Verejäljekoerast

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
antonio
Postitusi: 25
Liitunud: T Nov 10, 2009 11:25 am

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas antonio »

A toda lugu teate?
60 aastane mees kiidab sõbrale:ma olen sama tugev nagu 20-aastaselt!
Sõber küsib:kudamoodi?
Noh,mul on lauda taga kivi ,mida ma 20-selt ei jõudnud liigutadagi,praegu kah ei jõua!

Sama hea on tuua näiteks selline verejäljel töötamise situatsioon,kus verd pole,ega ole olnudki.5+
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas duma »

Kõige suurem küsimus on mulle kust kuradi kohast sa said jahijuhataja paberid kui sa niimoodi seadusi tunned?

PS minu arust tuleks see teema mõni postitus tagasi kummituppa või kuskile naljafoorumisse tõsta
JÜRR vs Foorum :lol:
Viimati muutis duma, K Mär 24, 2010 5:24 pm, muudetud 1 kord kokku.
duo on parem
jyri

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas jyri »

Olen palju kuulnud lollakatest(nimetatakse astronoomideks) kes väitvat,et Maa pöörleb ümber Päikese.Iga normaalne inimene,especially jahifoorumlane,teab ju täpselt mida ta silmad räägivad-Päike pöörleb ümber Maa.Ja mott.
Sherlok Holmsi pidas dr.Watson kah kurjategijaks algselt,siis sai aru,et hoopiski detektiiv.Miks teie,foorumlased,välistate,et paljude "nippide" teadmine minu poolt ja seadustes "aukude" nägemine ei pärine keskkonnainspektori kogemustest?Mitte röövküti praktikast?Eesti on kahjuks pätiriik,sest sellised augud seadustes,siin konkreetselt jahindust puudutavates, on pättide poolt kergesti ärakasutatavad.Uskuge või mitte,aga konkreetselt nendest jahtidest,mida harrastan,tean vääägagi hästi kõiki kehtivaid seadusakte.Võin ainult segi ajada,kas Seaduses või Eeskirjas konkreetne asi kirjas,aga see ju ei muuda sisu.Seda enam,kui "inspektorid" on samal tasemel "koolitatud" ,nagu mina "laskeinstruktoriks" (y) .Proovige soojenduseks kasvõi põdra "varitsemine ja hiilimine" minu kirjeldatud moel ebaseaduslikuks teha.Suudate?Ei usu.Aga ilkuminst kui palju.Nii on lood mõnelpool sood.
Dumale-aga mei ju teadmisi keegi ei nõua-maga loeng ära,ja paberid käes.Seda ma ju kritiseeringi! :VS
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas duma »

jyri kirjutas:Dumale-aga mei ju teadmisi keegi ei nõua-maga loeng ära,ja paberid käes.Seda ma ju kritiseeringi! :VS

Ma mäletan, et jahitunnistuse saamiseks pidin ma küll eesti suurulukeid teadma :lol:
duo on parem
antonio
Postitusi: 25
Liitunud: T Nov 10, 2009 11:25 am

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas antonio »

Lõastamata jahikoera laskmine metsa ei ole jaht kui püss on püssikotis.?
Või kuidas hr inspektor
Püss võib sul ka politseis hoiul olla,ikka on see jaht.Kahe kokkutöötava laikaga pole looma tabamiseks püss esmavajalikki.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas andrus »

:D :D :D
Kas nüüd hakkab Jyri päikesesüsteemi kah ringi pöörama???

Maa tiirleb ümber Päikese, kulutades ühe tiiru tegemiseks 365,26 päeva ehk ühe aasta. Maa ümber tiirleb üks looduslik taevakeha nimega Kuu. Lisaks sellele on inimesed alates 20. sajandi keskelt saatnud Maa orbiidile palju tehiskaaslasi. Lisaks Päikese ümber tiirlemisele pöörleb Maa ka ümber oma telje, tehes ühe pöörde pisut enam kui 23 tunni ja 56 minutiga. Maa telg on orbiidi tasandi ehk ekliptika normaali suhtes kaldus 23,4° võrra. See nurk on aastaaegade põhjustajaks.

