Sellier&Bellot

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Vasta
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas Pikk »

Siis peaks kuul hakkama lisaks pikisuunalisele liikumisele ka risti pöörlema, kuna lihtsalt lapiti pöördumisel hakkaks aerodünamika, teda sirgeks tagasi ajama. Selliste kiiruste juures peaks ta hakkama päris kõva vurinat tegema. sama nagu rikozeti korral läheb kuul paraja kiunumisega teise suunda.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas Mart »

Pikk kirjutas:Siis peaks kuul hakkama lisaks pikisuunalisele liikumisele ka risti pöörlema, kuna lihtsalt lapiti pöördumisel hakkaks aerodünamika, teda sirgeks tagasi ajama. Selliste kiiruste juures peaks ta hakkama päris kõva vurinat tegema. sama nagu rikozeti korral läheb kuul paraja kiunumisega teise suunda.


Ja sellise lennu korral ei tabaks ka märklehte :M
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas kakuke »

Mart kirjutas:
Pikk kirjutas:Siis peaks kuul hakkama lisaks pikisuunalisele liikumisele ka risti pöörlema, kuna lihtsalt lapiti pöördumisel hakkaks aerodünamika, teda sirgeks tagasi ajama. Selliste kiiruste juures peaks ta hakkama päris kõva vurinat tegema. sama nagu rikozeti korral läheb kuul paraja kiunumisega teise suunda.


Ja sellise lennu korral ei tabaks ka märklehte :M

Juhus on pime, nagu mõne mehe puhul üldse tekib mõte, et vist tänu tõenäosusteooriale saabki lehele pihta, kui teise laskmist kõrvalt vaadata. Kõik on võimalik. Ma ise lasin näiteks eelmisel kütiliini finaalis liipripõrkest 10 välja, mis muidugi 0´ks loeti. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas honkomees »

kakuke kirjutas:.... Ma ise lasin näiteks eelmisel kütiliini finaalis liipripõrkest 10 välja, mis muidugi 0´ks loeti. :)

heh, kas kossus ka lauapõrkest visatud korvid peaks möödaläinuteks lugema :lol:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas kakuke »

Kui Balodis on kohtunikuks siis vist küll. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas Olavi Kool »

Hehee, eestis on olnud juhus kus võistleja lasi sileraudsest ümarkuulidega jooksva sea siluetti ja lasiteise kuuli teise augu kõrvale nii, et tekkis piklik auk märklehte. Kohtunik luges selle üheks auguks kus kuul risti läinud ja teise kuuli möödalasuks. Kui mees protesteeris ja teatas, et kasutab ümarkuule siis kohtunik jäi endale kindlaks ja väitis, et vahet pole millise kuuliga lased kui on risti siis on risti ning noll jäi kirja.
Aga vintrelvaga on tõesti nii, et võib kuul joosta 50 cm ringi 100meetri pealt ja kõik lasud lapiti. Kes on proovinud lasta 223rem lahingmoona tsiviilrelvast mille vindisamm on 14 siis teab millest räägin. Kunagi juhtus selline asi, et keegi hea inimene oli toonud Tartusse ühte relvapoodi müüki kuule ja väga odavaid, võtsin prooviks ühe pihutäie ja laadisin osa 222 padrunile ja osa kalibreerisin ära ja laadisin Barsi padrunile ja tiirus selgus, et kõik kuulid märgis lapiti sees. Hilisemal vaatlusel sai selgeks, et kuulid olid eemaldatud sõjaväe moona küljest ja kõlbmatu kraam müüki pandud, sain jälle palju targemaks.
Aga 90date alguses kui muud moona eriti saada ei olnud kasutasin ka ise 7EEK-u maksvaid 8x57 Sellier&Bellot moona ja siis kadus ka iga karbi peale vähemalt kaks lasku teadmata suunas ära, ei tea kuhu aga märgini kuulid ei jõudnud.
naised saunas rääkisid
vidrik
Postitusi: 122
Liitunud: T Jaan 12, 2010 12:48 am

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas vidrik »

