Koerte tähtsus jahtkonnas.

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
jyri

Re: Koerte tähtsus jahtkonnas.

Postitus Postitas jyri »

Tonyle-olemegi kaarega jõudnud jahijuhataja kvalifikatsioonini-kui jahijuhataja on omal kohal,polegi vaja midagist lisaks,joodikud saavad eemaldatud,lollidele puust ja punaselt ette näidatud.Paraku arutatavad sündmused leiavad aset iga aasta erinevates kohtades.Tänavu isegi "kõvas" Diana seltsis lasti koer maha!Islandlastega olen jahti pidanud mitmes kohas ja mitu korda,kas Sinuga koos kah olen,ei teagi.Kordan-kus kord majas,polegi muud midagi vaja.Aga tee see selgeks näit.Noarootsi seltsile,kus koeri lastakse pea iga aasta ja vähe sellest,joostakse veel kütiliinist haukumise peale mitusada meetrit,et siis ise kuulile ette jääda.Minule jooksti.Peale koera ees haavatud põdra minu poolt tulistamist tuli kohalik puu tagant äkki välja.Mees pidi olema 3-4sada meetrit eemal,minu laskesektor pidi olema inimtühi.Kuna ka järgmine päev juhtus sama,rohkem ma seal jahil ei käi-las tapavad ise endit.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Koerte tähtsus jahtkonnas.

Postitus Postitas hundikütt »

Andrus kirjutas:Loen ja imestan...........mis krdi imbetsillidega te jahil käite
Äkki oleks teil endil aeg midagi ette võtta

Äkki oled nii kena ja annad nõu,mida teha. :M
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Koerte tähtsus jahtkonnas.

Postitus Postitas tony »

To jyri:
Koos olime jahil Illari juures jaanuaris aga ega sa vist nime ja nägu kokku pane.Võib-olla käib islandlasi Eestis rohkemgi aga mina neist kuulnud varem pole (v.a.kaks aastat tagasi Jõgevamaal).
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Koerte tähtsus jahtkonnas.

Postitus Postitas andrus »

hundikütt kirjutas:Äkki oled nii kena ja annad nõu,mida teha. :M


Kuulge inimesed,mis te olete lasteaias või kus krdi kohas.Võiks ikka nii palju mehed olla ja kõva häält teha ning asi paika panna.Kui on ikka segane kuju siis on temaga jutt ühel pool ja kõik.Kui ikka inimene ei saa ohutusreeglitest aru ja teeb seda mis pähe tuleb ei ole tema koht jahil.PUNKT
See jutt kehtis oma seltsimeeste kohta.Turistidega vast jah teine teema,kui ikka on tõesti lammas ja ei tee koeral ja seal vahet siis las maksab kasvõi 300.Oli raha,et tulla olgu ka raha,et oma p.sk kinni maksta.

Ma isegi ei mäleta,et meil oleks olnud kunagi juttu kui palju kellegi koer maksab,sest see täiesti mõistetav,et koeri EI lasta.Kui ikka näed,et koer on liiga ligidal las minna see siga.

Ja veel......
Kui ikkagi sellised asjad teil järje pidevalt toimuvad kas ei oleks aeg hakata peeglisse vaatama?
Sellisel juhul on teil lihtsalt kord käest ära ja süüdistada on teil ainult ISE ENNAST.
Ilmselgelt ei käiks ka mina Jyri moodi jahil kus puudub igasugune kord.
Ilmselgelt lõhnab sellises jahtkonnas asi korralageduse järele ja võib olla enam kui kindel,et seal pole suhted korras ka maaomanike ja kõige muuga mis puudutab jahindust.Sellises piirkonnas olekski paras viia läbi reform ja see kamp lihtsalt laiali lüüa.
jahismurf
jyri

Re: Koerte tähtsus jahtkonnas.

Postitus Postitas jyri »

Tonyle-koht ja aeg klapib.Paraku minu puuduste pikas loetelus :VS on mälu puudumine nägudele ja nimedele esimeses reas.Küll aga mäletan hästi sündmusi.Kaasaarvatud jahti islandlastega ka eelmise aasta jaanuaris/veebruaris.Tollal käisin kaks ja enam korda nädalas jahil,ilmaolud ju olid soodsad.Lisaks endale tean Tallinnas veel kahte-kindlasti on rohkem-kahe läänesiberlase omanikku,kes kah "külalisjahtides" käivad.Ei ole ei mina ega mu koerad (v.a.mu vanem)mingi unikaalsus,isegi kõigest pealinna mastaabis mitte.Seepärast täpsustasingi,kas ikka minuga jahis olid. :D Häbeneda pole minul kah midagist-ammu sellest east väljas (y)
Andrusele tänud selge ja lühikese kokkuvõtte eest (y) .100% toetan (b) :D Paraku esksisteerib seltse,kus esimees(või jahijuhataja) "omab veel palju arenguruumi",nagu ka minu noorem koer hetkel :D
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Koerte tähtsus jahtkonnas.