Teeks nii,et kui sa üritad midagi selgitada,siis sa teed seda lihtsalt ja konkreetselt mitte,et igaüks peab ise välja mõtlema mida sa öelda tahad.Selle mõttetu jahumisega tekitada sa veel rohkem arusaamatusi. :wink:

Läheme sujuvalt verejäljelt ja seaduse mittetundmiselt üle päikesesüsteemi ringipööramisele :lol:
jahismurf
jyri

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas jyri »

Antonio!Näiteks Tony leidis vähemalt ühe sätte,kus mul õigus.Lihtsalt usu mind,et hetkel kehtivate õigusaktidele vastavalt on täiesti seaduslik lasta lõastamata mistahes jahitõugu koer lasu tulemuse kontrolliks.Ma ei viitsi vaielda,kui ei usu,ärge uskuge,tehke siis vähemalt "kodutöö" ära-"ajujaht septembris" nimeks (y).Leidke,miks see ei ole rakendatav? Rajaleidjale püstitaks teise ülesande-leida enda toodud tsitaatides väide,et haavatud uluk,keda koeraga jälitatakse,peab olema tingimata jahi tulemusel haavatud.Mitte autolt saadud löögi tulemusel.Keegi vist ei vaielnud vastu,et haavatud uluki surmamine pole jaht.Siis ütleks teistele kah,kui välja loed.Jõudu tööle!Kui vastused käes,asume teiste,keerulisemate situatsioonide lahendamisele.
Lihtsalt infoks-kui mu koerad oleks igal või kasvõi üle ühe,lahti laskmisel põrutanud kedagi murdma,ma poleks neid kunagi lahti lasknud,kuigi õigus selleks on.Õnneks Kuusik Jaanuse Rembo verd nendes pole(nooremas üks tilk ainult),seega julgen lasta.Seda selleks.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas andrus »

Ma nüüd korra Jyri veel küsin ülse selle karu laskmise..........millega sa seletad seda 100m pauku???Ok 3m pealt teed enesekaitse lasu aga see teine lask mis 100m tuleb???Armupauk??
Ära sa nüüd mees seadusetegijaid ja nende täitjaid nii lollideks kah pea.Sul võib olla enda peas toimivad need seaduse augud aga reaalsus on midagi muud.
jahismurf
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Üks mees itsitab provotseerides pihku ,kuidas hulk mehi püüavad tõestada et jyri on eesel :wink:
antonio
Postitusi: 25
Liitunud: T Nov 10, 2009 11:25 am

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas antonio »

Lasu tulemuse kontrolliks lased koera lahti,st. jaht kestab veel.Kas püss on kotis või kusagil mujal ei oma tähtsust.jaht kestab juriidiliselt,ka reaalselt ju.

et ongi niivõi?:kui keegi(st inspektor) tuleb,ja sinu laikad silkavad suvises metsas,sealuba avatud,aga mitte haavamise koht.Siis sinu lasu kontrollimise jutu peale surutakse kätt ja minnakse rahus edasi?
Vaevalt.Saad teada millega sa tegelikult tegeled ja see kinnitatakse rahakoti tühjendamisega.Ja õigustatult.!
jyri

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas jyri »

Antonio
Ära pahanda,aga sinu sõnumist on näha tüüpilist lugemisoskuse musternäidist foorumlaste poolt.Nähakse kas seda,mida tahetakse näha või siis saadakse aru nii,nagu keegi on "tõuganud"
antonio kirjutas:Või kuidas hr inspektor

Nüüd vaata veelkord minu tekst üle,kus kirjutan,et mu teadmised võivad pärineda inspektori kogemustest.Ma ju ei väitnud,et olin inspektor.Samas ei väitnud ka vastupidist :D (y) (b) .Aga sina tegid järelduse,et olin/olen inspektor.Sama on paljude asjadega antud teemas,kus nähakse ainult seda,mida tahetakse näha ja ei nähta seda,mida ei taheta näha,sellepärast ei tahagi vaielda.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas duma »

jyri kirjutas:Nüüd vaata veelkord minu tekst üle,kus kirjutan,et mu teadmised võivad pärineda inspektori kogemustest.

