Mida tassin jahil kaasas

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Vasta
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas andrus »

Meid on vist rohkem kui Jyri, kellel taskud manti täis :wink:
Mul muidugi nii palju pole kui Jyril aga mul pole selliseid koeri kah.
Aga see võib olla sõltub jahi iseloomust kah,kui ikka pukist ja auto aknast kaugemale ei lähe pole ilmselt vaja kah seda kraami tassida. :wink:
Viimati muutis andrus, N Veebr 25, 2010 7:53 pm, muudetud 2 korda kokku.
jahismurf
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas honkomees »

jyri kirjutas:... mul peale 3 noa veel mitu(!) nöörijuppi taskutes(kährade riputamiseks,kui endal vaja kiiresti edasi liikuda,sea tassimiseks või kitse riputamiseks mugavamaks töötlemiseks),taskulamp,GPS,mobla,kaks luisku(teemant ja keraamika),pisike binokkel 8x30,tagavara batakad GPS-le ja taskulambile,kilekotid maksale ja veel nii mõndagi.....

kah omal lisaks universaalnoale Mora 2000 paar peenemat tugevat 3 m nöörijuppi ja koerarihm, gps ja varuakud, optika varuaku, moblad (isiklik ja töö oma), noateritaja, tulemasin, pastakas, ahjaa, püss, selle kabal varupadrunid 4+3 ja väike padrunitasku 7+2 padrunit vööl, pabersalvrätikud.
Autos muidugi veel 25 m tugev köis, millega kõik meie pundi põdrad ja sissejäänud maasturid on välja tiritud, kirves, saag, fotokas, labidad, taskulamp, pealamp, autoakult töötav prose , kilekotid, veneaegne laste plekkvann (asi mis kollektiivjahil kõigi poolt nõutud) ja ämber/vannike/termokast lihale, telefonilaadija, varupadrunid, varunoad jne jne
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas honkomees »

andrus kirjutas:Vat ei ole mina näinud veel põdrajahti kus põder koos maoga kaasa tassitakse.....

meie eelistame just seda varianti, miks?
1. Metsast teepeale vinnamisega ei satu oksa/okkaprahti ja mulda kehaõõnde sisse
2. Kärupeal kah tolm ja liivapuru ei satu kah sisse

Enamasti viiakse põder tervena töötlemiskohta, seal lastakse viijate poolt magu, kops välja ja kogu s..t tuuakse tagasi metsa sobivasse kohta, samal ajal teised mehed valmistavad ette järgmise aju ja põdratöötlejad pannakse juba kohe kiirelt ettenähtud ilma jalakäimiseta kütikohale.

Kui on juba väga külm ilm ja aju kohe kusagil kõrval plaanitud (piiratud), siis tehakse ka see kohe ära, ei juhtu selle maoga ja lihaga midagi.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas hundikütt »

Mina topin omad kährad kännu alla ja palju neist sealt kätte saadakse .Huvitav kas sina kuumtöötled oma kährikute liha ja paned karpi ,et keerits ei leviks.Ja meiekandis oli viimane keeritas siga üle 10 aasta tagasi,nii et ei levi midagi.
jyri

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas jyri »

Karmo kirjutas:Mul sinust kahju kohe Jyri, et sellist lisaraskust kaasas pead vedama

Hakkan veenduma,et Sa pole vist üldse jahil käinud.Mis raskustest Sa räägid-5m nööri ja kompass on raskus? :VS Sinu õllepurgid kaaluvad rohkem.Või nn.teatribinokkel koos taskulambiga-see dioodidega,vist 100g maksimum?2 nuga mul vööl,üks taskus.Minu "koertepüssi"(IZ94 kombi,vist 3,2 kg) ja "passimispüssi"(5,5kg) kaalude vahe on vist 2 korda suurem,kui kogu krempel,mis taskutes.Hea kähra kaalub kuskil 10kg,vahest tuleb 3 tk ajust välja tassida ja keegi ei tunne kaasa,et raske. (y) Vähemasti mina käin metsas just ka selleks,et niisuguseid "raskusi" tassida. :D Aga on ka luusereid,kellel ainult tapmise ja trofee saamise himu,kes pole võimelised looma naaberkütile läbi laskma,kuna tollel "mugavam" lasta.Ikka ise.Neil jah,polegi midagi peale püssi,seegi teiste poolt sisse lastud.
Aga teemasse tagasi-unustasin märkida kompassi ja raadiosaatja(kollektiivjahil).Taskusaag kokkupandav mul olemas(2 teraga-üks luudele,teine puudele :D ),aga kuna pussil on "saag" peal,ei tassigi enam.Veel on rahakott jahidokumentidega ja "zanatchkaga",kus eriti rasked tagavara patakad optikale.Koertele on üks rihm,mis otsas hargneb kaheks.Eks kaalu kokkuhoiuks,muidugi :D
Meeldiv lugeda,et algaja on ka keeritsussist kuulnud.Mina olen põdenud "kõigest" borrelioosi,aga see pidavat rohkem seeneliste tõbi olema,kes puuke ja põdrakärbseid käivad arstil eemaldamas,ise ei julge :D
KUTT65
Postitusi: 26
Liitunud: K Jaan 04, 2006 10:53 pm

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas KUTT65 »

hundikütt kirjutas:Mina topin omad kährad kännu alla ja palju neist sealt kätte saadakse .Huvitav kas sina kuumtöötled oma kährikute liha ja paned karpi ,et keerits ei leviks.Ja meiekandis oli viimane keeritas siga üle 10 aasta tagasi,nii et ei levi midagi.