Postitus Postitas andrus »

Jah ja sellisel juhul ongi selts teinud vale valiku, kui valis taolise arengu puudulikkusega tegelase ette otsa.Viga annab ju koheselt likvideerida ja valida uus, kainelt ja targalt mõtlev väepealik.
jahismurf
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Koerte tähtsus jahtkonnas.

Postitus Postitas hundikütt »

Andrus kirjutas:Ja veel......
Kui ikkagi sellised asjad teil järje pidevalt toimuvad kas ei oleks aeg hakata peeglisse vaatama?
Sellisel juhul on teil lihtsalt kord käest ära ja süüdistada on teil ainult ISE ENNAST.
Ilmselgelt ei käiks ka mina Jyri moodi jahil kus puudub igasugune kord.
Ilmselgelt lõhnab sellises jahtkonnas asi korralageduse järele ja võib olla enam kui kindel,et seal pole suhted korras ka maaomanike ja kõige muuga mis puudutab jahindust.Sellises piirkonnas olekski paras viia läbi reform ja see kamp lihtsalt laiali lüüa.

Arvan,et korraga meil lood,nagu igas keskmises seltsis,maaomanikega suhted head va. mõned erandid nagu ikka.Probleemi põhjus lihtsalt selles,et aktiivseid jahimehi,kes pidevalt käivad,on vaevalt pooled.Ülejäänud on sellised,kes käivad ainult põdraajus.Koertega jahti pole nad elades teinud ja oma viimase looma lasid 10-15 aastat tagasi.Kui nüüd selline juhtub sul koertega jahile,ongi hädad käes.Keelata sa teda ei saa,enne jahti räägid ohutuse üle,aga kindel sellistes olla ei saa.Nagu siin Jyri mainis,et olles koeaga metsas,ei tea kunagi kust põõsast mees võib välja astuda,kuigi ta koht peaks kusagil sihi peal olema.Selle mehe võid õhtul paika panna aga järgmine kord on juba uus mees pundis ja koeramees muretseb jälle.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Koerte tähtsus jahtkonnas.

Postitus Postitas tony »

hundikütt kirjutas:Ei suudeta seal palju tähtsamaid asju selgeks rääkida ja ära vormistada,mis me siin siis ühest jahikoera hinnast räägime. Või on siin inimesi kes on suutelised selle teema ka nii kõrgele viima.Ise olen küll arvamusel,et see vast ikka iga jahtkonna kodukorras kinni.Eks sellepärast sai ka siin üles tõstatatud,et uurida, kuidas mujal olukord on.


Mis teie pealiku nimi on?Olles ise ka Pärnust mõtlesin,et äkki on au tunda.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Koerte tähtsus jahtkonnas.

Postitus Postitas andrus »

Hundikütt..siis ongi aeg teha süda kõvaks ja keegi avalikult "oksa tõmmata" teistele eeskujuks.
Kui ikka inimene elementaarsetest ohutus reeglitest aru ei saa,ei ole tema koht jahil.Ma ei saa aru, mis siin nii keerulist ja mõistetamatut on??

Ja mulle tundub,et üks suur põhjus ka koerte laskmise juures on optika.Lendavate sigadega paha tihti ei märgata koera.Siit ka minu eelistus koertega jahil on lahtine sihik või suurenduseta abivahend.
Viimati muutis andrus, P Mär 07, 2010 11:52 am, muudetud 1 kord kokku.
jahismurf
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Koerte tähtsus jahtkonnas.

Postitus Postitas tony »

[quote="jyri"].....Ei ole ei mina ega mu koerad (v.a.mu vanem)mingi unikaalsus,isegi kõigest pealinna mastaabis mitte.Seepärast täpsustasingi,kas ikka minuga jahis olid. :D Häbeneda pole minul kah midagist-ammu sellest east väljas......

