Pesukaru

Naljakad juhtumid otse elust ehk kuidas ma ükskord jahil käisin.
Vasta
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Pesukaru

Postitus Postitas aadu kadakas »

Nii kümme aastat tagasi, kui üks soomehärra külas oli, läksime seajahti. Vist oli september, kuid nihuke suine, hea nähtavusega ilm. Tema panin torni, ise läksin mujale. Pimedas läksin järgi ning vanal mure südamel kui kivi: "Kuule, kas Eestis pesukaru elab?" Ma vastu, et küllap mõni pesev pruunkaru meil ikka on. Tema aga surmkindel, et seasöögile tuli hämaras pesukaru ning isegi paar kährikut oli tema pärast ära läinud. Kogu hilisõhtu kaevasime kirjanduses, puistasime netis ning saime teada, et pesukaru Kesk-Euroopas tõesti kolooniatena elab. Aga kas siis nüüd meil ka, va parasiit! Küsisin, et kas saba nägid? Tema vastu, et vähe...
Järgmisel päeval hoidsin tel.toru käes, et Rohu Karlale kõne võtta... Siis lihtsalt mõtlesin: soomlane, hämaras, 2 "Originaali" õhtuga... krt mina ennast küll Karla ees lolliks ei tee...
Mõned aastad tagasi ütles sõber: "Kuule, uurisin veel raamatukogust ning vestlesin ühe bioloogiga... teeme nii, et see oli ikkagi kährik... aga jube hele eksemplar
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Pesukaru

Postitus Postitas peepk »

Saksas neid" pesta armastavaid karusi" on küllaga.Ühte auto rataste alla jäänut olen näind ja peale pidulikku õhtusööki õues ,hulgub neid pimedas ümber maja ja tassivad kõik õue jäänd toidu minema.Ja see hääl,no kui pole enne kuulnud,siis uni igatahes läind hetkega.Kisa meenutab kevadise kõutsi ja kähriku ja veel mingeid koleda looma( :L ) tundmatuid noote on sees :mrgreen: Asulat nad ei pelga ja põhi häda ,mis on, et nagu Tanel Padari laulus "käime katuseid mööda ja kolame pööningute pial"mõni vingem vend kipub korstnasse kukkuma ja omal jõul sealt välja ei saa,ja see sakslastele ei meeldi.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Pesukaru

Postitus Postitas andrus »

vahemärkus....Sal-Salleri laul on see. :D
jahismurf
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Pesukaru

Postitus Postitas peepk »

Noh jah olgu sul Andrus õigus.Musa pole minu rida.
Kasutaja avatar
metsavana
Postitusi: 82
Liitunud: K Okt 20, 2004 6:23 pm

Re: Pesukaru

Postitus Postitas metsavana »

05.09.09. Tabatud nn. ''pesukaru'' seasöödalt õunu nosimas. Ja sõpradele kinnituseks,et mina mitte pläru ei olnud endale keeranud. Lasin oma 9,3x57 sõna sekka öelda ja siin ta siis on. Pildi kvaliteet pole kõige parem,aga ta poole väiksem kui teised kährikud ja tõrjuti teda pidevalt söödalt ära.
Manused
kährik1.JPG
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Pesukaru

Postitus Postitas aadu kadakas »

Hea, et ikka Karlale tookord ei helistanud...
Ei ole sel pildimaterjalil häda miskit. Tookord jäigi see püssisõna lausumata, aga Sul kindel tõestus olemas.
Vasta