Relva number

Küsimused relvameistritele lootuses kompententsetele vastustele.
Vasta
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Relva number

Postitus Postitas andrus »

Sain garantii korras püssile uue lukukoja.Vana hakkas oksüdeeruma.Aga täna hakkasin seda külge panema ja selgus,et ainuke relva nr. on lukukoja küljes.Aga varuosal seda ju pole.Kas ongi lihtsalt nii,et lähen kuhugile ja lasen külge graveerida või mis värk on?? :M
Krt see ju ikka pressitud nr.peab seal olema.
jahismurf
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Relva number

Postitus Postitas peepk »

Mina teeks just nii,nagu sa oma jutu lõpetad,sest number peab ju olema,kui loal on.Mis raketi teadust seal ikka vaja.mul omalgi kuskil numbrirauad vedelevad.
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Relva number

Postitus Postitas Olavi Kool »

Rössler Titanil on number kuldse värviga raule trükitud ja kui ära kulub siis tõesta, et kaamel ei ole :lol:
naised saunas rääkisid
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Relva number

Postitus Postitas TiitR »

Ka üks näide. Sai oma poolautomaat sileraudsele siis garantiikorras uus relvaraud tellitud. Tuligi raud piiritagant kohale, kuid mida uuel raual enam polnud - oli relvanumber :shock: Selline olukord aga pole kooskõlas relvaseadusega. Jäi minu poolt raud vahetamata ja leidsime relva müünud kauplusega asjale muu, kuid seadusliku lahenduse 8) .
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Relva number

Postitus Postitas duv »

Numbri rauad vaja sebida ja see sama vana number lukukojale peale lüüa(või lasta lüüa), pole see number ju muuks kui identimiseks vajalik, et tegu ikka loal oleva relvaga. Pole ju loogiline, et varuosale number peale lüüakse ja see jäätakse lihtsalt selle hooleks, kes vahetab detaili.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Relva number

Postitus Postitas TiitR »

duv kirjutas:Numbri rauad vaja sebida ja see sama vana number lukukojale peale lüüa(või lasta lüüa), pole see number ju muuks kui identimiseks vajalik, et tegu ikka loal oleva relvaga. Pole ju loogiline, et varuosale number peale lüüakse ja see jäätakse lihtsalt selle hooleks, kes vahetab detaili.

Kui see jutt oli mulle, siis selgituseks niipalju, et mina andsin garantiitaotluse kogu värgiga sisse. S.t. et andsin ka relvanumbrid jne...Kuna poel ilmselt neid numbriraudu pole (on neil see numbrilöömise õigus üldse?), siis oleks pidanud need numbrid sinna lööma juba relvatootja vms...ja vana raua vastu võtma.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Relva number

Postitus Postitas duv »

TiitR kirjutas:
duv kirjutas:Numbri rauad vaja sebida ja see sama vana number lukukojale peale lüüa(või lasta lüüa), pole see number ju muuks kui identimiseks vajalik, et tegu ikka loal oleva relvaga. Pole ju loogiline, et varuosale number peale lüüakse ja see jäätakse lihtsalt selle hooleks, kes vahetab detaili.

Kui see jutt oli mulle, siis selgituseks niipalju, et mina andsin garantiitaotluse kogu värgiga sisse. S.t. et andsin ka relvanumbrid jne...Kuna poel ilmselt neid numbriraudu pole (on neil see numbrilöömise õigus üldse?), siis oleks pidanud need numbrid sinna lööma juba relvatootja vms...ja vana raua vastu võtma.

Tõenäoliselt suures tehases käib numbrite panemine teatava korra alusel masina poolt, mille ümberseadistamine küllalt keeruline ja see jäetud nähtavasti edasimüüja mureks. Kõlbmatu raua likvideerimine peaks ju politsei, mitte tehase poolt käima. Kõige kiirem variant oleks ikka need numbrid ise lüüa ja hiljem vana raud seaduskuulekuse mõttes likvideerimisse viia. Mujal maailmas lihtsalt ei mõisteta meie Nõuka aegset paranoiat, kus ka puu osadele keemilise pliiatsiga number peale kirjutati.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Relva number

Postitus Postitas andrus »

peepk kirjutas:Mina teeks just nii,nagu sa oma jutu lõpetad,sest number peab ju olema,kui loal on.Mis raketi teadust seal ikka vaja.mul omalgi kuskil numbrirauad vedelevad.


MA pole kunagi oma silmaga näinud kuda neid numbreid sisse lüüakse aga kas nagu pole ohtu,et see metall kolkar kannatada saab mingil määral selle toksimisega. :M
jahismurf
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Relva number

Postitus Postitas duv »

andrus kirjutas:
peepk kirjutas:Mina teeks just nii,nagu sa oma jutu lõpetad,sest number peab ju olema,kui loal on.Mis raketi teadust seal ikka vaja.mul omalgi kuskil numbrirauad vedelevad.


MA pole kunagi oma silmaga näinud kuda neid numbreid sisse lüüakse aga kas nagu pole ohtu,et see metall kolkar kannatada saab mingil määral selle toksimisega. :M

Tavaliselt number selle koha peal, kus metall piisavalt paks, et seda mõlki ei löö. Sa proovi algul vana detaili peal järgi, kuidas lüüa, kui kõva materjal on, siis, kui juba läheb löö uue peale.Kui näinud pole, siis õigem kuhugi töökotta pöörduda, kus metallitööd tehakse või veel parem relvameistri poole, ehk oma jahtkonnaski mõni mees, kes asja jagab.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Relva number

Postitus Postitas peepk »

Ju tuleb sama koha peale lüüa,kus vana nr oli.Kui vana koht ei meeldi ,siis seest miskit vastu panna ja lüüa pole mõtet liig sügavale,mingi 0, sügavusest küll.Pea asi et näha on.No relva teras päris "kuketina"kah pole ja seega vaevalt miskit nihu saab minna.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Relva number

Postitus Postitas tony »

Sai mingi aeg tagasi adapter soetatud aga teadupärast neil numbreid peal ei ole.Hambapuur aitas seekorda hädast välja.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Relva number

Postitus Postitas Ahto Kattai »

tony kirjutas:Sai mingi aeg tagasi adapter soetatud aga teadupärast neil numbreid peal ei ole.Hambapuur aitas seekorda hädast välja.

Tony ega kõigil tuttavat hambaarsti pole! :D
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Relva number

Postitus Postitas andrus »

Pm.aitab ka graveerija välja.
jahismurf
Vasta