Kuidas kitsede käsi käib?

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kuidas kitsede käsi käib?

Postitus Postitas kakuke »

Tahes tahtmata, eksisteerib ka materjaalne pool. Sinna pole miskit parata, olgu selleks siis niitja aeg või ka reaalne masinakulu. Mingi motivatsioonitegur on ikkagi vajalik, et see lisakulu kanda võtta. Lihtsalt niisama nagu elu näitab, keegid miskit ei liiguta, kuigi rääkida võib mida iganes. Ma usun, et BM võib pikalt laialt rääkida, mis mujal motiveerib maaomaniku kasutama ulukite seisukohast just soosivaid võtteid ja miks siin need ei toimi.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Kuidas kitsede käsi käib?

Postitus Postitas baddmann »

Oh, võin võin muidugi, aga ma olen tüdinenud sellest tegelikult. Õlle kõrval parem seda teha kui siin klahvidega klõbistada :D Põhimine point on see, et maa harimine koos sealse loomastiku eest hoolitsemise ja majandamisega peab lihtsalt omanikku vaimustama ja innustama. Eestis selleni veel pikk tee minna tõenäoliselt.

BM
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kuidas kitsede käsi käib?

Postitus Postitas kakuke »

Ega ma lootnudki, et hakkad papagoiks, aga põhilise iva ütlesid välja niigi ilma (b) (b) (b) -ta. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Kuidas kitsede käsi käib?

Postitus Postitas Üllar Tamm »

kakuke kirjutas:... Keegi peaks siis vähemalt selle lisakulu kompenseerima, et seda janti ette võetaks. Ilma motivatsioonitegurita seda ette naljalt keegi ei võta...


Eks seda motivatsioonitegurit ju uuest jahiseadusest oodataksegi :lol:

Kui keegi viitsiks põldu peale hooldusniidukiga niitmist tähelepanelikumalt uurida, võib suht tihti näha ka veriseid räbalaid laialipaisatuna, mida toonekured isuga kugistavad.

Väheke rõõmsamatel teemadel kah: eile kell 21.40 nägin ka selle suve esimese soku ära :D Korraliku sarvega ilus loom oli (y) Ainuke s..t lugu, et trehvasin teda Honkomehe jahimaadel :(
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Kuidas kitsede käsi käib?

Postitus Postitas rajaleidja »

Sokku on ikka viljapõldudes näha. Pole kohanud erilisi rääbakaid ja pole kohanud ka korralikku medalisarve. Kõik sellised keskmises eas sarvekandjad. Täna õnnestus jälgida ühte sokku päris pikalt paarikümne meetri pealt. Autoga ringi kooserdades märkasin, et tee ääres nisus üks siga toimetab. Jätsin auto seisma, et vaadata, mis isendiga tegu. Siis märkasin ka sokku autost nii 15m kaugusel. Vaatas mind ja toimetas oma toimetamisi edasi. Minu seal olek ei häirinud teda karvavõrdki. Sarved, mis tal peas olid....oi krt kui ilusad olid teised :) Peas oli kroon nagu hirvel. No krt kui ilusad. Nooruse arvele ta lollust ei saa panna. Täitsa puberteedi üle elanud isend oli. Aga ju oli tänasel õhtul midagi viga, et ei mina ega auto teda ei seganud. Siga samas kõrval tõstis ka aegajalt pead ja ei lasknud ennast millestki häirida, kuigi kolistasin oma jagu. Ja jänes, kes mõned minutit enne seda üritas enesetappu sooritada minu auto abil, tuli rõõmsalt kalpsates 5-6 meetri kaugusele autost ja piilus lahtisest uksest sisse :) Minust nad kõik kolm sinna täna õhtul ka jäid, aga seda sokku tahaks veel kunagi kohata 8)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kuidas kitsede käsi käib?

Postitus Postitas kakuke »

Kitse ikka aegajalt kohtab. Eilegi oli üks isend niidetud heinamaal.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jagwelt
Postitusi: 233
Liitunud: R Nov 30, 2007 11:48 pm

Re: Kuidas kitsede käsi käib?

