda :lol:
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas aivar00 »

Asi kisub kohati juba nagu kummitoa poole :lol: .
Meil oli umbes 10 aastat tagasi juhus, kus eluaegne metsavaht (siis oli vanust ca 62-3) oli ajus väikeses rabatukas. Tuka laius nn. kaelast ca 150 m. Piki tukka ühel pool heinamaa, teisel pool turbaväljad aunadega. Kolmandas küljes suur raba magistraalkraav. Kraavi ääres ca 300*300 m nõuka ajal külvatud jõhvikapõld, mille kasvab 4-5 m kõrgune kase ja männivõsa.
See meil selline 30 minuti aju koht. Vot see elupõline metsavaht ja jahimees oskas ära eksida selle 300*300 m tükis päise päeva ajal täiesti kainena. Me olime kõik ilusti selle tüki kõrval olevale teele kogunenud ja naerdes kuulasime kuidas mees tegi aga ringe- ae-ae. Lõpuks tegime häält ja mees tuli meie juurde välja. Imestas ka ise kuidas nii sai ära "eksida".
Ise pimedas lumega haavatud kuldile nii järgi käinud, et kell 2 öösel oli selline tunne, et teen tule üles ja puhkan veidi. Peale kehva lasku laika järgi. Laika peremees oli siis 50 aastane. Koer võttis kohe jälje ja veidi aja pärast hakkas haukuma. Siis enam ei läinud mööda jälgi vaid otse haukumise peale. Lähemale jõudes pani kult koos koeraga jälle jooksu- laskmisvõimalust ei olnud. Lumi kohati põlvini. Nii siis mitu tundi järjest. Lõpuks lootus kadunud ja vaja tagasi hakata tulema. Pimedas metsas ei osanud mujale minna, kui oma tuldud jälgi pidi tagasi. Jõudes lagendikule välja selgus "kurb" tõsiasi. Kompassiga otse tulles oleks jalavaev olnud ca 1km. Ringi tampides aga tuli lonkida umbes 5 km.
ikka lõbusalt
enkidu
Postitusi: 61
Liitunud: R Mai 05, 2006 2:14 pm

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas enkidu »

Nendele kes nuga kaasas ei kanna: Kas pärast natukene ebaõnnestunud lasku kus kuul on ka maost läbi läinud ootate nuga orgunnides tunnikese või paar kuni liha marineerib? :lol:

Enda varustus lisaks riietele:
Püss
padrunid 10-50 (sõltuvalt jahist)
nuga
3m tugevat ja peenikest nööri.
taskulamp
võileib (no päeva peale läheb kere ikka heledaks)
Leatherman multitööriist (sees väga hea saag, kruvikeerajad -kui kellegi püss vajab timmimist, traaditangid (on ükskord vaja läinud- sea järgi joostes sai kolhoosiaegsele okastraataiale sisse lennatud)
peibutid (piuksuvile on igal ajal taskus rebase jaoks)
telefon (koos sisseehitatud kompassiga) :)
binokkel
skog
Postitusi: 150
Liitunud: R Mär 30, 2007 12:28 pm

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas skog »

Talvisel ajal.
Püss,
paugud,
nuga,
kummised püksisäärekaitsed munadeni(neid kannan kaasas sügisel, kui on oht märjaks heinaks)
nöomask(kogua aeg kotis ja ei kaalu palju, aga kui on külm, siis väga hea, sama asja ajab ära ka kaelas olev buff)
jänese hädakisa
fiskarsi väike lahtikäiv saag
termokruus
0,5 L termos
6 mm abiköis
pealamp
kompass
1 ürdliköör(see väikeväike)
vahetusmüts(karvane ja soe)
suured soojad käpikud(nii suured et saab tavakinnastele peale tõmmata kui vaja)
raadiosaatja
telefon(koos gepsuga)
suitsud
välgumihkel
varutikud
tulesüütamispulber
varbasoojenduspadjad(see söega)
hetkel vist kõik
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas Pauli »

Kõik sõltub ju sellest, millisesse jahti minnakse. Kui ma lähen oma linnautoga ilusa ilmaga sokku vaatama, on kaasas ainult püss ja padrunid (nuga pole vaja, sest saaki roogin kodus) ja auto peale jäävad ainult 200 l prügikott hüpoteetilise saagi jaoks ja kruvikeeraja (viimane on vajalik auto, mitte jahi jaoks, peale varuratta vahetamist rehviparanduskomplekti vastu muutusid ka tungraud ja rattavõti üleliigseks massiks).
Aga kui ma lähen jahiautoga talvel seajahti (meil valdavalt ühisjahid), on kodust väljuv komplekt säherdune: püss, padrunid, nuga, taskulamp, gps (või kompass), raadiosaatja, tikud, välgumihkel, binokkel, pakk kummikindaid, rull majapidamispaberit, fiskarsi oksasaag, kirves, sapöörilabidas, lumelabidas, 10 m köit (lisaks auto puksiirtrossile), varukindad, pehme peal tungraua alla panekuks 50x50x1,6 cm vineeritükk, mutrivõtmed ja kruvikeerajad, 2x90 l plastvannid, 2l prügikotid trihinelloosiproovide jaoks, 30 l prügikotid liha jaoks, 100 l prügikotid rebaste jaoks, paar kotti vilja (aitavad ka pikapil saba maas hoida), mapp jahipaberitega (sisaldab lisaks lubadele ja nimekirjablankettidele ka jahimaa kaarte jms), ja veel hulk taskutes ja autos leiduvat hädavajalikku kola.
Võileiva kaasastassimisest loobusin, sest elu näitas, et nagunii söömiseks aega pole.
Telefon ja rahakott (koos dokumentidega) on pidevalt taskus.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas Karmo »

enkidu kirjutas:
Enda varustus lisaks riietele:
Leatherman multitööriist (sees väga hea saag, kruvikeerajad -kui kellegi püss vajab timmimist,....

No ma ei tea miks sa metsas püssi timmid, püss vaadatakse ikka kodus enne jahile minekut üle.
Siin on kahtemoodi küsimusest arusaanuid.
Minu küsimus oli: Mis on metsas kaasas (ehk, siis mis su taskutes on), mitte see mis autos on.
Vasta