Müts maha aususe eest :wink: (b)
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: Koerte tähtsus jahtkonnas.

Postitus Postitas Ax1600 »

Laika- soetamine ja 7 aastaseks kasvatamine (toidud, ravid jmt. kulud) maksma läinud ca 80 000. Võtan kolm seltsi:
1. Aju käib ainut koertega ja selts abistab mehi igatpidi koerte kulude katmisel. Peale sellise jahiviisi juurutamist on jahi tulemused ideaalilähedased. Ütlen ainult väga arukas juhtimine.
2. Selts kus kisaajud koos koertega. Olen jälginud palju kordi gepsult kuidas loomad panevad ajust läbi nii et isegi ajumehed neid ei näe. Siiski koerte olemasolu kompenseerib ajumeeste vähemust looma leidmisel ja üles ajamisel. Pole küll koerameestele kompenseerimisi, kuid meestel omal piisavalt arusaamist ja suuremad jahijärgsed vigastuste kulud klapitakse kokku. Täitsa rahul sellise seltskonnaga.
3. Selts kus on mehed arusaamisel- koeramees on vabatahtlik ja on nn. vabatahtlik- sunniviisiline ajus käimine ja nendele looma ette ajamine. Siinkohal kui on tekkinud jahikäigus vigastus siis rahalise abistamise küsimise juures keeratakse selg ja viiakse jutt kiirelt mujale. Mis puutub muudesse kompenseerimistesse, siis näiteks koeraports ei tule kõne allagi, sest siis ju saab keegi vähem. Omane on ka see, et enamus mehi ei tõsta jalgagi ajusse.
Võite ju ise arvata kus normaalne jahis käimine ja kus mitte, ning kus tulemused paremad ja kus mitte.
antonio
Postitusi: 25
Liitunud: T Nov 10, 2009 11:25 am

Re: Koerte tähtsus jahtkonnas.

Postitus Postitas antonio »

Jyri krjutas:
Ja kui keegi sihib või laseb(mööda) minu pereliiget,saab kindlasti hammastesse oma enda püssi kabaga(palun moderaatoreid teksti mitte kustutada,see pole vägivallale õhutamine,vaid elu ise)

Tehakse koera läheduses pauk-Häda!!!

Jyri kirjutas:
jah,üks põhjustest on usalduse puudumine,kuna mitme sõbra koerad pauku saanud!Täitsa üksi käin u.30% jahtidest,enamuses 2..4 meest.Kui rohkem,siis leidub kindlasti keegi,kes teiste töö tulemuse tuksi keerab

Kui keegi sõrme sirgu jätab-ikka häda????,või mismoodi koramehe töö tuksi keeratakse?
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Koerte tähtsus jahtkonnas.

Postitus Postitas rajaleidja »

Joosep Käba kirjutas:Tere lugupeetud koeraomanikud.
On õnn olla seltsis kus palju häid töötavaid koeri, siale töötavaid. Kõiki korraga polegi võimalust metsa lasta. On väga tublid koeramehed. On selts kompenseerinud koerte ravikulusid. Siajahil ikka juhtub.
On õnn olla seltsis kus ei ole selliseid lambaid keda peab mitma kilo euriga hirmutama. Töötav koer on loomulikult hinnaline. Aga kui keegi tuleb oma peniga ja kukub kilkama 3000 või 5000 eurist siis paneme selle koera katkimineku vältimiseks ilust autusse sooja. :shock:
Jahil käik, kas koeraga või ilma on vabatahtlik ja seltskonda millega ei julge koera metsa lasta pole vaja ronida.
Viimati seltsis koeraga õnnetus ca paar- kolmkümmend aastat tagasi juhtund(ma ei mäleta kuna noorem jahimees) ja siis koeramees ise vist vääratas.