Levib ikka küll.Meitel see aasta juba 5 juhtu,kus juures viimane oli põrsas.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas gunnar »

Karmo kirjutas:Mul sinust kahju kohe Jyri, et sellist lisaraskust kaasas pead vedama :D
Aga tõepoolest võiks selle teema pooleks teha, huvitav kohe teada, mis kama keegi metsas kaasas veab.
hundikütt kirjutas:Aru ma ei saa neist meestest kes ilma noa ja nöörijupita metsa lähevad.Isegi kui koerad võtavad kähriku,no ei hakka ma seda lihakeha seljas koju tassima.10 min.tööd ja jaht läheb edasi.

Ja pole ime siis, et keeritsuss mõllab.


Huvitav teada jah mis varustust keegi kaasa veab, aga see veel ei tähenda et igaüks peaks selle peale ilkuma hakkama. Viide siis sellele samuraimõõga teemalisele soigumisele.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas hundikütt »

No siis käivad meil söömas. Sorry.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas sammal.habe »

samuraimõõka mul küll pole. aga autos olev Libeeriast toodud neegrimatsheete on nii mõnigi kord hädast aidanud. :roll:
TOZike
Postitusi: 33
Liitunud: N Mär 26, 2009 8:24 pm

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas TOZike »

-koerad+ kaelarihmad
-nuga
-püss
-padrunid
-raadio+ varu aku
-gps+ varu patareid
-mobiil
-nöörijupp
need põhivarustuses ja pigem jätan püssi koju, kui noa :V
jyri

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas jyri »

Jätsin mainimata,et minul,kui linnavurlel,kes peab peale jahti veel koju 100km sõitma,on autos:2(kaks!) komplekti varuriideid,nendest üks jahiriided ja teine "tavariided",2 paari vahetusjalanõusid-üks jahi jätkamiseks,teine koju sõiduks,kaks 90 liitrist plastik vanni(isegi tükeldatud 7 tükiks põder mahub ilusti sisse),kirves,auto taskulamp ja muu (sõidu)autoga kassas käiv.
Mida pole-see on söök.Kui jahikäigus kasvõi võileiva alla ajan,enam käia ei jaksa,kütiliinis pole aga minust tolku,sest higisena hakkan kohe külmetama ja teisi segama :VS .
Nii et ootan "tuld" kommentaariumis! :D
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jahinuga

Postitus Postitas andrus »

honkomees kirjutas:1. Metsast teepeale vinnamisega ei satu oksa/okkaprahti ja mulda kehaõõnde sisse
2. Kärupeal kah tolm ja liivapuru ei satu kah sisse

Enamasti viiakse põder tervena töötlemiskohta, seal lastakse viijate poolt magu, kops välja ja kogu s..t tuuakse tagasi metsa sobivasse kohta, samal ajal teised mehed valmistavad ette järgmise aju ja põdratöötlejad pannakse juba kohe kiirelt ettenähtud ilma jalakäimiseta kütikohale.

Kui on juba väga külm ilm ja aju kohe kusagil kõrval plaanitud (piiratud), siis tehakse ka see kohe ära, ei juhtu selle maoga ja lihaga midagi.


Ei ole siiani kedagi need okkad ja natuke mulda maha tapnud.Meil ilmselt selline siia sinna rändamine kisuks palaganiks ära.Ja tundub kuidagi effektiivsem see kohene sollade laskmine.Kõik kampas ja siis läheb jälle pidu edasi.
jahismurf
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas hundikütt »

jyri kirjutas

Mida pole-see on söök.


Koeramehel peab ikka musta leiva viil ka taskus olema.Üsna tihti on energia ja jõud nii otsas,et ei jõua enam,siis nosid selle ära ja jälle edasi.
jyri

Re: Mida tassin jahil kaasas

Postitus Postitas jyri »

Tänan,Hundikütt
Asi selles,et peale suitsetamise mahajätmist(või lihtsalt aastatest) kerkis mu kaal ligi 20 kilo,nii et vähemasti minul jätkub "sisevarusid" nii mõnekski nädalaks söömata käimiseks.Paar musi koertele ja täiega edasi :D
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: Jahinuga

Postitus Postitas Karmo »

Anti kirjutas:To Karmo:

Muarust taskulamp ajujahis päeval küll suhteliselt mõtetu asjandus koguaeg kaasa vedada- hommikul luurel pimedas jälge vaadata või õhtupoole saagi juures askeldada võib isegi asjalik olla. Nuga igaljuhul peab kaasas olema!

Antikene kustkohast sa lugesid sõna "ajujaht"?
Jyri milleks sul optika tagavara batareid kaasas on?
Ja kompass, kas te oma jahimaid ei tunne või ei oska looduse järgi ilmakaari määratleda?
Vasta