Postitus Postitas jagwelt »

rajaleidja kirjutas:Sokku on ikka viljapõldudes näha. Pole kohanud erilisi rääbakaid ja pole kohanud ka korralikku medalisarve. Kõik sellised keskmises eas sarvekandjad. Täna õnnestus jälgida ühte sokku päris pikalt paarikümne meetri pealt. Autoga ringi kooserdades märkasin, et tee ääres nisus üks siga toimetab. Jätsin auto seisma, et vaadata, mis isendiga tegu. Siis märkasin ka sokku autost nii 15m kaugusel. Vaatas mind ja toimetas oma toimetamisi edasi. Minu seal olek ei häirinud teda karvavõrdki. Sarved, mis tal peas olid....oi krt kui ilusad olid teised :) Peas oli kroon nagu hirvel. No krt kui ilusad. Nooruse arvele ta lollust ei saa panna. Täitsa puberteedi üle elanud isend oli. Aga ju oli tänasel õhtul midagi viga, et ei mina ega auto teda ei seganud. Siga samas kõrval tõstis ka aegajalt pead ja ei lasknud ennast millestki häirida, kuigi kolistasin oma jagu. Ja jänes, kes mõned minutit enne seda üritas enesetappu sooritada minu auto abil, tuli rõõmsalt kalpsates 5-6 meetri kaugusele autost ja piilus lahtisest uksest sisse :) Minust nad kõik kolm sinna täna õhtul ka jäid, aga seda sokku tahaks veel kunagi kohata 8)

Teil juba siga viljas? :M
Parem puhtalt mööda kui sitalt pihta...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kuidas kitsede käsi käib?

Postitus Postitas kakuke »

Issand halasta, juba 2 nädalat küll talinisus. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jagwelt
Postitusi: 233
Liitunud: R Nov 30, 2007 11:48 pm

Re: Kuidas kitsede käsi käib?

Postitus Postitas jagwelt »

kakuke kirjutas:Issand halasta, juba 2 nädalat küll talinisus. :D

:roll: Kuidas saaki siis :D
Parem puhtalt mööda kui sitalt pihta...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kuidas kitsede käsi käib?

Postitus Postitas kakuke »

Viljasaaki või? Sellest ei taha rääkidagi, kuna mõnel pool juba praegu paras trallermaa. Aga sigu lasti meil üleeilegi ühest põllus korraga 2 tk ühe mehe poolt.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Kuidas kitsede käsi käib?

Postitus Postitas TiitR »

kakuke kirjutas:Issand halasta, juba 2 nädalat küll talinisus. :D

Sead juba jah mingi paar nädalat nisus matsutamas...meilgi 2 tk. ära kutsutud.
jagwelt
Postitusi: 233
Liitunud: R Nov 30, 2007 11:48 pm

Re: Kuidas kitsede käsi käib?

Postitus Postitas jagwelt »

Meil põhjapool veel vaikus a eks kohe läheb ka siin matsutamiseks :D
Parem puhtalt mööda kui sitalt pihta...
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Kuidas kitsede käsi käib?

Postitus Postitas rajaleidja »

Püsime siin ikka kitse ja soku teemas.
Koffer
Postitusi: 110
Liitunud: P Sept 27, 2009 1:33 pm

Re: Kuidas kitsede käsi käib?

Postitus Postitas Koffer »

Selle niiduki ja talle teemaga kaasa käiv pilt. See-eest oli rebastel pidupäev. Põllult, kus ma raipe leidsin oli 3 rebast. Huvitav oli see, et see rebane tuli ikkagi hiirepiuksu peale kohale, kuigi tal oli juba tall hambus.
Manused
0704_3.JPG
0704.JPG
Vahvaid jutte jahilt http://karlajahimehed.blogspot.com/
Kauneid looduskaadreid https://www.facebook.com/KristjanTearPhotography
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Kuidas kitsede käsi käib?

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Eile oma kodu lähedal pisikest tiiru tehes avastasin ühe võimaliku põhjuse, miks sigu ja kitsi enam liikumas pole näha :evil:
metsateel olid mõned huvitavad jäljed:

väiksem, tõenäoliselt ema-
Pilt0188.jpg


ja suurem, tõenäoliselt isa-
Pilt0189.jpg


jälgede järgi sibas neil kannul vähemalt kolm kutsikat. Käisime naabrimehega ca pool kilomeetrit jälgipidi, kohati niiskemates kohtades olid jäljed selgelt näha. Kahtlus on, et hallivatimehed jagavad kutsikatele eluks vajalikke tarkuseteri.
Vasta