Verejäljekoerast

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas vollifedja »

aa mis siia teemasse päritolu või eriala puutub? Jutt ju koertest ja koera tööst? (äkki peaks kah häbenema et nagu Võrust ja lisaerialaks naisterahvas. Või uhkust tundma?Et sünnipärane Unt?)
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas aivar00 »

vollifedja kirjutas:aa mis siia teemasse päritolu või eriala puutub? Jutt ju koertest ja koera tööst? (äkki peaks kah häbenema et nagu Võrust ja lisaerialaks naisterahvas. Või uhkust tundma?Et sünnipärane Unt?)



:lol: :lol: :lol: Kuidas sa siis aru ei saa- kõik "relvad" on lubatud selleks, et selgeks teha kui lollid on kõik ja kui tark on üks inimene. Läheb ikka päris laste liivakasti välja- aga vot minu issil on suurem..... kui sinu issil :lol: :lol: :lol:
Koerad, koerte töö, foorumlase sugu, amet või vanus ei oma mingit tähtsust :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas vollifedja »

Kus nüüd baddman on? muidu usin kustutama-sulgema (keelan-poon-lasen?)Või tema taluvuse piire polegi veel ületatud? Ah?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas baddmann »

OT:
BM ootab Jõgevamaal Härjanurme kalakasvanduses, et näha SLK ja SK taksi vahelist võidujõllitamist.

T:

Püsigem teemas. Kes arvab, et teemaks on jyrr ja co, siis tema ärgu püsigu teemas.

BM

P.S. Kuufaas on 0.72.

bm
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas Jägervision »

:lol: No, mu dobermann jookseb lihtsalt oma lõbuks 45 km/h nii et on veel arenemisruumi :lol:

Ma ei tea püstkõvadest midagi aga kui nood suvel mitte verejälje ajamiseks head ei ole, siis olekski võibolla hea leida koerad muudest tõugudest. Retriiver ja taks tulevad mõttesse. Nagu vollifedjagi kirjutas, on küll ka "rosetijahikoeri" kelle omanikud oma koertele tõuomast tööd tahavad pakkuda. Seda enam oleks motivatsiooni, kui sellest kellelegi reaalselt abi võib olla (rääkimata sellest, et ilma jahimeestest tuttavateta ei ole õpetamiseks verd niisama lihtne saada). Takse on siin-seal ka jahimeestel endil (enda koera kutsikaski läks jahikoerapõlve pidama) ja ilmselt ka retriivereid. Need vist ei tohiks noortele metsloomadele erilist ohtu kujutada ka siis, kui juhtuvad vale jälje peale minema (algajal koeral võib juhtuda, kui ei ole varem sellist olukorda kohanud ja omanikku ei ole juures, et koeral õiget otsust teha aidata).
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas unt »

jyri kirjutas:Tänud Unt (y) (y) (y) (b) (b) (b)
Ootasin,kas ja kes ikkagi näitab nendele Paikuse kooli kuulajatele(magajatele) Pärnumaalt + mõned mulgid,kuidas seadusi/eeskirju tõlgendada ja mis veel olulisem-täita.Alati ju leidub keegi silmaklappidega,kes ainult ühes seaduse sättes hullunult kinni ja ümbertoimuvat ei näe.Samuti arvasin,et targad inimesed selles ja ka teistes taolistes foorumites sõna ei võta.Tuleb välja,et eksisin.Respect (y) minu poolt.Ka pr.VolliFedjale samuti austus,sest nägi probleemi tervikuna ja pakub ka reaalseid lahendeid just teemas kirjapandule erinevalt "mudapildujatest" militsionääridest.
Head tööpäeva jätku soovides/


Hea jyri

Sa räägid selles postituses foorumi rumalusest ja mainid, et ". . . keegi silmaklappidega,kes ainult ühes seaduse sättes hullunult kinni ja ümbertoimuvat ei näe." Loe palun oma 22 Märts 2010, 19:40 postitust. Sellist jama ei ole ma veel suutnud siit foorumist kusagilt lugeda.

Siit tsitaat sinu postitusest

"Julgen väita,et tänu piisavalt suurtele jahikogemustele ja piisavalt hästi tundvat seadusi saan vabalt tulla Mai kuus(praegu liiga lumine) sinu jahimaadele,lasta seal oma koerad vabaks ja võtta nende eest näiteks kesik või põder oma revolvriga(mitte 22LR,mul ka .38 olemas).Karistamatult kusjuures.Sest seadus lubab jälitada koertega haavatud ulukit.Kuskil pole öeldud,et minu poolt või jahis haavatud.Edasi-seaduse kohaselt haavatud uluki surmamine pole jaht.Järelikult ma jahti ei peagi,kui lähen metsa oma koertega püüdma "autolt löögi saanud ulukit",nagu just ühest möödasõtvast autost,numbrit ei pannud kirja,mulle öeldi.Minul "juhuslikult" koerad kaasas.See on ekspromt näitamaks,et kes otsib,see ikka leiab (y) .Antud juhul siis seaduserikkumises."

