steyr pro hunter

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
tikka16
Postitusi: 9
Liitunud: L Nov 12, 2005 6:22 pm

steyr pro hunter

Postitus Postitas tikka16 »

Kas siin foorumis keegi omab sellist püssi?
Mis on head ja vead?
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: steyr pro hunter

Postitus Postitas plaaster »

Kui see püss sulle õlga istub, siis polegi muud viga.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: steyr pro hunter

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Selles hinnaklassis isegi väga hea päästikuga ja täpse rauajooksuga püss! :)
308 Win-iga olen lasknud, tipp-topp! (y)
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: steyr pro hunter

Postitus Postitas kirp »

Mul on raskema toruga ehk siis ProHunter HB. Selle toru jaoks jääb kaba plast vedelaks. Tehases oli sinna, kus kaba eest lõpeb, toru alla kummitükk aretatud. Et läbi ei vajuks. Muidugi ei saa sihukese jubinaga "ujuvast" rauast juttugi olla. Võtsin ära ja lasin kaba eesosa tugevdada (ta seest õõnes ja mõningate tugevdusribide ehk vaheseintega). Seest õõnes plastkaba on sellest hea, et kui tahad püssi tasakaalu või lihtsalt kaalu muuta, siis annab kergesti midagi rasket sisse valada (tinahaavleid näiteks, soovitavalt millegi sisse (liim/vaha), et ei liiguks). Kaba pikkust saab muuta spetsiaalsete õlatoe vaheliistakutega (saab juurde tellida kui vaja).
Muidu on raud korralik (mul 308) ja laseb hästi, vähe kapriisne on padruni suhtes - osa laenguid ei jookse, aga kui hea kombinatsiooni leiad, siis lased 100m-lt kuul-kuuli. Kaasas on ka laskmise katseleht, aga tollest sain küll tunduvalt paremaid tulemusi. Lukusüsteem on väga kindel, nelja nukiga ja tugeva ehitusega. Päästiku tugevust peaks saama ka kruttida, aga ise seda ei ole teinud - oli niigi parajalt pehme ja sujuv. Päästikut saab ka alla lasta ilma, et lööknõel lööks. Optikakinnitustega võib probleeme tekkida. Aga mõningaste aukude ümbertegemistega istub kuju poolest Tikka Weaver-siin (aukude vahe vähe teine). Ise olen püssiga rahul.
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: steyr pro hunter

Postitus Postitas plaaster »

kirp kirjutas:Optikakinnitustega võib probleeme tekkida. Aga mõningaste aukude ümbertegemistega istub kuju poolest Tikka Weaver-siin (aukude vahe vähe teine).

Ostad korralikud MAK jalad ja unusta igasugune aukude ümbertegemine.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: steyr pro hunter

Postitus Postitas Arles »

Üle prahi relv. Omal küll varmint aga need versioonis mõnes mõttes sarnased - Steyri päästik on üsna hea ja isegi mina ei pea seda aeg-ajalt näppima ja kruttima. Paigas=korras. Rauad - veidi vaja jah moonaga mängida, kuid kui paigas, siis nii jääb.
Kui hakkaks uut relva vaatama, siis valiks oleks Steyr üsna esimeste valikute hulgas.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
tikka16
Postitusi: 9
Liitunud: L Nov 12, 2005 6:22 pm

Re: steyr pro hunter

Postitus Postitas tikka16 »

Tänud kõigile kes infot jagasid ja püssi omavad.
Nüüd päris kindel valikus.
Jager
Postitusi: 8
Liitunud: E Nov 30, 2009 2:23 pm

Re: steyr pro hunter

Postitus Postitas Jager »

Austria relvatööstus on alati oma hea kvaliteediga hiilanud.

Mannlicheri relvad pole turul just kõige odavamad, kuid kvaliteet see eest hea. Valmistasid relvasid juba maailmasõdade aegu.

Edu!
tuska
Postitusi: 99
Liitunud: T Dets 14, 2004 5:58 pm

Re: steyr pro hunter

Postitus Postitas tuska »

Jaanuaris sai püssil 10 aastat täis, vigu ei ole, vead on mul endal. Pole paremat päästikut kohanud. Võistlustel, kui raud tuliseks lastud, tabamises hajumisi ei ole, järelikult raud ei paisu.
Ole ainult ise hoolas ja puhasta püssi, lukku ära näpi, ainult õlita.
vahel tuleb ka mööda lasta
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: steyr pro hunter

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Täpsustuseks:Arlese püss on viimane karje (uus mudel), sellenimeline vana mudel on sportlik jahirelv! :)
Vasta