Ehk sis selgitad lollimatele mis kogemustel pärinevad inspektorist? Kogemustest v olid ise inspektor? Ma lugesin ka välja nq oleksid sa olnud ise inspektor
duo on parem
antonio
Postitusi: 25
Liitunud: T Nov 10, 2009 11:25 am

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas antonio »

See hr.inspekor oligi mõeldud irooniaga,keegi ei pea nii lünklike teadmistega inimest tegelikult inspektoriks. :VS
A teistele küsimustele konkreetsete vastuste andmine ei teeks tõesti halba.
jyri

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas jyri »

Ma selgitaks nüüd veits muud,et see vaidlus kinni panna-niikaua,kuni jahti puudutavates Seadustes/Eeskirjades pole puust ja punaselt lahti mõstetatud,mis on näiteks"lasu tulemuse kontroll","haavatud uluki jälitamine jahikoeraga" ja palju muudki samateemalist,on kõik vaidlused mõttetud,sest seadusesäte puudub ja igaüks võib tõlgendada,kuidas tahab.Magustoiduks foorumlastele veel üks seaduse "auk"-nimelt enesekaitset puudutav.Mäletan "käsirelva" eksamist,et hädakaitse seisund saabub siis,kui rünne on reaalne ja on teoksil(nii oli 90 lõpus,kui käsirelva eksamit tegin).Siit tulenevalt võib zebral teed ületades lasta maha auto juht,kes "aeglaselt" pidurdab.Sest tema auto võib teid alla ajada ehk oht on reaalne ja parasjagu teoksil.Tuttavad juristid ütlesid,et võib ka kohtus võtjaks jääda.Seda siis Eesti seaduste kvaliteedist üldse ja jahti puudutavatest eriti.
P.S.Palun mitte järeldada,et ristmikke jala ületades hoian tukki laskevalmis :D

Antoniole-ma ei sobi oma lünklike teadmistega inspektoriks tõesti.Inspektorid ju koolituse saanud,nagu kirjeldasin,ehk ei jaga tuhkagi.Minul siiski mingidki teadmised ,mis sellest,et lünkadega :D
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas gunnar »

tony kirjutas:
jyri kirjutas:Tonyle-oled aru saanud valesti .Katset mittesooritanu võib tõesti "formaalselt" osaleda jahis(kui selts lubab).Väikeuluki loa alusel.Formaalselt selles mõttes,et kui tuleb kontroll,võib pääseda karistusest.Midagi muud.Ehk näitab seaduse/eeskirja "auklikust".Ajujahti põdrale võib ju kah alustada 15 Septembril,kus ühed passivad metsateel,teised hiilivad metsas.Paraku liiga lärmakalt,kogenematusest,onju? :D Nagu ka korra kirjutasin,võib lasta loata karu 100m pealt ja vormistada see "enesekaitseks" nii,et koheselt teha teine pauk rinda,alt üles lamades asendist ja 3m kauguselt karust.Pärast öelda,et see oli esimene pauk enesekaitseks ja 100m pealt oli "armupauk",kuna ei julgenud ligemale tulla.Ja jälle pääseb karistusest,sest seadused puudulikud.Pole mõtet jätkata,vaid mõnele teadmiseks-41 jahiaasta staazi juures pole KORDAGI millegi eest karistatud.Kuigi perioodiliselt üritati.



Ära sa märgi,eksisingi. :shock: Tuleb välja,et haavlitega ikkagi võib kitse,ilvest ja hunti lasta, mis sest et laskekatse sooritamata.


Ei ole nii. Õigus on selles osas et kui sul on valge luba avatud siis võid alati väita et olid rebast passimas kui ülejäänd hakkasid sinu juures hundijahti pidama. Pääsedki ära tõesti. Aga, kui sa oled juba lasnud suurulukit siis peab olema olemas jahikatse tunnistus, lased sa siis kuuli või haavliga. Vaata mu postitatud seaduselõiku, tegin ka punaseks et isegi jüri aru saaks. Aga tal on autoimmuunsus loogilise lähenemise vastu...
Vasta