Loe ja imesta. Võta nüüd Jahiseadus kätte, istu laua taha ja kontrolli oma väited üle. Ja siis . . . mina leiaks endas sellist julgust, et vabandaks foorumi ees.
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas Jägervision »

Natuke parafraseerides võib vist öelda, et siis teema oli hea aga välja tuli nagu foorumites ikka :roll:
jyri

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas jyri »

Hea Unt
Tavaliselt ma tõesti vabandan,kui mööda panen.Nii tegin ka selles foorumis suuruluki teemas Andruse ees.Ja nagu Sinagi,pean vabandust loomulikuks.Selle "ekspromdi" eest ei pea vajalikuks vabandada inimeste eest,keda eelnevalt üheski sõnumis(v.a.viimastes,võib olla) ei halvustanud isilklikult ega nende koeri või vaateid(usun siin Hundiküti tähelepanekut)Vastupidi-minu sõnumites nähti "jama",valet,liialdust ja enesekiitust.Ju siis olen tõesti loll,et ei oska ennast väljendada nii,et enamus aru saab.Ehk siis olen vales kohas ja vales seltskonnas sõna võtnud."Ekspromt" oligi ekspromt,et panin kirja (seadused mälu järgi) võimaliku situatsiooni ja sellest "puhtana" väljumise võimaluse.Nagu ka ajujahi läbiviimise kirjelduse Septembri kuus,millele ei saa järgneda karistus.Juriisiliselt ju kõik OK või keegi vaidleb vastu?Tahtsin ju näidata,et meie seadused puudulikud,sest tehtud mitteproffide poolt.Aga mis lahti läks?
Kui arvad,et see koertega autolt löögi saanud põdra võõral maal tagaajamine oli halb näide -ju siis oli halb näide,ei muud.See-eest ajujaht-hea näide.Näide sellest,et mistahes kehtivat seadust/eeskirja peab mitte ainult oskama lugeda ja tsiteerida,vaid ka aru saama,mis seal kirjas.Ehk nägema laiemalt,ilma klappideta.Mis siin valet või solvavat?Ei muud midagist.Sina pole mind halvustanud,sellepärast Sulle vastangi.Ja kitse võibki hetkeseisul haavlitega lasta omamata suuruluki laskekatset,sest haavlitega suuruluki laskekatset pole võimalik sooritada.Juhend puudub.Ehk Seaduse säte on,rakendussäte puudub.Hetkel see on fakt,aga mida ma pidin enda kohta lugema?Ja kas keegi üldse tuli mõttele,väljaarvatud vist Tony,tunnistama,et mul õigus.Oh ei,jäärapäiselt edasi :VS Vabandamisest ei räägigi.
Ei tunne isiklikult kedagi foorumist (Tonyga vist kord samas jahis oldud,aga nimi/nägu mälus kokku ei lähe,ju oli siis tavaline "tööpäev" ilma sündmusteta),seega ei tea ju sedagi,et kas Sind paluti minu poole pöörduda sellest,et palju politseinike foorumlastest solvus minu terminile "miilits".Tõttan rahustama,et minu silmis "miilits" ei ole amet,vaid diagnoos,tõelised Politseinikud(tean ka selliseid) selle klassifikatsiooni alla ei kuulu.Kui Sind millegagi solvasin,palun siiralt vabandust,aga nende ees,kes siin iga koma peale kisa tõstsid-ei pea vajalikuks.Sain üle 40 aasta ilma nendeta läbi,saan ka veel selle aja,mis mul Ülevalt määratud püssiga käia.Nii on lood.
antonio
Postitusi: 25
Liitunud: T Nov 10, 2009 11:25 am

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas antonio »

Siinkohal vast olekski paslik lõpetada:
1)Õigus oli Jyril,kes väitis:suuruluki laskekatset sooritamata võib lasta haavlitega hunti,ilvest ja metskitse.
2)Jyri on ka lõpuks nii kena ja ja kirjutab järgnevad read oma käega ümber(jääb paremini meelde ja saad oma hobiga kaua ja kaunisti tegeleda):
Lõastamata jahikoeraga viibimine jahimaal,olenemata sellest kas su püss on kotis või kodus,ON jahipidamine!