Täpsustuseks siis, et selts kompenseerib sea tekitatud "kahjustused", mitte mõne jahimehe hooletusest põhjustatud vigastusi. Õnneks seda pole ette tulnud. Mehed ikka mõtlevad enne laskmist. Omajagu sigu kütiliinil laskmata jäänud, sest on kardetud koerte ohutuse pärast. Siiski on ette tulnud ka mõned(õnneks oma seltsis vaid 2-3) ärevad hetked. Viimane nii umbes kuu aega tagasi, kui kütiliinil lasti siga ja siga jäi keset jäist teed maha. Kerge eluvaim veel sees(jalg oli veel tõmblend) ja koerad jooksid juurde. Kolm koera olid nii 1-2m kaugusel ümber sea. Ja siis otsustas mees sea veel üle lasta :!: Ja kui ma julgesin küsida, mida ta õige mõtleb, kui laseb nii, et koerad ümber ja tee jääs, siis ei saanud tema aru, et oleks midagi valesti teinud.
Ja see 3000 või 5000 euri koera maha laskmise eest ei ole midagi utoopilist. Nagu Tony ütles, siis väljapool eestit ongi koerte hinnad sellised. Vaadake või siia: http://www.laiki.ru/rel.html
Eestist võid muidugi 5-6000 krooniga kutsika kätte saada, aga et saada sama head koera, pead võibolla 4-5 koera enne ära pidama ja siis satub samaväärne alles.
Ise ma kütiliini nii väga ei kardagi. Küll aga seda, et ajus keegi rumalusi teeb. Kütiliinile tuleb üldjuhul ikka kõigepealt uluk ja siis koer järgi. Teinekord ka kõrvuti muidugi. Metsas aga seaga madistades on koer kiire kui välk. Ja siis pead oskama koera käitumist lugeda. ei saa nii, et lähed juurde, pauk ja siga kummuli. Sügisel, kui koerte eest sai suur kult lastud, siis sai ikka oma 10-15 minutit enne saatuslikku lasku jälgitud, kuidas koerad käituvad ja millises situatsioonis eemale tõmbuvad. 4-5 korda paned juba püssi palge, aga lasu jätad tegemata, sest pole kindel. On omalgi ette tulnud juhus, kus peale lasku käed värisevad. Kaks koera ilusti kesikkulti haukumas, üks ühel pool, teine teisel pool, aegajalt vahetavad omavahel kohti. Ootad ja vaatad, millal lasta. Vaatad, et hetk õige, vajutad päästikule ja samal ajal jookseb koer sea ja püssitoru vahelt läbi. Murdosa sekund ja kuul ei oleks olnud seal otsaees vaid koera keres.

Õnnetusi võib juhtuda, aga lauslolluseid tuleb karistada. On see summa siis mis ta on.
jyri

Re: Koerte tähtsus jahtkonnas.

Postitus Postitas jyri »

Antoniole-ma ütlesin,et teiste jahimeeste,mitte koera,töö untsu keerab.Toon vaid paar näidet oma praktikast-panin mehe,igati tore teine,kütikohale ja seletasin,et üks põdra ülekäik on temast 50m paremal,teine samapalju vasakul.Põder läkski üle,kust oodatud,aga meest postil polnud.Tema "arvas",et parem koht on metsatee kurvis,siis "näeb nurga taha kah".Sellega ta keeraski kõigi teiste jahist osavõtjate pingutused tuksi.Teine näide,vist juba kirjutasin-seajahis täisringiga luuret teha võimatu,panime kütiliini paika.Mina koertega mööda jälgi "ajusse".Koerad 5 min.pärast tagasi.Saamata aru,milles asi,jätkasin mööda searada minekut koos jõe(oja) forseerimisega ja rägastikus roomamisega.Jõudsin jälgepidi sihini ja näen,et searajast küti jäljed üle.Küsisin siis,miks ta kohe ei teatanud,et sead ajut väljas-tema vastas,et "käsku polnud jälgi vaadata",talle öeldi,et mine sinna,tema läkski.Poolteist tundi lühikest talvepäeva aega kadunud,kütid külmetanud,tuju vastav.
Aga et keegi oleks sanud nuhelda "sõrme sirgeks jätmise eest" kahtlases olukorras-pole minu praktikas vist küll ette tulnud (y) .Ju siis vähe jahil käinud,arvatavasti :D
jyri

Re: Koerte tähtsus jahtkonnas.

Postitus Postitas jyri »

Kaarel kirjutas:

Sellepärast käidki enamasti üksi jahil või?[/quote]

Üle 20 aasta käisin sama "pundiga".Siis tuli jahimaade "ümberjaotus" 90. alguses,"meie maa" läks teistele ja kõik meie sektsiooni jahimehed(nagu ka paljud üle Eesti) muutusid ühtäkki maata meesteks.Sealt said ka minu seiklemised alguse,mis ausalt öelduna juba ära tüüdanud.Tahaks kuskile rahulikku "sadamasse" jõuda aga pole sellist kahjuks veel leidnud :M .Aga aastad,nii minu kui koerte omad,aina lähevad :roll:
Vasta