:D oh mis pasatorm lahti läks,minu pärast pangu iga mees oma relva mida tahab.Aga et kuul külge ette ei keeraks peab jälgima relvaraua twisti ja kui rasket moona kasutad. :lol: seapukist pole vahet millega lased aga kui tahad kaugemale lasta siis oleks enda täpsuse huvides seda jälgida.Olen muidugi näinud ka mehi kel iga padrun on relvas on erinev tootja poolt. :M aga issand loomaaed on kord selline
pano
Postitusi: 150
Liitunud: E Veebr 01, 2010 9:43 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas pano »

ma kasutan oma 30-06 ka seda moon ja olen rahul. Olen kasutanud ka sakot ja normat aga erilisi vahet pole küll täheldanud.
Koertega on jaht!!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Report this post Vasta tsitaadiga
:D oh mis pasatorm lahti läks,minu pärast pangu iga mees oma relva mida tahab.Aga et kuul külge ette ei keeraks peab jälgima relvaraua twisti ja kui rasket moona kasutad.

Kõik õige- sedasi kuulide valikut vastavalt relvaraua twistile teha.
Jutt käib aga sellest, et 19 tk. lendas kenasti ja 1 mitte :lol:
Kokkuvõttes on ka mind see kraaklemine ära tüüdanud :oops: - samas aga vaidlustes selgub tõde :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas kakuke »

Ma ka aru ei saa mis krdima ilkumine siin käib? Kas siis tõesti aru ei saa, et karbis 19 padrunit oli ühe ja see üks oli teistsuguse twisti jaoks tehtud? Järgmine kord tasub poes lihtsalt tähelepanelikum olla ja kohe see müüjal lasta välja vahetada karbist. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas Olavi Kool »

Kuigi selle Sellier&Bellot firma moon on nati teise kvalteediga ja paljudel juhtudel on nende hülsside kasutamine ümberlaadimiseks pehmelt öeldes raskendatud ei saa me ka ilma nendeta hakkama. Sellier&Bellot on üks väheseid kes toodab päris paljusid erinevaid unustuse varju vajuma hakkavaid padruneid nagu 6,5x52R, 9,3x72R jne.

Pilt

Minu teada on sellise moonaga laskvaid relvi Eestis ainult kaks tükki, üks saaremaal ja teine minu sõbra kapis. Saaremaamees võiks kommenteerida ka selle relva saavutusi aga seda siis juba relvafoorumis. Päris palju aega juba selle asja korda saamisest möödas ootaks kommentaare.
viewtopic.php?f=8&t=3842&hilit=6%2C5x52r
naised saunas rääkisid
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas duv »

Pole sel Sellier&Bellotil häda midagi, mul mõned isegi kolmas kord ümber laetud, käivad Lee matriitsist läbi ja jälle ok. Mis puutuib aga 20-nest ühte vigast, siis see küll tundub nats liig olema iseasi, kui 2000 üks, põhimõtteliselt seal 2 võimalust, kas tohutu juhus või siis laskuri vääratus, mis rikosheti tekitas, minu 308-st ja 30-06-st küll kõik antud firma omad normaalselt lasknud.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas andrus »

Aga mina ei teadnud twistist(ega eriti ei taipa siiani) mõnda aega tagasi veel mitte midagi ja põrutasin läbi oma püssiraua igast moona.Küll kergeid ja raskeid aga risti ei läinud nüüd küll ükski kuul.Et siis kuhu ja kelle poole ma nüüd oma murega pean pöörduma? :M :D :D
jahismurf
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas kakuke »

Ikka koalitsioonivägede poole. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas Olavi Kool »

ei noh siis läks ju hästi :lol: tegelikult poes müüdava moonaga ei tohiks midagi sellist juhtuda, et käitub teisiti kui jahimoonale ettenähtud. Saan aru, et siinne arutelu anomaaliate väljasegitamiseks tõstatatigi. Kuigi oma kaliibris (8x57) oli SB moonal tihti kõrvalekaldeid ja ma sellest ka loobusin ei tähenda tegu ainukese tootjaga kellel praaki esineb. Tegemist siis Sako originaalmoonaga mida aastaid tagasi sõber Tallinnasse pääsedes suure hurraaga ostis 10 karpi ja tänu millele vahetasin tema püssil lukuvedru ja veel mõned detailid. Fotol olevasse sütikuavasse panin õiges mõõdus sütiku, et näha oleks mis toimus. Sama juhtus kahe 308 omanukuga, kellest üks sai lihtsalt tugeva laksu vasta õlga ja teisel lõhkus ka nägu parasjagu.
Pilt

Pilt
naised saunas rääkisid
Vasta