Uute kohtumisteni!
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas vollifedja »

Kui nüüd veel teemast, siis lisaks terjerid- on meie oludes tublid jahi ja verejälje koerad...
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas sooviku »

Tublid jahikoerad on terjerid küll aga verejäljele nad hästi ei sobi.Minu arust.Sellise töö jaoks on nad liiga kärsitud.Haavatud või surnud loom leitakse üles küll aga jäljel lõigatakse kõik nurgad otseks.Minu Naksi ei tunne ka surnud looma vastu mingit huvi.Koolend elukat ei haugu,käib korra juures ära ja kõik.Pärast pead mitu korda küsima,et "kus on" ,lõpuks näitab kätte :wink:
Naine võib olla,koer peab olema!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas aivar00 »

Eks see terjeri kärsitus ole ka paljus iseloomus ning kasvatuses kinni. Minu vana foks oli ka täiesti sooda. Praeguse sakslase kohta ütles naine alguses- see ei ole üldse terjer. Nii sõbralik ja rahulik. See aga oli ainult algus...
Minu kogemus terjeriga on selline, et kui saad temale selgeks teha jälje lõhna järgi otsimise, siis seda ta ka teeb terjerile omase tormakusega ja leiab ikkagi looma üles. Hoia teda paela otsas või mitte- aeg-ajalt ikka kargab jäljest kord ühele poole, kord teisele poole. Vot laiba haukumisega :M on ka minul probleeme :M . Kuidas talle selgeks teha, et peab haukuma ei ole veel suutnud ise aru saada koerast rääkimata :oops: . Kui aga loom veidikenegi liigutab, siis kohe kisa lahti. Proovitud küll roikaga kitsenahka-pead liigutada, veidi uriseb ja siis jääb vahtima- mis mind narrid.
Kokkuvõtes on terjer minu arvates väga iseka ja kangekaelse iseloomuga, kellel peab peremees pidevalt "jalga kõri peal hoidma". Kui seda igapäevaselt ei tee, siis tal lihtsalt kaob kõrvakuulmine ära :lol: . Samas taastub ka ruttu, kui talle järjekindlalt(praktiliselt iga päev) meelde tuletatakse kas "peab trummi lööma või tantsima" :lol: .
ikka lõbusalt
under
Postitusi: 47
Liitunud: T Mär 23, 2010 12:52 am

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas under »

et siis metsas koeraga jalutmas ei või käia, ilma et trahvi saax kui koer vabalt ringi jookseb... ja kui tahan jälje trenni koerale teha, vms, pean selleks kuskil loa muretsema ... suht pain in the ass
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas aivar00 »

Eks ta ole nii ja naa. Samas jääb mulle arusaamatuks kuidas seda "koeraga metsas jalutamise keeldu" kontrollima hakatakse :M . Paberil muidugi kõik ilus ja kena, aga kohe meenub nüüdseks manalateele läinud juristi jutt, kui tema berhardiin maanteel ühe tolle aja kohta suht kalli lääne autoga jõudu katsuda tahtis. Autojuht sõitis kokkupõrke vältimiseks kraavi. Tolle mehe ütelus oli- mina ei tea kelle see koer siin ringi jalutab. Minu oma ta ei ole. Minu koer on õues ketis (tegelikult tal oli 2 koera). See on täiesti võõras koer. Ei olnud tol ajal ka kiipe ega tätoveeringuid.
Nüüdseks küll kennelis oleva koera tuvastamiseks võimalused teoreetiliselt olemas, kuid kui juhtub siin juba mainitud asjaolu, et veterinaar ei ole nn. registrisse koera kiibi nr. sisse kandnud. Ja pealegi tuleb too koer ju metsas ka kinni püüda :M
Muidugi asjaolu, et kuskilt otsast peab hakkama asja nn. raamidesse mahutama jälle on too säte asjalik.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
saa
Postitusi: 134
Liitunud: T Juun 15, 2004 2:48 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas saa »

Omades hüperaktiivset jahiterjerit, siis tugeva harjutamise puhul on võimalik isegi temaga verejälje katset teha, aga enne on vaja tublisti trenni teha ja enne eksamit koera kindlasti korralikult jalutada/jooksutada, muidu on nagu tuulispask paela otsas.
Ja katsel tuleb loota soodsa tuule peale, et verejälg ja uluk oleks koera suhtes allatuult, muidu lõikab viimased nurgad kindlalt otseks ja ongi läbikukkumine garanteeritud.
Vasta