Mida tassin jahil kaasas

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Vasta
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas Pauli »

Küsimusest sain täesti ühte moodi aru, lihtsalt minu jaoks on taskutes ja autos olev kraam omavahel väga tugevalt seotud. Nii nagu ma ühte jahti lähen ainult püssi ja padrunitega (isegi nuga pole), ei pane ma ka auto peale ühtegi üleliigset asja (nagu mainitud, isegi tungrauda ja rattavõtit, mis ometi kõigi autode standarvarustus, ei ole) ja nii nagu ma teise jahti lähen varustusehunnikuga (raadiosaatjad, gps-id etc.) laon ka auto peale vajaliku kraami (et seale kuskile keset sood järele põristada). Pealegi sõltub taskutes olev kraam ju sellest, milleks ma autost välja astun - kui vaja loobin taskud tühjaks, kui vaja tõstan kraami juurde.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas Beretta »

mosse kirjutas:Kõik sõltub ju sellest, millisesse jahti minnakse.

Aitäh Mossele. et selle lõpuks välja ütles. Muidu tekkis juba tunne nagu kalale je. je. voorumis.
Kui lähed üksinda mereäärde pardijahile, ei ole kompassi ja raadio kaasatassimine vajalik. Sama kui oma pukis siga passid. Tugevam nöör ja nuga võiksid aga olla jne.
Grumpy old man
jyri

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas jyri »

Beretta kirjutas:Sama kui oma pukis siga passid.

Mõtlesin kah nii kuni selle aasta alguseni,kus läksin pukist lastud "kohe kohe kukkuvat" noorkulti vaatama,lõppkokkuvõttes u.2,5km pimedas metsas tolknemist sea jäljel(google earthis mõõdetuna),kuna GPS ega kompassi pole ju pukis vaja :VS .Õnneks oli kuu hästi nähtav ja sai sellejärgi metsateele välja,mitte tagasi pukki või auto juurde.Nüüd on GPS ka pukis kaasas. (y) Lihtsalt mina juba selline olen,et 2 korda samale rehale astuda ei taha. :D
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas Beretta »

Ajan nüüd juuksekarva pooleks. Keegi juba enne mainis, et asjad mis kaasas, mitte autos. Mul nimelt selline pukk, et sõiduautoga saan treppi, üldjuhul ka talvel lükatud tee. Ja mida autosse panna annab on ka enne mind ülesloetud. Aga mida vajaliku asja mahajätmine tähendas mäletan sellest, kui tassisin 26 kilo kaaluvat kobrast ca 1,5 kilomeetrit ja vandusin, et kuhu see ikka taskusolnud nöör on jäänud.
Grumpy old man
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas honkomees »

mosse kirjutas:.... Nii nagu ma ühte jahti lähen ainult püssi ja padrunitega (isegi nuga pole), ei pane ma ka auto peale ühtegi üleliigset asja ... ja nii nagu ma teise jahti lähen varustusehunnikuga (raadiosaatjad, gps-id etc.) laon ka auto peale vajaliku kraami... kui vaja loobin taskud tühjaks, kui vaja tõstan kraami juurde.

Kuna sellise mahavõtmise ja juurdepanemisega on tihti just vajalikud asjad maha jäänud, siis on mul vastupidi, igas autos on täiskomplekt asju (sh noad, kirved, saed, labidad, varupadrunid jne jne) ja ka jahiriiete eri komplektid on täielikult komplekteeritud (st et nuga on vöörihma küljes kogu aeg ja taskud täidetud, ainuke asi mis kolib on dokumentide komplekt kus nii kõigi autode dokid kui ka jahipaberid sees ja kogu aeg kaasas, nii linnaülikonna taskus kui jahiriiete põues. Nii väldin minusuguse hajameelse tüübi puhul tavalist unustamist.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas Karmo »

honkomees kirjutas:
mosse kirjutas:.... Nii nagu ma ühte jahti lähen ainult püssi ja padrunitega (isegi nuga pole), ei pane ma ka auto peale ühtegi üleliigset asja ... ja nii nagu ma teise jahti lähen varustusehunnikuga (raadiosaatjad, gps-id etc.) laon ka auto peale vajaliku kraami... kui vaja loobin taskud tühjaks, kui vaja tõstan kraami juurde.

Kuna sellise mahavõtmise ja juurdepanemisega on tihti just vajalikud asjad maha jäänud, siis on mul vastupidi, igas autos on täiskomplekt asju (sh noad, kirved, saed, labidad, varupadrunid jne jne) ja ka jahiriiete eri komplektid on täielikult komplekteeritud (st et nuga on vöörihma küljes kogu aeg ja taskud täidetud, ainuke asi mis kolib on dokumentide komplekt kus nii kõigi autode dokid kui ka jahipaberid sees ja kogu aeg kaasas, nii linnaülikonna taskus kui jahiriiete põues. Nii väldin minusuguse hajameelse tüübi puhul tavalist unustamist.

Siit loeb välja, et sul varupadrunid koguaeg autos vedelevad.
Kui nii ka on, ära siis avalikult sellest kire!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas andrus »

Jälle ajad mingit seaduse joont näpuga??
jahismurf
jyri

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas jyri »

Sain aru Beretta.Mul kah autos alati,aastaringselt ,koerad kaasas,haavatud uluki jälitamiseks.Ja iga aasta pean paar kolm korda tõdema,et õieti teen.Aga mainitud pukiga on lood nii,et auto u.500m kaugusel,puki ja auto vahel elektrikarjusega piireldud karjamaa,kus aastaringselt loomad peal.Kaasaarvatud tõupullid.Proovi siis 2 koeraga läbi(üle,alt) elektrikarjuse 2 korda ronida ja siis veel hoida ära "konflikt" pullidega! :D .Mul omal kõhe liikuda,sest mainitud liigi esindajatesse eriline usaldus puudub :M ,mis siis koertega minekust rääkida.Aga vanem koer on läbi kõrvade 7kV litaka saanud,võttis ikka tüki aega,ennem kui mõistus tagasi tuli :D (y)
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas Karmo »

Jäta loll jutt jyri, 7000 volti läbi kõrvade :VS
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas andrus »

Karmo....viimast korda ütlen,ennem kui hakkad peaga vastu seina peksma.Tutvu teemaga :!:
jahismurf
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas Karmo »

andrus kirjutas:Karmo....viimast korda ütlen,ennem kui hakkad peaga vastu seina peksma.Tutvu teemaga :!:

Mina püsin heameelega teemas aga pole vaja ju mingit utoopilist teksti kirjutada.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas duma »

minge lõpuks siis kummituppa, läbustate siin
duo on parem
jyri

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas jyri »

Kuule spetsialist!Hakkad juba tõesti tüütama oma paramaailma teadmistega.Võta internetist mistahes karjuse kirjedus ja vaata sealt,kui suur on impulssi pinge.Siis tule targutama.Ma ei soovita sul gümnaasiumi lõpetada,sest Ohmi seadusi õpitakse põhikoolis ja see peaks sul arvatavalt läbitud olema.Jätka oma faasanijahti,kus liskas kompassile pole vaja ei nuga,koera, oskusi lindu prepareerida ja pajugi muud,ilma milleta enamus siinkõnelejaid jäbi ei saa.Me ju ei kommenteeri,kuidas sa suudad 10 sinu eest vabatatud faasanist kõik 10 ellu jätta.Ju siis stiil omn selline,meie omast veits erinev.Või nüüd nimetatakse seda orientatsiooniks? :D
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas Karmo »

Mingi seosetu lalin ja kusagilt on faasanid ka välja imetud.
Tule maapeale jyri :lol:
jyri

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas jyri »

Ma arvan,et Karmol on lihtsalt "päevad" alanud,seega kutsun ülesse kollege suhtuma temasse tolerantselt ja mitte reageerima tema "pärlitele" kuskil nädala,kaks.Ehk siis läheb ise üle,kui veab :M
Vasta